entry requirements - londyn help!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich;)
Jestem zainteresowana studiowaniem w anglii. poki co odwiedzilam strony wielu uczelni i wybralam kilka interesujcych mnie w londynie ( SOAS, Westminster, Metropolitan, Royal Holloway) i University of Portsmouth. Chcialabym studiowac od wrzesnia 2010 arabski lub hiszpanski w polaczeniu z czyms, np. biznesem. W tym roku zdalam mature. Wyslalam kilka mejli z pytaniem o entry requirements, dowiedzialam sie tylko, ze przyjmuja polskich studentow, ktorzy zdali mature na np 80% ze wszystkiego. i tu u mnie zaczynaja sie schody, bo nie mam jedynie z polskiego 80 %, a marne 55 %. czy to naprawde mozliwe, by mnie nie przejeli tylko ze wzgledu na to? jesli tak, to wszystkie uniwerki, ktore sobie wymarzylam odpadaja. ehh. niech sie odezwie ktos, kto skladal z nowa matura lub wie, co jest grane :))
przeczytaj dokladnie jakie sa 'entry requirements' - jak osiaglas wymagane 'requirements' to jest szansa ze Ciebie przyjma. Inaczej - niby dlaczego maja to robic?
Przeciez kazdy kto tylko dostal 40% z matury tez by chcial byc przyjety.
na kazdym uniwerku sa podobne requirements. niestety. moglabym potworzyc mature z polskiego, gdyby ta nie byla w maju. to troche za pozno i niepewne..czyli nie ma dla mnie zadnego innego wyjscia? a foundation year, czy jest dla kazdego kierunku? na stronach malo o tym pisza, a jak juz, to o foundation dla przyszlych studentow inzynierii czy medycyny np.
Kazdy Uni oferuje cos innego. Musisz dokladnie przeczytac czy sa Foundation year na wszystkich.
Moja rada: Powtorz mature - dostan 90% i rok pozniej idz na UNi na ktory chcesz.
dzieki za pomoc. a czy wiesz moze jak sie sklada aplikacje na foundation year? wiem na pewno, ze przez ucas, ale czy tak samo jak na pierwszy rok? i pozniej Ci ewentualnie oferują ten foundation year czy tez kompletnie oddzielnie sie sklada? slyszalam rozne wersje;/
czy mozna aplikowac na udergraduate i foundaton year w tym samym czasie, w razi gdyby sie nie dostalo na zaden kierunek na undergraduate? czy albo to albo to?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie