Studia w USA na prestiżowym uniwersytecie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie odnośnie studiów w Stanach Zjednoczonych. Otóż, chciałbym się dowiedzieć, czy osoby z rodzin średniozamożnych mają szansę dostać się na jakiś bardzo dobry uniwersytet np. Harvard, Columbia, Yale. Jeśli tak, to w jaki sposób? Proszę o podzielenie się jak największą ilością informacji. Jestem jeszcze gimnazjalistą, ale bardzo chciałbym się dowiedzieć odnośnie tych właśnie studiów w USA.
Co rozumiesz przez pojecie 'sredniozamozni'?
POszukaj tych Unis na google i dowiesz sie ile kosztuja tam studia i jakie wymagania maja.
Pod uwagę brany jest roczny dochód rodziny. Jezeli dochód nie przekracza 60 tys.$ pokrywają za ciebie wszystkie koszty edukacji. Przy wyzszych dochodach stopniowo zmniejsza sie procent pokrywanych kosztów. Tak jest na Yale. Na Harvardzie i Princeton będzie podobnie bo te są need blind for international students a co do Columbii to się nie interesowałam bo to na pewno o wiele za drogo wychodzi ;) ale jezeli jestes dobry w sporcie to mozesz liczyc na stypendium pokrywające wszystko...
Mozna uzyskac stypendium, a jego wysokosc zalezy np. od uzdolnien artystycznych itd. A jesli zalezy Ci na szkole w stanach, czy to ponadgimnazjalnej czy uniwersytecie i masz jakiekolwiek pytania, pisz: [email] Pozdrawiam!
czyli jak ja gram na 3 instrumentach & interesuje się aktorstwem to mogę liczyć na stypendium ?
* & dochód roczny mojej rodziny nie przekracza 60 tys. $ ?
Może ktoś jeszcze coś powie ?
zasada na tych uczelniach jest taka: jak Cie chca to znajda pieniadze zebys mogl tam studiowac. No ale oczywiscie nie unikniesz placenia swojej "dzialki" wynikajacej z dochodow rodziny, chyba, ze bedzie to wlasnie stypendium. Podobno placenie za te uczelnie to drugorzedna sprawda, najpierw trzeba sie dostac, a kazdy kto sie dostanie jest w stanie je sfinansowac jesli bardzo chce.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Au Pair