przerwanie studiów w Pl i wyjazd do UK a punkty ECTS

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Czy ktoś sie orientuje jak to dokładnie jest z tymi punktami. Myślę nad rozpoczęciem studiów trzyletnich w Wielkiej Brytanii, sprawdzałam Walię, ale mam ograniczone finanse. W Polsce zrobiłam najpierw rok studiów (jeden przedmiot do zaliczenia warunkowego) po czym z nich zrezygnowałam w trakcie wakacji i w październiku zaczęłam inne studia, ale nie zaliczyłam tam roku.
Teraz myślałam, żeby iść na filologię angielską w Polsce żeby podszkolić język i po roku wyjechać do UK na już wymarzony kierunek. Ale sytuacja będzie taka, że 3 lata studiowałam za darmo w Polsce i czy przysługuje mi jeszcze stypendium na czesne i pożyczka na studia? Czytałam że ma to związek z punktami ECTS i pytam jak to by było w moim przypadku.
+ Czy ja w ogólę mam szansę aplikować jak przerwę 3 kierunki studiów w Polsce:p ?
edytowany przez eraka: 08 wrz 2013
Pomyłka:) Pierwsze studia trwały u mnie jeden semestr a nie rok (i jeden przedmiot z pierwszego semestru do zaliczenia warunkowego). Drugi kierunek, który zaczęłam od października to studia jednolite magisterskie (nie wiem czy to ta sama pula punktów). I uczyłam się na nim rok, choć nie zaliczyłam teraz kilku przedmiotów.
inne są zasady finansowania studiów w Anglii, inne w Szkocji i inne w Walii. Także najpierw się zdecyduj, gdzie chcesz studiować i wtedy uderzaj z tym pytaniem do odpowiedniego student finance. najpewniej w Szkocji jeszcze całe opłacone czesne będziesz miała, nie wiem jak z resztą. z dostaniem się rzeczywiście możesz mieć problem, bo o każdej przerwie w nauce musisz napisać w PS - aż tyle rozgrzebanych studiów w Polsce niezbyt dobrze o Tobie świadczy. skąd uczelnia ma mieć pewność, że w UK też Ci się za miesiąc nie odwidzi?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa