Socrates Erasmus

Temat przeniesiony do archwium.
wie ktoś cos jak się żyję za granicą (najlepiej w Anglii) po wyjeździe w ramach programu Socrates Erasmus??? głównie chodzi mi o zakwaterowanie... i w ogóle wszystko...
jakieś rady, wskazówki, doświadczenia????
Czekam na pomoc....
Też jestem ciekawa, bo bardzo bym chciała skorzystać z tego programu w najbliższej przyszłości. Jak to wygląda "od kuchni" tzn jak można załatwić taki wyjazd np do Anglii, ile mniej więcej kosztuje, gdzie się mieszka .. czy ktoś z Was korzystał już z tego programu??
Pozdrawiam.
Odnośnie załatwienia wyjazdu to moge coś napisać. U mnie to było tak,że uczelnia dała do wypełnienia podanie o wyjazd. Wypełniał kto chciał i potem komisja wybrała tyle ludzi ile było miejsc do danego kraju. Wymagane były w sumie tylko dość dobre wyniki w nauce. I tyle...
potem przyznali jeszcze pieniążki,które są na pokrycie RÓŻNIC (a nie całości pobytu... gdzieś drugie tyle trzeba dołożyć) między studiowaniem w Polsce i w Anglii.Więcej dowiem się jak porozmawiam niebawem ze studentami z mojej uczelni,którzy wyjechali w zeszłym roku.
I właśnie też szukam kogoś z doświadczeniem pobytu na takim stypendium...
Pozdrawiam
To jak dowiesz się czegoś więcej to daj znać tu, na forum:) ja czytałam właśnie, ze na moim uniwerku (UŁ) jest 6 miejsc w UK i wymagana jest biegłość językowa, najlepiej potwierdzona certyfikatem zewnętrznym i bardzo dobre wyniki w nauce. Przerażają mnie jednak formalności,które trzeba wcześniej załatwić i ..kasa, którą trzeba wyłożyć. No ale na razie to tylko takie rozważania:)
pozdrowionka;)
juz wszystko wiem.... siedze sobie w Anglii od kilku dni (a konkretnie w Yorku) Do kasy ktora dostje z uczelni musze dolozyc gdzies drugie tyle (spodziewalam sie tego...) Poki co wszystko jest super. Mieszkam w campusie z innymi studentami, warunki sa jak w pieciogwiazdkowym hotelu... jak macie jakies pytanka to pytajcie!!!
Mam pytanie. Czy jeśli w tym roku obroniłam się i już jestem mgr inż. to czy moge podjąć studia za granicą (najlepiej w Anglii lub Holandii)??? Chodzi mi o normalne studia dzienne lub podyplomowe. Bardzo proszę o odpowiedź miłych i zorientowanych w tym fachu internautów :)))
Hej! Jestem zainteresowana wyjazdem z na Socratesa... przyznam, że trochę brakuje mi odawgi ale chciałabym spróbowac swoich możliwości za granicą. Brakuje mi tylko informacji na temat takiego wyjazdu i to "od podszewki", tzn, jakie formalności należy załatwić (formularze itd.) oraz czy uczelnia zapewnia jakieś fundusze "na start" oraz lokum? Czy rzeczywiście wymagana jest średnia powyżej 4,0, czy to zależy bardziej od ilości miejsc jakimi dysponuje uczelnia? Za wszelkie informację z góry dzięki!
nie ma przeszkod
Prawdopodobnie bede miec mozliwosc wyjechania na Socratesa na Univ. of Newcastle. Mam pyt., czy ktos sie orientuje, ile kasy dostaje sie w ramach stypendium? Podobno dla stypendystow wyjezdzajaccyh do UK stawki sa najwyzsze (ale i tak nie wystarczajace). I orientacyjnie - ile trzeba miec wlasnych pieniedzy, zeby tam wyzyc?
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=40771
mozesz wszystko.zrobic convertion dyplomu jezeli jest uznawany przez english academic institutions-lub inne zrzeszenia,np.u mnie to bylo Law Society-i zrobic postgraduate diploma ,pozniej kontynuowac az do uzyskania english honours degree.a mozesz tez sobie zrobic postgraduate jako absolwent -uznaej uczelni-w zupelnie innej dziedzinie.wystarczy ze masz juz academic degree.moze to byc mgr chemii, ale to juz degree i jest wystraczajace do studiowania np.prawa czy technik tkackich na high standard.to na ogol wyglada tak:
dyplom + naprawde spoko angielski pisany i mowiony+najlepiej masa KASY=any uk university and degree u think of
Bardzo Wam polecam portal erasmuse, gdzie przeczytacie opinie studentów o programie Erasmus. ja właśnie na niego trafiłem i dowiedziałem się sporo o uczelni do której jadę (właśnie w Anglii). także polecam: http://www.erasmuse.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe