Szkocja - oferty są, ale co z certyfikatem IELTS?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
otrzymałem dzisiaj odpowiedzi już ze wszystkich uczelni, jednak w wymaganiach (conditional offer) tylko University of Glasgow zamieścił wzmiankę o koniecznym zdaniu IELTS na przynajmniej 6.5. Pozostałe oferty z University of Strathclyde oraz University of Edinburgh posiadają tylko wymagania dotyczące matury.
Co prawda, gdzieś w zakątkach ich stron internetowych jest informacja o tym certyfikacie. Teraz nasuwa mi się pytanie, czy potem i tak będą ode mnie wymagać przesłania tego certyfikatu czy po prostu te dwie uczelnie mnie oszczędziły?
Cześć Heyman,

Gratulację! Szczególnie oferty z Edynburga!
Mój syn tez nie ma w ofercie IELTS, ale dlatego, ze już zdał ten egzamin. Jeśli go nie zdawałeś, to może lepiej się dopytaj na uczelni, czy rzeczywiście nie wymagają. Może zaliczyli Ci np. maturę z angielskiego?

Na jaki kierunek zdajesz?
Może zechciałbyś podzielić się informacjami (dla przyszłych chętnych na wyjazd) jaki oferty dostałeś?
Syn jeszcze czeka na dwie - właśnie z Edynburga i Bristolu.
Nie mozesz zwyczajnie napisac do unis i zapytac? Cokolwiek Ci powie forum moze nie byc zgodne z tym co uczelnie Ci powiedza, no pomysl troche.
Wysłałem teraz do nich maila, jednak chciałem się obyć bez tego, może przymknęliby na to oko :)

Moje wymagania na kierunek Computer Science:
- University of Edinburgh
Matematyka 85%
Informatyka 80%
Angielski 80%
Średnia z matury 80%

- University of Glasgow
Matematyka 80%
Informatyka 80%
Angielski 80%
Średnia z matury 85%

- University of Strathclyde
Matematyka 75%
Informatyka 75%
Angielski 75%
Średnia z matury 80%
@hayman
Gratulacje, dali Ci całkiem przyzwoite wymagania z Ediego. Syn dostał wczoraj odmowę, więc tym bardziej się cieszę, ze Ci się udało. Czy jesteś zdecydowany tam iść, czy wolisz coś innego?
A na jaki kierunek aplikował?
Na pierwszym miejscu stawiałbym University of Glasgow, ale czy uda się spełnić wymagania to zobaczymy :)
Glasgow jest też świetnym uniwerkiem. Rok temu starszy syn też tam składał zapytanie o ofertę na matematykę/informatykę i jego oferta zawierała tez warunek, że żadna ocena na maturze nie może być niższa niż 75%. Wiedzieliśmy, ze z polskiego nie dostanie takiej oceny. Może poszli po rozum do głowy i w tym roku zmienili swoją politykę.
Edynburg ma informatykę bardzo rozbudowaną i chwalą się nowym centrum. Dużo inwestują w ten wydział. Może przemyśl jeszcze swoją decyzję i możliwości, może udałoby Ci się wcisnąc ten Edynburg, a Glasgow na drugim miejscu. Podobno jednak Edynburgh jest troszkę bardziej prestiżowy i jest to ładniejsze miasto. Z drugiej strony życie w Glasgow jest tańsze. Zajrzyj na Computer Science Society na uniwerkach i zobacz, czy pręznie działają i jakie firmy ich sponsorują, czyli które są zainteresowane absolwentami. Czy organizują jakieś imprezy.

Syn stara się o przyjęcie na matematykę. Dostał ofertę z UCL Durham, Nottingham, z Edynburga odmowę i czekamy jeszcze na Bristol.
Teraz takie wymaganie jest ale dotyczy tylko przedmiotów rozszerzonych, chociaż tego polskiego też się boję, że zaniży ogólną średnią

Z tego co patrzę po rankingach to jest bardzo mała różnica między tymi dwoma uniwersytetami, cały czas idą łeb w łeb. Z początku byłem zwolennikiem Edynburga, jednak po dłuższych przemyśleniach, Glasgow jest większym miastem, więcej się tutaj dzieje, jest też więcej ofert pracy, lotnisko na miejscu i aktualnie ucieszyłbym się bardzo spełniając ich wymagania, które są w sumie wysokie :)

Ja zrezygnowałem ze studiów w Anglii ze względu na to ostatnie podwyższenie czesnego, skoro kawałek na północ jest możliwość nie pchania się w kredyty, to dlaczegoby nie :)

Z ciekawości złożyłem jeszcze na Imperial College London ale odrzucili bez żadnej informacji zwrotnej, tam to w sumie 3x 95% wymagają, a znowu Herriot Watt odrzucił tłumacząc się mała ilością miejsc
Tak, Imperial to samobój, chociaż są szczęśliwcy, którzy się dostają. Przepraszam, nie szczęśliwcy tylko osoby zasłużone wytrwałą pracą i zdolnościami.
Nie wiem, na jakiej zasadzie te uniwerki dobierają sobie kandydatów. Herriot Watt Cię odrzucił a Edi dał ofertę. Syna Edi odrzucił a UCL dał ofertę.
Czesne jest niższe, ale trzeba studiowac dłużej i się utrzymać w tym czasie.
Pomyśl dobrze o tym Edynburgu. Nam byłoby szkoda zmarnować taką szansę. Uniwerek będziesz miał w CV na zawsze, a to jest czołówka światowa. Tam też się dużo rzeczy dzieje i mają lotnisko. To bardzo barwne miasto i miałbyś niezapomniane wspomnienia. Każdego roku odbywają się słynne festiwale i Tattoo. Zazdroszę Ci tej oferty, a Ty nie chcesz z niej skorzystać ;-(
Przepraszam, nie powinnam się mieszać. Każdy musi podjąc własną decyzję. Byle nie była pochopna.
Wtrace sie zgadzajac sie z Babe ;-) Sama mam w domu absolwenta informatyki w Edynburgu, sporo slyszalam i pod wzgledem informatyki jest to naprawde super uniwersytet. Tez sporo sie dzieje, a koszty zycia podejrzewam, ze sa bardzo podobne... Duze miasta juz tak maja. Co do dlugosci studiowania, to jesli ktos wybiera sie pozniej tak czy siak na magisterke, to wychodzi na dokladnie to samo: szkocja 4+1, anglia 3+2. zycze dobrej decyzji :)
Cytat:
a znowu Herriot Watt odrzucił tłumacząc się mała ilością miejsc

Czesc, wybacz ze sie tak wtracam, ale moge wiedziec kiedy dostales odpowiedz od HW? Caly czas czekam na ich odpowiedz, mimo ze mam juz oferty z 4 innych uni i nie ukrywam, ze wolalbym zaczac juz wybierac, ale chcialbym tez zobaczyc co HW ode mnie wymaga, bo bardzo chcialbym studiowac wlasnie w Edynburgu.
@chap, dość wcześnie dostałem odpowiedź bo już 17 lutego, ale odpowiedzieli krótko
Cytat:
Due to the high volume of applications received and the relatively low number of places available for 2014 entry, we have only been able to make a small number of offers. Your application to the course indicated has been carefully considered but I regret it has been unsuccessful.

Co do Edi i Glasgow to tak czy siak nie powinienem nigdzie narzekać, zobaczymy co ostatecznie wybiorę, póki co trzeba przekroczyć te 80% z rozszerzeń, a jakby Edynburg nie wymagał IELTS to by było tylko na plus
Cytat: hayman
@chap, dość wcześnie dostałem odpowiedź bo już 17 lutego, ale odpowiedzieli krótko
Cytat:
Due to the high volume of applications received and the relatively low number of places available for 2014 entry, we have only been able to make a small number of offers. Your application to the course indicated has been carefully considered but I regret it has been unsuccessful.

Co do Edi i Glasgow to tak czy siak nie powinienem nigdzie narzekać, zobaczymy co ostatecznie wybiorę, póki co trzeba przekroczyć te 80% z rozszerzeń, a jakby Edynburg nie wymagał IELTS to by było tylko na plus

Z tym IELTS powiem Ci tak. Na ich stronie jest to jako wymaganie minimalne. Kilka lat temu moja znajoma aplikowala na pewien uni w Szkocji, w wymaganiach byl IELTS, ale w ofercie nie wspomnieli slowem. Efekt byl taki, ze przy oddawaniu matury nagle im sie przypomnialo, powiedzieli, ze nie spelnila wymagan minimalnych bo nie ma IELTS i pozamiatane ;) Takze email od uni emailem, ale przemysl, czy ryzykowac, skoro jest to wymaganie MINIMALNE.
Hey hayman

Wybierasz sie moze na dzień otwarty do Glasgow we wtorek ? Dobra okazja na poznanie szkoły, nauczycieli ,studentów a także na zadanie wielu pytań.
Potwierdziłam swoją ofertę 3 tygodnie temu i nie moge sie doczekać żeby tam polecieć :)

Martyna
@Tina_Mar, myślałem o tym, ale się jednak nie zdecydowałem, może w czerwcu się wybiorę

Mam ciągle wątpliwości czy nie braknie mi kilku % na maturze, a Ty już masz unconditional offer?
Siemka,

Jak możesz wpadnij do Glasgow na jeden dzień. Warto pokazać , ze Ci zależy. Podobno univerki sa w stanie obniżyć warunki jeżeli widza studenta z pasja który wie czego chce. Ja dostałam conditional offer. Miałam o tyle szczęście ,ze bardzo spodobał sie im mój PS i dostałam bardzo łatwe do osiągnięcia warunki :). Aplikowalam jako mature student i obecnie kończę access course w Anglii
Dostałem odpowiedź z University of Edinburgh, matura rozszerzona wystarczy, nie wymagają dodatkowo IELTS :)
Gratulacje, może jednak się skusisz?
Hej, jak wiele osób tu chciłabym studiować w Szkocji. Otrzymałam 3 oferty na 5, jedno odrzucenie- z Edynburga- zazdroszczę przedmówcy oferty i gratuluję. Jako drugi wybór wybiorę Uni of Strthclyde. I z tym wiąż się moje pytanie i prośba do Was o pomoc. Ótóż, jak przedmówcy i u mnie w ofercie nie ma słowa o egzaminie typu IELTS czy Toefl. Napisałam do nich pytanie i otrzymałam odpowiedź, która nie do końca jest dla mnie jasna. Jak ją zinterpretujecie :"Dear Applicant

The department have requested the following for entry onto the course:

Pass NEW MATURA-POLAND at 60% or better

I have copied the department into this response to advise on English requirement." Będę wdzięczna za pomoc
Napisali, że skopiowali tę wiadomość do wydziału w celu uzyskania informacji odnośnie wymagań z angielskiego. Najprawdopodobniej wydział sam skontaktuję się z tobą i poinformuje, jakie są wymagania, a jeżeli tego nie zrobi w ciągu np. tygodnia, sama się skonaktuj z wydziałem, żeby określili jakie są ich wymagania.
Temat przeniesiony do archwium.