Przedmioty poslkie w języku angielskim

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!
Mam do Was pytanie: wiecie jak napisać przemiot "wiedza o społeczeństwie" w języku angielskim? Wybieram się na studia do Anglii i muszę wypisać wszystkie przedmioty, które zdaję na maturze.
Z góry dziękuję,
pozdrawiam Tomek.
wiedza o spoleczenstwie-knowledge about society :)
Tlumacz przysiegly tlumaczy to na:
- social science lub - civil studies.
Tlumacz przysiegly tlumaczy to na:
- social science lub - civil studies.
ja to mialam na angielskim i wg mnieto jest "current affairs"
W szkole sredniej nie ma takich przedmiotow jak powyzsze. Chyba najblizszym odpowiednikiem byloby citizenship.
W amerykanskim funkcjonuje slowo "civics" na okreslenie tego przedmiotu.

social studies - jest taki przedmiot. Ja mialam, syn ma. Jest to takie pomieszanie z poplataniem - troche historii, troche geografii, troche polityki, troche wiedzy o kulturze.
ej prosze pomozcie mi bo przetlumaczyc kilka zdanek na angielski... napiszcie na gadu... prosze... to jest dla mnei bardzow wazne 2981028
W szkole sredniej?
To bylo pytanie do eva74
Faktycznie jest, nie spotkalem sie z tym wczesniej stad zdziwienie, a przeciez mam syna w szkole sredniej...
moja siostra miala tlumaczone swiadectwo przez tlumacza(bo skladala papiery do uczelni za granica) i tam ma jako wos "Society studies"
kiedys przegladajac plan lekcji pewnej polki mieszkajacej w anglii natrafilem sie na okreslenie 'citizenship' ona mi wtedy wytlumaczyla ze to cos w rodzaju polskiego WOSu :)
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia