mam szanse na studia w uk?

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
w tym roku zdaje mature i za rok albo dwa chce iśc na studia w uk. oceny mam straszne na świadectwach..same 2....czy na uczelniach brytyjskich patrzą przy rekrutacji na oceny??
mature zdaje podstawową w tym roku a za rok podchodzę do przedmiotów dodatkowych rozszerzonych wedle wymagań + jeśli wyniki z podstawy w tym roku będą słabe to za rok również podejdę do poprawki wyników ....czy w tej sytuacji mnie przyjmą?? słyszałam, że dla uczelnii brytyjskich liczą się wyniki z matury..prawda?? i nawet jak mam same 2 na świadectwie to jak wysoko napisze mature i test językowy ielts to mnie przyjmą??
jeżeli słabo się uczysz i nie radzisz sobie w szkole, to szansa, że się dostaniesz jest mała

egzaminów nie da się oszukać, należy mierzyć siły na zamiary
No a z czego się mają liczyć jak nie z matury... xD
słabe oceny to wynik bardziej lenistwa szczerze mówiąc..więc jest szansa że jak się przyłoże do nauki do matury to zdam ją wysoko...bo matura próbna całkiem dobrze mi poszła..z polskiego i z angielskiego na pewno uda mi się zdać wysoko ..gorzej z matą ale zawsze mogę poprawić wynik jak mnie nie usatysfakcjonuje......mnie interesuje przede wszystkim to czy moje złe oceny wpłyną na decyzje o przyjęciu mimo dobrych wyników maturalnych.
Mogą zaważyć na tym, czy w ogóle wyślą ci ofertę i zechcą poznać wyniki matury.
a na studia w uk nie ma takiego wymagania żeby podjąć jakieś zajecia pozaszkolne..wolontariat?? prawda?? bo w usa cos takiego wymagają...ja niestety się nie udzielam...
chociaż....teraz jade do uk do pracy i będę tam jakiś rok albo dwa zanim podejmę studia więc mogę tam iść na jaiś wolontariat..czy udzielając się w uk jako wolontariuszka mimo ocen dadzą mi szanse??
kurde..te studia są dla mnie ważne..a jeszcze podobno dużą role odgrywa tutaj esej co nie??
Nie ma żadnych wymagań, ale takie dodatkowe aktywności mogą pomóc.
Esej jest ważny, bo decyduje o tym czy wyślą ci ofertę studiów.
Pamiętaj jeszcze o certyfikacie językowym.
blathmac, co ty bredzisz. nigdzie nie prosza o stopnie w szkole. ze szkoly w Polsce licza sie tylko wyniki z matury.....
Kama, zatem radze sie przylozyc do matury i uczyc (niestety) tylko pod jej kątem;) ocenami z LO sie nie przejmuj.
Proszą o przewidywane wyniki z matur, a chyba nauczyciel na czymś to oprze. Wydaje mi się, że lepiej mieć dobre oceny niż same dwójki, bo nauczyciel ci w każdej kategorii po 100% nie napisze ;)
ale jeśli mature zdam za rok a na studia wybiorę się za dwa lata to wtedy nie musze dawać na uczelnie przewidywanych wyników tylko od razu wyniki maturalne..także na to też jest sposób
Temat przeniesiony do archwium.