University of Aberdeen czy University of Dundee?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
Chciałam zapytać o Wasze opinie dotyczące wyboru uniwersytetu. Mam oferty z obu szkół i nie mogę się zdecydować. Który uniwersytet doradzilibyście? Jest tu może jakiś student z Aberdeen, który może powiedzieć coś o uniwersytecie, mieście i życiu w nim… Jakiego wyboru powinnam dokonać? Wszelkie wskazówki są mile widziane :)
Pozdrawiam!
Mój kolega studiuje fizykę w Dundee, jest niesamowicie zadowolony! Inny mój znajomy studiował finanse w Aberdeen teraz już skończył i pracuje na wysokiej pozycji w City Banku w Londynie. Też mam ofertę z Dundee na inżynierię, ale wybrałem dwa inne uniwersytety :)
Jaki kierunek planujesz studiowac?
Zamierzam studiować francuski i politykę. Zastanawiam się po prostu, gdzie jest lepsza atmosfera i ogółem życie :)

Dzięki za odpowiedź, chociaż nie pomogła mi zbytnio, bo już kolejny raz słyszę, że oba są fajne :D I jak tu zdecydować?? ;)
W takim razie decyduj na podstawie kosztów życia, tego, jak daleko będziesz mieć na lotnisko, pogody, zajęć poza wykładami i ogólnie tego, co możesz robić w obrębie swojego kierunku studiów ale poza obowiązkowymi zajęciami. Mam koleżankę na 4 roku na polityce w Dundee i jest ogromnie zadowolona. Przez to, że się sporo udziela i również robi francuski, wyjechała na pół roku do Paryża, ciągle wyjeżdżają z innymi 'politykami' na konferencje, panele, warsztaty (Hiszpania, Wiedeń), do parlamentu Europejskiego etc. Możesz więcej poczytać np. tu: http://diplomatsdundee.weebly.com/
Także nie tylko patrz na atmosferę, ale również to, co uczelnia oferuje poza wykładami :)
Powodzenia :)
Oczywiście, koszt wynajmu mieszkania jest niższy w Dundee, co jest istotnym czynnikiem. Mam też wrażenie, że łatwiej tam o mieszkanie, gdyż jak patrzę po stronach internetowych to cały czas jakieś oferty się pojawiają (podnajmowania wraz ze studentami), a w Aberdeen jest ich mało.
Dziękuję oliwkowa-oliwka, za infomację, skłaniałam się ku Aberdeen, ale teraz znów jestem w kropce. Ty wychwalasz Dundee, a mam do Ciebie zaufanie :D Na jakich stronach oprócz gumtree mogę szukać ogłoszeń o mieszkaniach studenckich? Czy są jakieś inne fora, czy strony?
Cytat: adelajjda
Oczywiście, koszt wynajmu mieszkania jest niższy w Dundee, co jest istotnym czynnikiem. Mam też wrażenie, że łatwiej tam o mieszkanie, gdyż jak patrzę po stronach internetowych to cały czas jakieś oferty się pojawiają (podnajmowania wraz ze studentami), a w Aberdeen jest ich mało.
Dziękuję oliwkowa-oliwka, za infomację, skłaniałam się ku Aberdeen, ale teraz znów jestem w kropce. Ty wychwalasz Dundee, a mam do Ciebie zaufanie :D Na jakich stronach oprócz gumtree mogę szukać ogłoszeń o mieszkaniach studenckich? Czy są jakieś inne fora, czy strony?

kurczę, tu nie chodzi o wychwalanie i namawianie Cię, żebyś studiowała w X, bo ja mam do X sentyment/sama tam studiowałam/dla samej satysfakcji, że kogoś też namówiłam. po prostu chcę Ci zwrócić uwagę na to, że musisz pojrzeć na wiele rzeczy, żeby podjąć dobrą decyzję.

pokoje są ogłaszane na różnych grupach niwersyteckich, ale też na citylets, easyroommate.
Ale Oliwko, nie denerwuj się. Żartuje sobie i oczywiście nie jestem na tyle szalona, żeby podjąć decyzję wyłącznie na podstawie czyjejś opinii, a nie swojego przekonania. :) Jestem Ci naprawdę wdzięczna za odpowiedź w tym temacie, jaki i w wielu innych, które już przeczytałam. Absolutnie nie chciałam Cię zirytować :)
Cytat: adelajjda
Ale Oliwko, nie denerwuj się. Żartuje sobie i oczywiście nie jestem na tyle szalona, żeby podjąć decyzję wyłącznie na podstawie czyjejś opinii, a nie swojego przekonania. :) Jestem Ci naprawdę wdzięczna za odpowiedź w tym temacie, jaki i w wielu innych, które już przeczytałam. Absolutnie nie chciałam Cię zirytować :)

Wcale mnie nie zirytowałaś ;) Bez przesady ;)
Cytat: Skowronxter
Mój kolega studiuje fizykę w Dundee, jest niesamowicie zadowolony! Inny mój znajomy studiował finanse w Aberdeen teraz już skończył i pracuje na wysokiej pozycji w City Banku w Londynie. Też mam ofertę z Dundee na inżynierię, ale wybrałem dwa inne uniwersytety :)

a jakie inne uniwersytety wybrałeś, jeśli mogę wiedziec? :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa