Studia na University of Luton. 2007/2008

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, interesują mnie studia w UK, University of Luton daje ten komfort, że nie należy zdawać aplikacji przez UCAS a przes biuro swift ( www.swift.edu.pl ) oraz organizują egzamin językowy niezbędny na studia za granicą( w ich wypadku TELAS ).
Szukam osób, które również interesują sie tą uczelnią i planują ( mają nadzieję :)) na studia od września 2007... jakby co mój mejl. [email] Lub piszcie tutaj.
pozdrawiam ;*
aaa sorry za literówkę powyżej, zamiast przeZ ... napisałam 'przes' wolę takie rzeczy korygować ;)) ach ta klawiaturra
Czy ja z tego mam zrozumiec, ze biuro Swift gwarantuje Ci miejsce na Univ of Luton, czy oni tylko zajmuja sie 'pomoca w wypelnianiu formularzy, albo nawet 'pomoca doszlifowania jez. ang' - cos mi tutaj nie gra, dlatego, ze generalnie na Uni musisz miec zdany egzamin z jezyka i odpowiednie stopnie z matury.
A dlaczego samemu nie mozna wypelnic aplikacji UCAS?
Zazdzwonie do Huddersfield zeby lepiej sie czegos dowiedziec.
heh .. nie nie gwarantuje, toż to by było zbyt głupie. Po prostu pomagają w wypełnieniu aplikacji, sprawdzając czy nie popełniłeś/aś żadnych błedów oraz organizują egzamin z języka ang. TELAS, dla osób, które nie posiadają certyfikatu, z tego co słyszałam od osób, które studiują na Luton i zdawały owy egzamin, uważają, że trudnością nie odbiega on od nowej matury :)
Weszlam na strone Uni - tak, TELAS grade 2 albo CAE/CPE grade C.
Tak, oni moze organizuja egzamin (co przeciez robi wiele innych osrodkow) ale musisz ten egzamin zdac, a dlaczego nie CAE/CPE?
Czy oni to robia 'free gratis' - jak tak, to oczywiscie trzeba skorzystac.
CAE- 540 zł, CPE- 570 zł, TELAS- 150 zł.
To juz lepiej wziasc sie do nauki i uzyskać stypendium z UE na studiowanie w UK. Jakaś naciągana oferta.
Tak, rozumie, ze chcesz oczczedzic 400 zl - ale zastanow sie, ze jak inne Uni (poza tymi 3) tego egzaminu nie uznawaja, to cos o tym swiadczy.
wiem o tym. Jeszcze nie podjęłam decyzji, mam jeszcze pare miesięcy, jednak ten uni mi odpowiada.
co nazywasz naciąganą ofertą .. ?
bo oferuje szeroki wybór kierunków zorientowanych na potrzeby współczesnego rynku pracy. z tym w Luton jest naciagane. A ja sobie chwale ten kierunek
http://www.cont-ed.cam.ac.uk/courses/coursedetails.php?id=430
Nie każdy musi studiować na uni of Cambridge, po to są inne uczelnie ...
Martulka,
Tak, nie wszyscy mieli/maja szansy studiowac na Cambridge/Oxford, ale zrozum, ze w terazniejszych czasach, jak prawie wszyscy studiuja, to renoma uczelni (i kierunki tam studiowane) zaczynaja sie juz liczyc. Ale wszystko zalezy na tym, co myslisz po tych studiach robic.
Marrtulka to jest akurat opis że w Polsce uczą. Widzę ze jesteś z Wrocławia to zapisz sie na kurs JDJ Bachalski pl.Katedralny 1
To, ze Luton - od wrzesnia 2006 University of Bedfordshire - nie wymaga egzaminu CAE i wychodzi naprzeciw potencjalnym studentom, organizujac wewnetrzny egzamin jezykowy, nie nalezy traktowac jako oznake nizszej jakosci uczelni. rnJest to uniwersytet rownych szans, to, ze przyjmuja rowniez przecietnych studentow nie oznacza, ze zle ucza, czy dyplom z Luton jest gorszy.rnrnCambridge i Oxford maja najwyzsze noty w rankingach, bo pod uwage brane sa, oprocz jakosci uczenia i innych kryteriow, osiagniecia badawcze naukowcow i studentow. rnPrzyjmuja najzdolnieszych studentow, ktorzy opuszczajac uczelnie nadal sa najzdolniejsi. Nie jest przeciez tak, ze przyjmuja slabych, ktorzy konczac studia maja najlepsze wyniki, prace badawcze, czy wynalazki. Dla tych, ktorzy nie maja szczescia dostac sie na te najbardziej prestizowe, sa inne uniwersytety. rnO jakosc uczenia trzeba spytac samych studentow. Ponadto, studiowanie w Cambridge i Oxford wiaze sie z wieloma dodatkowymi wydatkami, o ktorych studenci mieszkajacy w Polsce raczej nie mysla, pragnac rozpoczac tam studia. Pamietajmy, ze w spoleczenstwie brytyjskim jest silny podzial na klasy spoleczne. rnrnNa Oxbridge staraja sie dzieci z najlepszych i najbogatszych rodzin angielskich i z calego swiata. Nielatwo jest wejsc do tego kregu. rnPonadto, przebywanie wsrod elity kosztuje. Kredyt studencki i praca na pol etatu nie wystarcza. Niewielu kolegow z roku bedzie w podobnej sytuacji - im rodzice oplacaja studia; wczesniej w elitarnych, prywatnych szkolach, potem na uniwersytecie. Social life, students' events typu May Ball kosztuja setki funtow.rnrnLuton daje szanse przecietnemu uczniowi dostac sie na studia. Nie przyjmuje na pewno tych, ktorzy jednak nie sa dosc dobrzy. Wszystkie uczelnie w UK musza spelnic te same warunki przyznajac stopnie naukowe. Zewnetrzni egzaminatorzy z innych uczelni pilnuja, aby standardy byly takie same.rnrnMoim zdaniem kazdy powinien zdecydowac sam na jaki uniwersytet startowac, a to forum jest po to, aby poznac opinie innych i moc latwiej zdecydowac.rnrnpozdrawiam wszystkich
Dokładnie, nie każdy musi studiować na uczelniach z najwyższym prestiżem, mam koleżanke na University of Bedfordshire i nie czuje sie ona gorzej od innych studentów w Anglii. Chwali tą uczelnia, godzi prace, na pewno minusem jest to, że jest tam prawie sama, a dla osoby, która ma silne więzi rodzinne na pewno jest to ciężkie, jednak nie można mieć wszystkiego.
Dlaczego zwracamy na prestiz uniwersytetu? Dla snobizmu - pewnie troche tez, ale przede wszystkim myslimy co on nam w zyciu da.

Na studia idziemy, myslac o swojej przyszlosci. Chcemy sie swietnie bawic, poznac nowych ludzi, a po skonczeniu chcemy miec interesujaca prace, dobrze zarabiac i miec mozliwosci rozwoju.

Ze znalezieniem pracy po Uni w Luton nie jest tak zle, przynajmniej wedlug oficjalnych uczelnianych doniesien http://www.luton.co.uk/main/directory/university.asp

pozdrawiam
A ja (znowy widze, jak zle) myslalam, ze na studia idziemy dla swojej wlasnej satisfakcji, zeby sie czegos nauczyc - a przedewszystkim 'jak myslec'.
A co do interesujacej, dobrze zarabiajacej pracy - to sa prace gdzie mozna zarobic duzo wiecej, nawet gdy nigdy sie nie 'studiowalo'. Np. nauczyciel/hydraulik/stolarz/murarz - ale to wszystko zalezy 'co dla czlowieka jest wazne w zyciu'.
Jak wszyscy po studiach 'chca miec interesujaca prace itp' to kto bedzie wykonywal 'te mniej interesujace prace'?
terri moze nie z tematem ale nie wiesz ile poszly ciagu roku w UK cena mieszkan w gore. nie zwracalem na to ostatnio uwagii. A moze jest to troche z tematem zwiazane
taka uwaga z 'wewnatrz' uniwerku w Luton. uniwerki tu dziela sie na tradycyjne tj oxford, cambridge czyli poshy, b. tradycyjne, czesto nie nadazajace a wrecz pozostajace w tyle jesli chodzi o przygotowanie do pracy i takie jak nasz w luton nastawiony na widening participation, personal development, employability. pewnie nie jest to najlepszy uniwerek ale ma duzo ciekawych ofert i jest niesamowicie miedzykulturowy co ja osobiscie sobie cenie.

pozdrawiam
inf. -
sorry, dopiero zauwazylam to pytanie - zalezy gdzie. Najlepiej wejdz na strone www - 'house agents + miasto', zeby sie zapoznac z cenami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa