Durham University

Temat przeniesiony do archwium.
Wiecie coś o tym uniwerku? Znacie kogoś kto tam studiuje? Będę wdzięczna za wszystkie opinie :)
Uniwerek jest bardzo dobry, w grupie tzw. "elitarnych". Szczególnie w rankingach brytyjskich, ciut gorzej w światowych. Nie znam nikogo, kto tam studiuje, więc nie mogę podać informacji z pierwszej ręki. Często wybierany jako koło zapasowe dla Oxbridge, jest tam bardzo duża liczba studentów ze szkół prywatnych. Podział na collages. Mają tylko jeden collage, gdzie jest wyżewienie we własnym zakresie. Samo Durham jest małą, aczkolwiek uroczą miejscowością. Np. na jakieś koncerty muszą jeżdzić do Newcastle, ale to tylko ok 20. min. pociągiem. MIasto raczej drogie.
Mają wysokie wymagania wobec kandydatów, ale to zależy od kierunku.
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Wiesz/wiecie może, na czym polega podobieństwo do Oxbridge? Nie mówię o poziomie, ale parę razy spotkałam się ze stwierdzeniem, że jest ich alternatywą, jest nieco na ich kształt, a nawet z określeniem "Doxbridge" . Jeśli macie jakieś rozeznanie w tym uniwerkach, w przypadku matematyki i fizyki, lepiej iść w kierunku Durham, Lancaster, Bristol, Exeter?
edytowany przez ispirazione: 16 sty 2014
Cytat: ispirazione
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Wiesz/wiecie może, na czym polega podobieństwo do Oxbridge? Nie mówię o poziomie, ale parę razy spotkałam się ze stwierdzeniem, że jest ich alternatywą, jest nieco na ich kształt, a nawet z określeniem "Doxbridge" . Jeśli macie jakieś rozeznanie w tym uniwerkach, w przypadku matematyki i fizyki, lepiej iść w kierunku Durham, Lancaster, Bristol, Exeter?

możesz spojrzeć tu: http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings#allSubjects i spojrzeć wg przedmiotu oraz zajrzeć na forum http://www.thestudentroom.co.uk/ - jestem przekonana, że jest tam sporo osób czy to aplikujących czy już studiujących na Durham. To jest rzeczywiście czołówka, jak Babe już wspominała. Jeszcze co mogę dodać, to spójrz na profile osób z Twojego wydziału, zobacz czym się zajmują, interesują, jakie prowadzą badania i tak dalej. To wiele mówi o tym, czego będziesz się uczyć :)
Podobny jest do Oxbdridge, ponieważ kandydat ubiega się nie tylko o przyjęcie na uniwerek, ale również do wybranego przez siebie collage'u. Jeśłi chodzi o matematykę to po Oxbridge najlepszy jest Warwick, ale trzeba zdawać dodatkowe testy. Sprawdź na ich stronie.
Dziękuję za odpowiedzi :) Jeszcze co do college'ów - czy to znaczy, że jeśli wybiorę konkretny, a nie będzie w nim dostatecznie dużo miejsc mimo że spełniałabym wszystkie kryteria - wyniki matury, IELTS, to uczelnia proponuje inny college? Czy wcześniej można samemu wybrać alternatywny?
edytowany przez ispirazione: 09 maj 2014
Jeśli zaoferują Ci miejsce, to sami przydzielą Ci Collage. My wybraliśmy jeden, a przydzielili nas do innego. Nie wiem czym się kierują, przy doborze. Pierwotnie wybraliśmy selfcatering, ale on jest bardzo oblegany, ponieważ jest najtańszy.
Z ciekawości, jaki przydzielili? :) Wybraliście tę ofertę na firm lub insurance?
Wybraliśmy Josephine Butler, a przydzielili nas do Van Mildert.

Nie wybraliśmy ich oferty, ponieważ zdecydowaliśmy się na UCL i Bristol. Durham wymagał 90% z matematyki i średnią z matury 90%. UCL nie miał wcale średniej, a Bristol tylko 80%. Syn będzie miał mało punktów z polskiego, więc wybraliśµy mniejsze ryzyko i UCL i Bristol ma lepszą międzynarodowa pozycję.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie