Foundation Degree

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Od dłuższego czasu przeglądam forum, czytam wszystko na bierząco. Miałam nawet konto,jednak przy zmianie komputera cholera je wzięła, bo nie pamiętam hasła, ani maila na jakie było założone, ehh.
W każdym razie, mam dość ważne dla mnie pytanie. Ciągle myślałam, że będę uderzać w jakiś Uni, coś związanego z chemią i biologią, ale w ostatnim czasie coraz mniej lubię te przedmioty i coraz mniej widzę swoją przyszłość z nimi związaną. Powertowałam trochę, poszperałam w college'ach i cóż, mam pewnie pytanko.
Jak to właściwie jest z Foundation Degree? Z tego co doczytałam, po tym mogę konktynuować studia na Uni, bądź od razu pracować. Orientuje się ktoś czy to również jest fundowane przez SAAS w przypadku Szkocji lub przyznawany jest kredyt w Anglii? I jak to wygląda z pójściem dalej na studiach? Kurs ten nie kończy się licencjatem, więc na moją logikę, dalsze studia powinny być refundowane w Szkocji, tak? I czy jeśli zdecydowałabym się jednak na Anglię to czy po wzięciu na to kredytu (o ile jest taka opcja), mogę wciąż dalszy kredyt studencki na dokończenie tego na Uni?
Jeśli było to już kiedyś wyjaśniane to przepraszam bardzo za zawracanie głowy,nie przypominam sobie z wcześniejszych miesięcy, a w ostatnim czasie chyba raczej nie było. Z góry bardzo dziękuję za pomoc, życzę szczęśliwego Nowego Roku i dostania się/ukończenia wymarzonych uniwerków :DD
SAAS daje pieniądze raz w życiu przez 5 lat, rok po roku - musisz się dobrze zorientować czy Twoje przejście z foundation degree na licencjat zostanie potraktowane jako kontynuacja nauki czy jako rozpoczęcie nowego kursu. w drugim przypadku SAAS Ci nie zapłaci. Na kredytach w Anglii nie znam się za bardzo.
W Anglii na pewno mozna dostać pozyczkę na foundation, jesli kurs ten jest zintegrowany z tokiem studiów--jesli jest traktowany osobno, nie wiem. Moj kolega wybierał się na inzynierię do Nottingham, ale ponieważ trochę gorzej poszła mu na maturze fizyka, wybrał Engineering with Foundation Year--w praktyce to oznacza, ze robisz rok 0 + 3/ 4 lata studiów. Tutaj kurs foundation jest połączony od razu ze studiami, wiec po zaliczeniu roku 0, od razu wchodzi na 1 rok. Poniewaz foundation jest tu zintegrowany, kosztuje tez 9000 f......i bez problemu mozna na niego dostac pożyczkę. Nie wiem, jak jest w Szkocji.
Niektóre uniwersytety w ramach narodowego funduszu stypendialnego finansują ten dodatkowy rok, jesli spelnia się warunki ( dochód rodzinny brany pod uwagę )--mój kolega ma więc ten rok za darmo.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie