Czy dyplom ze "średniej" uczelni jest ceniony?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!
Czy dyplom uzyskany na angielskiej uczelni, która nie jest topową uczelnią w kraju ma dużo mniejsze znaczenie na rynku pracy? Jeśli podoba mi się miasto, lokalizacja uczelni, która jest w 3/4 stawki, a mam możliwość studiowania na uniwersytetach wyżej postawionych w rankingu, to przyjąć się dla samej zasady na lepiej notowany?
Pozdrawiam, fabcio7.
A sprawdziłeś, jak w rankingach stoi Twój konkretny kierunek? to też jest ważne. no i zależy co chcesz studiować i jak duża 'przepaść' między tymi uczelniami jest. wiadomo, że Oxbridge wygląda na dyplomie lepiej i ma większy prestiż niż Uni of Zadupie. o jakie uczelnie chodzi?
Korci mnie Portsmouth, ale właśnie średnio wygląda w rankingach. Nie chcę być 3 lata do tyłu, mieć duży kredyt do spłacenia i się okaże, że tak na prawdę to za mało, aby dostać dobrą pracę. Dostałem również ofertę z Hull, jest nieco lepszy, ale lokalizacja dla mnie dużo gorsza. Warto stracić rok i poprawić matury i wtedy starać się dostać powiedzmy do top 20?
Zawsze warto ;)
Wszytsko zależy też od tego co chcesz studiować. Wiadomo, że w przypadku niektórych kierunków lepiej studiować na słabej uczelni w mieście gdzie możesz ogarnąc praktyki zawodowe, staże itp. Prawa raczej nie ma sensu studiować na "średniej" uczelni ale na przykład kierunki związane z mediami, kreatywne itp lepiej jest zrobić w Londynie bez względu na to jak uczelnia stoi w rankingach. W sumie to ważny jest złoty środek.