Business/banking/finance/management w UK

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Obecnie jestem w drugiej klasie liceum, i już zaczęłam myśleć o studiach. Jestem tutaj ponieważ mam zamiar studiować w UK. Dużo myślę o Londynie. No ale przejdę do sedna: interesuję się studiowaniem kierunku związanego z banking/finance/business/management. Wiem, że może temat się powtórzył, ale większość wątków jest naprawdę stara i tam raczej bym nie dostała odpowiedzi. A więc piszę tutaj: czy w kierunkach tych wymagana jest matura z rozszerzonej matematyki? Z tego, co wiem, niektóre uniwersytety uznają podstawową maturę z matematyki, nie musi być rozszerzona. Pisałam wiele emaili do uniwersytetów ze szczegółowymi pytaniami, lecz nawet te nie dają konkretnej odpowiedzi, a na ich stronach informacje są równie mało konkretne. Z góry dzięki za pomoc :)
Musisz się zapytać konkretnych uniwersytetów, nikt tutaj nie jest wszechwiedzący. Jak idziesz na finances to raczej powinnaś zdać rozszerzenie. Ale jak wspomniałaś, niektóre uniwersytety ci uznają podstawę. Jak udzielają niekonkretnych odpowiedzi to napisz jeszcze raz z podkreśleniem tego, że chciałabyć wiedzieć jaką chcą maturę - innego sposobu nie ma.
Witaj,
żeby dostać pracę w banku w UK na porządnym stanowisku banki wymagają przynajmniej od 300 do 340 punktów UCAS i wyniku z ukończonych studiów na jakimkolwiek kierunku przynajmniej 2:1 lub lepiej 1:0. Dodatkowo trzeba mieć minimum B z A - levels z matematyki, czyli rozszerzonej matury.
Są to mnimalne i bardzo ogólne wymagania, a kandydatów jest wielu. Wybierają najlepszych. Nie wiem jak to się ma w praktyce, jeśłi chodzi o "dowolność" kierunków. Oczywiście to są tylko ogólne informacje.
Poniżej jest kalkulator do przelicznika punków UCAS. Trudność polega na tym, że nie wiadomo dokładnie jak oceny brytyjskie mają się do polskich. Wiadomo, że matura rozszerzona porównywalna jest z A levels.
http://www.universityfinder.org.uk/ucas-points-calculator.html
Lepiej przyłóż się do tej matematyki i zdaj na rozszerzonym poziomie, jeśli myślisz o karierze w finfsach/bankowości.
Z tego co ja wiem, to w UK banki nie potrzebuja tyle ludzi co kiedys, mnostwo ludzi prowadzi konta elektroniczne, robi przelewy itp. trzeba poszukac jak teraz idzie z zatrudnieniem w bankach i ile ludzi 'odeszlo' z tych organizacji.

 »

Pomoc językowa