Transfer na studia do USA/Kanada lub UK.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie. Otóż od tego roku idę na studia na kier. Energetyka (nie znam jeszcze specjalizacji), lecz chciałbym po dwóch latach aplikować jako transfer na studia do USA/Kanady lub UK. Z tego co się dowiedziałem, całe dwa lata mogą zostać przetransferowane (a to już spory plus), a dokładną specjalność wybiera się po dwóch latach. Mam zamiar na wiosnę przyszłego roku zdawać egzaminy TOEFL i SAT (w sumie to już zacząłem przygotowania). Dodatkowo, mam zamiar podjąć się jakiś dodatkowych zadań, aby moja aplikacja wyglądała jak najlepiej. Tutaj mam pytanie, czy zajęcia typu gra w akademickiej drużynie, zajęcia taneczne/muzyczne mają jakikolwiek wpływ na ewentualne pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku? Chciałbym się dostać na jakąś uczelnię z pierwszej setki rankingu. Patrząc na kwestie finansowe, ustaliłem sobie pułap 20-25 tysięcy dolarów max (patrząc na ranking http://www.topuniversities.com). Czy fakt, że podczas studiów mam zamiar założyć firmę (plan gotowy), będzie jakimś dodatkowym atutem? W ten sposób mam zamiar zarobić na studia i później w ten sposób się utrzymywać.
Najlepiej by było dostać się na jakiś uniwersytet w NY (ze względu na możliwości rozwijania swoich zainteresowań także pozanaukowych), ale wiem że z transferu będzie trudniej i czeka mnie mnóstwo pracy, aby zachwycić moim listem motywacyjnym.
Oto uczelnie, jakie rozważam (czekam także na propozycje):
- University of British Columbia (Kanada)
- Kings College London (UK)
- University of Bristol (UK)
- University of Wisconsin-Madison (USA)
- McGill University (Kanada)
- University of Edinburgh (UK)
Plan taki - dobre oceny na studiach (minimum 4,0 średnia), wysoko zdany TOEFL, SAT z matematyki, fizyki i chemii, zajęcia dodatkowe, własne finanse, za rok kurs językowy.
Jeżeli chodzi o mój poziom angielskiego, to w szkole miałem upper-intermediate. Uczestniczyłem już kiedyś w wymianach (polsko-duńska i polsko-słoweńska), mój język w mowie jest całkiem niezły, gramatyka także. Brakuje mi słownictwa (mam wydrukowane już 5 tys. słówek z egzaminów toefl/sat). Ewentualnie mogę liczyć na pomoc siostry, która studiuje filologię angielską (5 rok). Czy "moja misja" ma szansę powodzenia?
Ja się mogę wypowiadać jedynie co do Uniwersytetu Strathclyde, Uniwersytetu w Edynburgu i Glasgow bo tylko z nimi miałam styczność w procesie rekrutacji. Wiem, że można wcisnąć się od razu na drugi rok, ale to gwarantuje Ci już bardzo dobrze zdana matura. Co do transferów na wyższe lata to obawiam się, że tylko z brytyjskich uniwersytetów, ale to pisz po prostu do uczelni, dość chętnie i nawet dosyć szybko odpisują ;)


Co do Stanów, nie mam żadnych doświadczeń, 'coś tam gdzieś tam' kiedyś usłyszałam, bo moja koleżanka teraz zaczyna studia w stanach, z tą różnicą, że ona kończyła tam college. Jej studia kosztują 40 tys dolarów za rok i uniwersytet poprosił ją o jakieś potwierdzenie źródła dochodów, które dowodzi, że będzie w stanie zapłacić czesne.
Musisz pamiętać, że koszty to nie tylko czesne, ale także koszty wyżywienia, zamieszkania.

apropo transferu to w szerokich internetach znalazłam to:

Jestem na drugim roku studiów w Polsce. Czy mogę się przenieść na uczelnię amerykańską, czy muszę zaczynać od nowa?
Niektóre uczelnie nie przyjmą Cię w ogóle, bo zbyt dużo czasu spędziłeś poza docelową uczelnią. Niektóre przyjmą Cię, ale niekoniecznie zaliczą Ci całe dwa lata. A niektóre przyjmą Cię na trzeci rok. Niektóre pozwolą Ci zacząć od nowa, a inne nie. Nie ma reguły.

oraz to:


W jaki sposób mogę zwiększyć swoje szanse na dostanie się na studia w USA?
Zdaj TOEFL i SAT na bardzo wysokim poziomie.
Ucz się w bardzo dobrym i prestiżowym liceum.
Ucz się w liceum w USA lub Wielkiej Brytanii.
Bierz ambitne przedmioty.
Miej bardzo dobre stopnie.
Zrób bardzo dobre wrażenie na dwóch nauczycielach w Twoim liceum.
Bądź bardzo dobry w jednej dyscyplinie, np. w sporcie lub akademickich zajęciach pozaszkolnych.

tadaaaa, mam nadzieję, że pomogłam :)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie