Co się opłaca - akademik czy pokój ?

Temat przeniesiony do archwium.
Planuję studiowac w anglii i zastanawiam się ( a właściwie próbuje policzyc, ale nic mi nie wychodzi ), co się bardziej opłaca: mieszkac w akademiku czy w prywatnym mieszkaniu ? Przecietnie oplata w akademiku to 4,5 tys./42 tyg. a czyns Ł60/tyg. Tyle ze nie wiem ile kosztuja rachunki, zarcie... ktos z was ma jakies dosiwadczenia ? Miasto to Birmingham.
polecam stronke www.gumtree.com mozna znalezc pokoj do wynajecia za rozsadna cene razem juz z oplatami wszystkimi :) BTW gdzie zamierzasz studiowac i co? znaczy jakie miasto univerek i kierunek
W birmingham prawdopodobnie. Masz jeszcze do wyboru Glasgow, Aberdeen i moze King's College ( ale nie wiem ). Dobrze wybrałam ? Kierunek to filozofia.

Aha i co do mojego pytania to wciąż nie wiem co się bardziej opłaca: akademik czy mieszkanie.

Kasia
Zamiast 'masz' mam
ciezko powiedziec co sie bardziej oplaca :) nigdy nie oreintowalem sie o koszty akademikow, jednak jesli ty juz sie orientowalas w tym temacie, to poprostu znajdz sobie na tej stronce co Ci podalem jakies oferty wynajmu mieszkania/pokoju i sobie porownasz co Ci sie lepiej oplaca
bardziej sie opl;aca mieszkanko bo za mieszkanie w akademiku podobno trzeba zaplacic z gory za pol roku a z lambordem mozna sie dogadac ze placic bedziesz co miesiac poza tym nie zawsze dostaniesz pokoj w akademiku taki jak bys chciala. a na dodatek mussiz sie liczyc z lokatorami.chociaz zycie akademickie jest spoko..
Ale nie wiem ile wynoszą rachunki, które płaci się extra i transport.
Temat przeniesiony do archwium.