Studia pytania

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Mam parę pytań.

I teraz parę pytań:
- Jak to jest z pożyczką studencką, czy jak zdam semestr na Polskich studiach odejmują rok pożyczki ?
- Ominąłem w tym roku deadline na UCAS - a chciałbym przystąpić do rekrutacji, czy uniwersytety te powyżej średniej przyjmują late applicants ?
- Co zrobić aby być bardziej 'atrakcyjnym' dla uniwersytetu. Kursy w tym kierunku, wolontariat coś jeszcze ?
- Mam obecnie 21 lat ( rocznik 93 ) Czy jak pójdę za rok na studia, mając 22 lata to będzie tragedia ? :D
ad 2 - musisz skontaktować się bezpośrednio z uniwersytetem
ad 3 - poszukaj na forum, były długie rozmowy na ten temat
ad 4 - bez komentarza...
ad 1 - pytanie jest czy chcesz się przetransferować na uczelnię czy rozpocząć od nowa
ad 2 - mozesz aplikować ale Twoja aplikacja będzie rozpatrywana w terminach czystek
ad 3 - według mnie wyrażenie zainteresowania kierunkiem i opisanie swoich motywacji jest wystarczająca, aby dostać ofertę. wszystko jednak zależy od rangi uni na jaki aplikujesz.
ad 4 - jak na Szkockie warunki to będziesz najstarsza zapewne w grupie - ja jestem juz rocznik 94.
Cytat: brejkinsajd
ad 4 - jak na Szkockie warunki to będziesz najstarsza zapewne w grupie - ja jestem juz rocznik 94.

Chyba sobie żartujesz ;))) U nas są osoby i po 40, spooorooo po 30, 18 latków było jak na lekarstwo jak zaczynaliśmy. Tutaj rzeczywiście szkołę kończy się wcześniej, ale dużo ludzi robi gap year. Poza tym nikt na dzień dobry nie pyta ile masz lat. Wiek jest najmniej ważny.
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: brejkinsajd
ad 4 - jak na Szkockie warunki to będziesz najstarsza zapewne w grupie - ja jestem juz rocznik 94.

Chyba sobie żartujesz ;))) U nas są osoby i po 40, spooorooo po 30, 18 latków było jak na lekarstwo jak zaczynaliśmy. Tutaj rzeczywiście szkołę kończy się wcześniej, ale dużo ludzi robi gap year. Poza tym nikt na dzień dobry nie pyta ile masz lat. Wiek jest najmniej ważny.

Serio. Glasgow jest podobno specyficznym miejsce, gdzie większość idzie prosto na studia - tak mówią wykładowcy. Więc nie dość, że jestem jedynym obcokrajowcem w grupie to jeszcze najstarszym. hahaha.. no tak bywa, oczywiscie na wykładach pokazują się starsze osoby, ale można je policzyć na palcach jednej ręki.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa