pomoc -studia w szkocji

Temat przeniesiony do archwium.
witam
szukam osoby ktora (zaczyna brzmiec jak ogloszenie matrmonialne ;), ktora chetnie udzielilaby mi informacji na temat procedury, jakie musiala przejsc przy skladaniu dokumnetow na uczelnie wyzsza. tzn nie chodzi mi o takie szczatkowe inf jakie moge sobie znalesc na googlu i innych forach, tylko krok po kroku. nie chodzi mi o napisanie eseju na ten temat tylko taka sobie wolna pogaduche np na gg. obecie koncze studia na PWr jedne a w druchich jestem w polowie (3 rok zaoczne informa) i wchodza 2 opcje albo uzupelniajacenuacja, albo kontynuacja, tylko problem w tym ze najpierw chcialabym ukonczyc jakis kurs angielskigo (oczywiscie juz w anglii np w wakacje lub caly nastepny rok;) poniewaz nie mam zadnego certyfikatu, i nie wiem czy by mnie przyjecli (moj angielski jest sredni ;)

tak wiec jesli ktos chce pogadac a przy okazji mi pomoc to prosze o kontak na forum lub maila [email]

pozdrawiam
aga
(ps. ale sie napisalam mam nadzieje ze nikt mnie za to nie zlinczuje ;)
zobacz forum www.szkocja.net
Gdzie konkretnie zdajesz?
formu juz przejrzalam dokladnie :) nawet bardzo, a dokladnie nie wiejeszcze gdzie chce studiowac (mam pewne opcje, ale to tez jest uzaleznione od tego czy bede wymagac ode mnie certyfikatu, jesli tak to bede zmuszona rozpoczac nauke troszke poznjiej i go zdac ). mnie chodzi o bardziej zindywidualizowane porady. tzn brakuje mi kogo kto dokladnie na swoim przykladzie opowie mi jak co zatalwic, gdzie sie udac i o czym nie zapomniec, tak kompleksowo (wiem ze to moze duzo, ale jak wspomnilam chce pomailowac, lub pogadac na gg wiec nie bedzie to natlok pytan od razu :)
pozdrawiam
A myslalas o roku zerowym?
Chcesz studiowac od poczatku, czy sie przeniesc?
Na drugie pytanie juz znam odpowiedz, sorki.
no wlasnie nie wiem, co prawdna moj angielski nie jest taki zly (bylam w sumie ok 6 miesiecy w angli i calkiem nie zle sobie radzilam), ale nie wiem czy na uczelnie przyjma mnie bez stosownego potwierdzenia certyfikatem. chcialabym raczej kontynuowac informe w szkocji (jestem obecnie na 3 rozku inzynierkich) a informe w polsce pracie tez studiuje sie po ang :), nie wiem czy rok zerowy to nie strata czasu, moze sa jakies inne mozliwosc?
w sumie moze masz ochote pogadac czasem ze nam na gg (bo widze ze masz pewne doswiadczenie, ktorego ja teraz potrzebuje- znowu wyszlo smiesznie ale w sumie o cos takiego mi chodzi), oczywiscie jesli masz czas, ja w sume duzo jestem przy kompie,
nie mam niestety dostepu do zadnych komunikatorow. Doswiadczenia tez nie mam, jedynie wiedze z internetu.
W Aberdeen przyjmuja bez certyfikatu - wystarczy miec ukonczony zaawansowany kurs angielskiego.
wielkie dzieki
czyli np egzamin na poziomie b2 (tan nowy standard europejski) zdany na polibudzie mi wystarczy? a wiesz moze kiedy najlepiej zabrac sie za skladanie papareikow do uczelnii, najpierw podanie do uniwerku (bo w sumie to ja chce kontynuowac nauke) czy zarejestrowac sie na UCAS?
>czyli np egzamin na poziomie b2 (tan nowy standard europejski) zdany
>na polibudzie mi wystarczy?

niestety nie wiem.

>kiedy najlepiej zabrac sie za
>skladanie papareikow do uczelnii, najpierw podanie do uniwerku (bo w
>sumie to ja chce kontynuowac nauke) czy zarejestrowac sie na UCAS?

Najpierw porozmawiaj z uczelnia i zapytaj, czy skladac przez UCAS, czy nie. Sproboj jeszcze w Dundee, bo tam istnieje mozliwosc, ze nie stracisz zadnego roku (na inych univ. moga Ci kazac studiowac od wczesniejszego roku niz gdybys kontynuowal studia w Polsce). Co do certyfikatow - mysle, ze ludzi ktorzy sie przenosza traktuja inaczej niz tych, ktorzy zdaja od poczatku i bedzie mozna sie umowic (jestem pewny ze sobie poradze i inne bla bla bla).
Najlepiej powysylac maile do uczelni juz teraz.
wielkie dzieki
a nie wiecie jak to jest z matura

moje oceny pol pisemny 3( moja zyciowa porazka), ustny 5
angielski pisemny i ustny-zwolniona posiiada FCE Na A - ludzie jak to wpisac blagam ktos wie

niemiecki-ustny 5

mam stara mature

myslicie,ze sa jakies szanse czy studia szkocjii sa dla prymusow

ps. ktos wie jak to jest z angielskim tam, normalnie czy dialrekt jest poprostu niezrozumialy

acha mam jeszcze za soba rok ( teraz jestem na 2) nauczania angielskiego ( nkjo) na UW na dziennych... czy to mi da jakis punkcik dodatkowy????!!!! moze ktos cos wie>???DZIEKI
help!! Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa SAAS??? i komu przysługuje dofinansowanie.??? czy dotyczy to tez studentów conversion course albo postgraduate???
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja zimowa 2005

 »

Nauka języka