University of Cardiff/University of Glamorgan

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Czy ktoś wybiera się na studia do Walii konkretnie Glamorgan tudzież Cardiff. Ja od września zaczynam 3ci rok studiów z turystyki. Poszukuję jakiś ludzi może grupowo dałoby się jakieś fajne lokum wynając w Cardiff na ten rok akademicki.Jeżeli ktoś jest zainteresowany to czekam na wieści :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Bożena
Cześc,

Jestem Liliana i mieszkam z chlopakiem w Cardiff. Od wrzesnia zaczynam studia na UWIC a moj chlopak na Glamorganie(3 rok). Jeżeli bedziesz chciala to bedziemy miec wolny pokoj od grudnia w 5 pokojowym domu w cenie 190Funtow w tym rachunki. My wynajmujemy 2 pokoje i milo by bylo miec w domu jeszcze kogoś z Polski.
Pozdrawiamy
hi girls;)
mam pytanie.. planuje studia wlansie na tym uniwerku co Wy, nie wiem jednak jak duze szanse i czy wogole mam jakies na dostanie sie tam.. zdawalam mature podstawowa z anglielskiego, a rozszerzona z biol i geo.. wiec podejrzewam ze moj angielski ma tutaj kluczowe znaczenie. Spedzilam 4 miesiace pracujac w cardiff.. i mysle ze z angielksim stoje juz zdecydowanie lepiej jednak nie wiem czy to nie za malo.. Moze jest szansa zebym tam zaczela kursy jakies dla obckrajowcow etc?
bede wdzieczna za jakies wskazowki. pozdrawiam
Witam!!
Bardzo serdecznie prosiłabym o szybką odpowiedź na moje pytanie, jeżeli to tylko możliwe. Będę bardzo wdzięczna! A chodzi mi mianowicie o to, czy aplikując na studia do UK przez UCAS razem z aplikacją należy wysłać wyniki certyfikatu ( innymi słowy: czy np. IELTS'a trzeba zdać do 15 stycznia?). Czy to szkoły, jeżeli w ogóle zainteresują się potencjalnym studentem, określają poziom na jakim egzamin być zdany i wyznaczają termin dostarczenia jego wyników?

I jeszcze jedno: czy idąc na konkretny kierunek trzeba zdawać dokładnie te konkretne przedmioty związane z tym kierunkiem? Bo z tego co się orientuje, w większości przypadków uczelnie nie podają jakichś konkretnych przedmiotów do zdawania, ale czy wobec tego można iść np. na stosunki międzynarodowe z matematyką? Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mógł mi potwierdzić, że rozumiem to wszytsko dobrze.
Z góry dzięki za cierpliwość i przeczytanie tego i odpowiedź.
Martycha... jeśli chodzi o angielski, to zeby dostać sie na studia tutaj napewno musisz okazac certyfikat IELTS na minimum 6.0.w zaleznosci od kieruku. niestety nie napisałas jaki kierunek Cie interesuje więc nie mogę Ci pomóc. Matura z j.angielskiego niestety nie załatwi sprawy w tym przypadku.
Fudge.... ielts'a mozesz doniesc po 15 stycznia. Zazwyczaj masz czas do wrzesnia.Musisz sie jednak liczyc ztym, ze niektore kierunki cieszą sie duza popularnościa wśród studentów, więc jeśli dołaczysz egzamin wraz z aplikacją masz jednym słowem wieksze szanse na przyjęcie.
hejo
ja zaczynam studia od pazdziernika.. ale w okolicy maja planuje juz przyjechac do cardiff:) takze zaczynam turystyke, moglabys mi napisac co sadzisz o tych studiach? moim jedynym problemem jest srednia znajomosc angielskiego.. ale jak to sie mowi- do odwaznych swiat nalezy. pozdrawiam:)

jak mozesz to pisz na maila- [email]
hej. A na który uniwersytet w Cardiff złożyłaś podanie? Dostałaś juz miejsce? Jeżeli uwazasz, że masz niewystarczający angielski, to cóż powiem jedno: Musisz więcej czasu poświęcać na naukę. Powodzenia!
Hej

Planuje złożyć papiery na studia mgr na kierunek Applied Linguistics stąd też moje pytanie czy dyplom licencjata wystarczy czy trzeba dodatkowo spełniać jakieś kryteria odnośnie języka i w ogóle ?
musisz miec udokumentowana wiedze jez. ang - wszystko na stronie Uni.
Stronka swoją drogą ale chodziło mi również o opinie studentów coś innego niż sucha fakty na stronie
Czesc.Mam do ciebie pytanie.ja mieszkam i pracuje w Herefordzie,ale moja corka w ty roku konczy liceum.caly czas mysle o studiowaniu przez nia turystyki,moze w anglii wlasnie.Moja corka mowi po angielsku i hiszpansku.Napisz mi jesli to nie jest dla ciebie klopot,co musiales zrobic zeby byc na tej uczelni/jesli mozesz to szczegolowo/,co w tej materii oferuje w czasie studiow ta uczelnia .Bede wdzieczny za wszelkie informacje w tej materii.Pozdrawiam marian
czy np. osoba ktora poszla i dostala sie na turystyke moglaby napisac tutaj albo na [gg] swoje wyniki z matury i z testu IELTS/TOEFL ? bylbym bardzo wdzieczny, za pewne nie tylko ja. :) pozdrawiam serdecznie.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia