Czy dobrze zrozumiałam ofertę ?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |
Cześć

Dzisiaj otrzymałam wyniki matur i mam problem.

Na ofercie z birmingham mam takie cos:

"This offer is subject to your obtaining

Pass an English test approved by this institution

Pass the Matura examination with 70% overall, to include 70% in all advanced
subjects."

Mam pytanie co do drugiej części zdania z maturą. Rozumiem, że 70% overall to średnia 70 z CAŁEJ matury ( łącznie z ustnymi ). Natomiast czy 70% in all advanced subjects oznacza, że z każdego poszczególnego przedmiotu mam mieć 70 czy że średnia z wszystkich rozszerzonych ma być 70 ??????

Jeśli ta pierwsza opcja, to czy myślicie, że jak mam 68 % z polskiego ( 1 punkt do 70% ) to mi odpuszcza ?

Dzwoniłam tam, ale nikogo nie ma.

Proszę o szybką odpowiedź !

Pozdrawiam
Nie wiem co napisć, ale dla mnie to oznacza, że całość wyniku musi stanowić 70%, a na te 70% przypada 70% advanced, czyli średnia ze wszystkich!
Mam nadzieję, bo przecież nie ma słów "each" bądź "particular"...
hej
ja tez mialam ten sam problem hehe nei umialam ich zrozumiec

wydaje mi sie ze chodzi o to ze srednio masz miec 70% a z przedmitow ktore zdawalas na poziomie rozszerzonym musisz miec powyzej 70%.........a co do tego ze 1 % ci podaruja to wątpie w to ..pytalam sie na uni of liverpool i powiedzieli ze ani 1 % nie beda darowac :(

co za chamstwo . :?
a jak ci poszla matura??

papa
Jeśli chodzi o średnią, to jadę do Birmingham, a jeśli nie, to ja właśnie słyszałam odwrotnie, że większość uni jest 'flexible' i podaja tylko orientacyjne progi. A tak poza tym zostaje mi rownie fajne Glasgow :)

Matura poszla mi srednio. Spelnilam war. do Glasgow i prawdopodobnie do Birmingham. Z polaka własnie mam te nieszczesne 68%, histry 70 %, ang 87 % ( wszystkie rozszerzone ). Generalnie to spoedziewalam sie lepszych wynikow, ale matura szczegolnie z historii mnie zaskoczyla ( wypr. ).

Do polski w takim razie juz nie skladam..
W pon. babka z birm powinna dac mi znac co i jak z ofertą. Jestem dobrej mysli

Pozdrawiam !
Z tego co wiem to kazde podanie jest rozpatrywane przez uni osobno, wiec moze majac ten 1% mniej ustapia :P
Oczywiscie moge sie mylic i oczywiscie im lepszy uni tym mniej chetnie bedzie ustepowal(bo chetnych i tak mu nie bedzie brakowac).
Mi by brakowało 2% ;p

Ale Eminey myslisz, ze o ktora opcje chodzi tak by the way ? ;)
Ja rozumiem to tak ze musisz miec srednia z matury 70% i ze wszystkich rozszerzonych 70%(lub wiecej).
Zawsze jak dostaje listy od Angoli, ktorych nie rozumiem, zastanawiam sie czy jestem duzo slabszy z anglika niz myslalem, czy to oni uzywaja tak skomplikowanej skladni :P

PS Srednia przedmiotow masz 75%, z historii Ci brakuje niewiele(bo co to jest 2%), wiec czemu mieli by Cie nie przyjac? [niestety uniwerek moze nie myslec w ten sposob]
Mozesz probowac sie odwolywac od matury(choc juz na to czasu malo zostalo - chyba za malo :/), ale nie wiem czy to cos da i czy nie bedzie to musztarda po obiedzie...
Hmm jeśli muszę mieć z każdego roz. osobno 70% no to trochę bedzie zamieszania... ale jeśli tu chodzi o średnią z rozszerzonych to będzie ok. A jeśli coś, to mam napisać maila do nich czy przyjmą mnie z tymi 2% czy czekać na wyniki ? wolałabym 1 opcję...
wyslij email i zapytaj dokladnie. Nasza interpretacja tutaj moze sie roznic od tego co oni wlasciwie zrobia.
Dzwoniłam, gościu powiedział, że on sie tym nie zajmuje ( a dzwoniłam do undergradute admissions... ) i że w pon. napisze albo zadzwoni do mnie jakas pani i mi wytlumaczy. Mam nadzieje, ze na 100% zadzwoni :)
wg mnie - najlepiej wyslij email i napisz za obiecali napisac/oddzwonic w Pon i zeby potwierdzili swoja decyzje pisemnie - (emailem).
E-maila tez napisałam, tyle że do departamentu. Nie odpowiedzieli na razie ( cóż, jest weekend... ). Jeśli gosciowka nie odezwie sie w pon, napisze. Musze to szybko wiedziec ech... A tobie jak sie wydaje ? :)

pozdr
>>Pass the Matura examination with 70% overall, to include 70% in all advanced
subjects.
Jak rozumiemy 'advanced' w tym zdaniu jako 'rozszerzony', to jak zdalas tylko 3 przedmioty, to z kazdego z nich musisz miec powyzej 70.
Ale wtedy jak masz 70 z kazdego, to jest oczywiste ze 'overall' bedzie 70. Mysle, ze to mozna inaczej zrozumiec-gdybys zdawala powiedzmy 5 (3 rozsz i 2 podst) to wtedy wymagaja z tych rozsz. powyzej 70 liczac, ze z podst. mozna miec 40 i 100 (i wtedy wszystkie razem liczone beda 70 overall).
Dobra ja i tak nic nie rozumiem ;). Ale mam z tym wielki kłopot, ponieważ nie wiem, do jakiego miasta jechać. Chciałabym tam pojechać ze 2 mies wcześniej, żeby znaleźć pracę i mieszkanie. A tak ? Jestem w martwym punkcie. Nie chce tam jechać we wrzesniu, bo wtedy wydaje mi sie, ze nie bede miala czasu na szukanie pracy itp. Sama nie wiem... Wszyscy juz wyjezdzaja, a ja musze tutaj tkwic jak slup w ziemi ;(

Pozdr
A może lepiej pojechac tam we wrzesniu i wtedy szukac pracy ?
Lepiej chyba wczesniej :P Chociaz z drugiej strony we wrzesniu bedzie troche mniej obcokrajowcow w Anglii.
>>>Chciałabym tam pojechać ze 2 mies wcześniej, żeby znaleźć pracę i mieszkanie. A tak ? Jestem w martwym punkcie.
Nie jestes - piszesz email jeszcze raz dzisiaj do Admissions i do Dept. jutro nastepny (jak nie 2 albo 3) i pojutrze masz odpowiedz. Wtedy decydujesz dalej co zrobic. Zwroc uwage, ze takie 'jutro oddzwonia'.. moze sie ciagnac do nastepnego tyg.
Ok napisałam.

Btw. kiedy są ogłaszane wyniki naboru ?

Pozdr
Wtedy jak Ci odpisza ze wszystko jest ok - i masz miejsce.
czyli mogą mi odpisać nawet 20 sierpnia ? no jeśli tak to jestem ugotowana ;)

jest taka sprawa z wynajmowaniem mieszkania, że podpisuje umowe na okreslony czas ( np. 3 mies ). Jeśli wynajmowałabym sobie w birm i okazałoby sie, ze musze jechac do glasgow, to nie mogłabym go wypowiedziec ? Tak wiec poki nie dostane na bank odpowiedzi, nigdzie nie moge postawic nogi. To jest duzy problem, poniewaz na wakacje anglia jest zawalona polakami i brakuje pracy.

dzieki ze mi odpowiadacie i dzieki za cierpliwosc ;)

Pozdr
NIE - odpowiedz powinnas dostac kiedy odpowiedza, a jak bedziesz ich bombardowala emailami to szybciej.
Najpierw czekaj na odpowiedz a mozesz juz szukac cos na www.gumtree - tam sa mieszkania i ceny.
Na wakacje UK jest zawalone nie tylko Polakami ale i ludzmi z Australii, N. Zelandii, Francji, itd itd itd....
Najpierw im musze wysłać matury...

A może lepiej jechać pod koniec sierpnia ?
"I have been passed your e-mail below from the Philosophy department regarding your Matura results.

Please send in your original transcripts, or a stamped and verified photocopy. There is no need to get the documents translated.

On receiving the transcript the Philosophy department will then look at your application and your results again and make a final decision, which will be transmitted to you via UCAS. Your TOEFL results have already been forwarded to us automatically, and you have passed this condition. Please send your transcripts to the address below.

The condition was 70% in each advanced subject, but your application and results will still be considered again before a final decision is made. "

Hm mam nadzieję, że się dostanę :). Czyli mam zrobić po prostu kopie i ktoś musi mi ją potwierdzić tak ? Tak jak w przypadku dokumentów na pożyczkę ?

Pozdr
na kpii musi być potwierdzenie i pieczątka - najleiej, myślę, szkoły, kuratorium, jeżeli to możliwe
Idz do notariusza :P Ewentualnie jesli tylko tam skladasz(a w Polsce nie) to wyslij im ODPIS swiadectwa maturalnego(ktore powinni Ci dac razem z matura).
Mimo wszystko powodzenia.

PS Spiesz sie z wysylaniem, czas dziala na Twoja niekorzysc...
Wysłałam dzisiaj poleconym priorytetem.
Mojemu chłopakowi kazali faxem wysłać hm mimo że to ten sam uniwerek ;p

dzisiaj dostałam taki list:

"On receiving your transcript we will make a decision as soon as possible. I can not confirm at this stage exactly when that decision will be. You may have to wait until confirmation in August to get your final decision but I will write a note on your application to see if the tutor can make a decision as soon as possible."

No to czekam...
Btw. z Glasgow nie mogę się skontaktować od 2 dni. Dzwonie, pisze, zero odzewu, niby że gdzieś przesłali mój mail itp. A moje pytanie jest proste: czy do Glasgow musze słać przetłumaczone czy tylko potw. kopię i gdzie mam to wysłać.

Pozdr
No niestety Glasgow chce tłumaczenie. Wiec trzeba będzie puścić trochę kasy :(
hej
ja również mam pytanko:)
Obecnie jestem studentką filologii angielskiej.W przyszłości chciałabym studiować w birmingham.Nie wiesz może jak z dostaniem się na studia magisterskie, czy jest ciężko i czy tez odbywa się to przez UCAS?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |