Studia w UK - CAE czy IELTS?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,
Obecnie jestem w II klasie LO (profil matematyczno-fizyczny). Po maturze chciałabym rozpocząć studia w Anglii (japonistyka), ale mam problem z wyborem niezbędnego certyfikatu. Myślałam o IELTS, ale bardzo przeszkadza mi fakt, że jest on ważny tylko przez 2 lata.
Wiecie może, czy brytyjskie uczelnie (Cambridge, Oxford) honorują CAE i jaki wynik musiałabym uzyskać? Gdzie mogę znaleźć spis uniwersytetów, które akceptują CAE?
(Bardzo przepraszam, jeśli taki temat się powtórzył - w takim wypadku proszę o podesłanie linka. Znalazłam jedynie 2 nieaktualne wątki.)
Pozdrawiam. :)
Tak, CAE jest honorowane, jednak "lepsze" uczelnie (ok. 1-35 rankingu Times'a) wymagają oceny A. Szczególnie jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne (prawo, języki, filozofia itd.). Jeżeli masz jakieś inne pytania możesz się do mnie zwrócić na GG. W tym roku złożyłem aplikację na prawo w UK, więc jestem w temacie. Poza tym sam chciałem iść na japonistykę i nadal uczę się nieco japońskiego. :) Anyway, z przyjemnością Ci pomogę - 9299542.

Pozdrawiam
Bardzo Ci dziękuję! Z pewnością się odezwę i trochę Cię pomęczę :D

« 

Brak wkładu własnego

 »

Praca za granicą