Studia Szkocja 2013 / Dobry wybór uniwersytetów?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć

Wczoraj skończyłem wypełniać aplikację UCAS, mam już referencję, więc teraz pozostało mi tylko zapłacić i zatwierdzić.

Chciałem się podzielić wyborem uniwersytetów i zapytać, jakie mam szanse/jakie są normalne oferty dla Polaków. A więc:

1. The University of Aberdeen (A20) Applied Mathematics (G120)
2. The University of Edinburgh (E56) Applied Mathematics (G120)
3. University of Glasgow (G28) Applied Mathematics and Statistics (GG31)
4. Heriot-Watt University, Edinburgh (H24) Mathematical, Statistical and Actuarial Sciences (GGD3)
5. The University of Strathclyde (S78) Mathematics (a) (G100)

Przewidywane oceny z matury mam wpisane 85% angielski, 80% matematyka i 70% fizyka (wszystko na rozszerzeniu).

Najbardziej chciałbym studiować na University of Edinburgh, ale wiem, że teraz już nie są tacy łaskawi dla Polaków i chyba z ofertą 3x65% się nie spotkam, prawda?

Drugi w kolejności (pierwszy, jeśli mnie nie będą chcieli w Edynburgu), to University of Glasgow. Też stoi wysoko w rankingach, a z tego, co widzę, to dają oferty ABB
Link:http://www.thestudentroom.co.uk/wiki/Mathematics_Offers_2013

A kolejne, to już nie wiem. Starałem się wybierać z tych lepszych. Aberdeen jest najlepsze z trzech pozostałych, ale jednak duże miasto, to duże miasto.

Z fizyki nie wiem, jak mi pójdzie, uczę się już od miesiąca i jest duużo lepiej, niż było, ale nie wiem, czy 70% wyciągnę. Będę się starał.

Myślicie, że mam szansę na dostanie się na którykolwiek z wymienionych uniwersytetów? Uważacie je za dobre? Który najlepiej byłoby wybrać z 3 pozostałych (Aberdeen, Heriot-Watt, Strathclyde) w razie niepowodzenia w dwóch pierwszych?
Jeżeli chodzi o rankingową pozycję to sprawdź na stronie guardiana albo tu http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/ .

IMO prócz rankingku, który jest robiony pod względem kryteriów akademikich, warto sprawdzić kwestie takie jak rynek pracy czy ceny wynajmu mieszkań no i innych, własnych preferencji (wielkość miasta,bliskość morza etc.).
A wie ktokolwiek jakie wymagania stawiają Polakom Heriot-Watt i Uni of Aberdeen? Bo ani na ich stronie, ani w Internecie nie mogę znaleźć.

A tak po za tym, wczoraj aplikacja została wysłana i czekam teraz niecierpliwie na oferty.
Bardzo dobry wybor. jesli chodzi o matme, to herriot jest wbrew pozorom nawet lepszy od uni of edinburgh, to jest byla politechnika i pod wzgledem matmy jest rewelacyjna. o wymagania pytaj emailowo konkretna uczelnie.
Cytat: kapsl0k
A wie ktokolwiek jakie wymagania stawiają Polakom Heriot-Watt i Uni of Aberdeen? Bo ani na ich stronie, ani w Internecie nie mogę znaleźć.

A tak po za tym, wczoraj aplikacja została wysłana i czekam teraz niecierpliwie na oferty.

W zeszłym roku mój syn dostał na Heriot-Watt 75% na computer science. Nie pamiętam czy było to z trzech przedmiotów, czy średnia.
Cytat: kapsl0k
A wie ktokolwiek jakie wymagania stawiają Polakom Heriot-Watt i Uni of Aberdeen? Bo ani na ich stronie, ani w Internecie nie mogę znaleźć.

A tak po za tym, wczoraj aplikacja została wysłana i czekam teraz niecierpliwie na oferty.

jesli nie ma na stronie to napisz do nich emaila. co roku sie zmieniaja i na kazdy kierunek sa inne, wiec nie ufaj co "ktos tam kiedys tam gdzies tam" slyszal tylko pisz. zaznacz ze chodzi o polish new matura.
Aberdeen jest najlepsze z trzech pozostałych
w przypadku heriot-watt to wcale nie jest takie oczywiste. ale to już zależy od tego co się porównuje
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie