Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

541-570 z 615
Cytat: mateoleo
Rzeczywiscie, znajomość języka wpływa na zarobki. Mi dodatkowo daje jeszcze takie opcje, że będę mógł sobie pracować zdalnie i planuję, jak tu wyjechać gdzieś do Azji, gdzie jest ciepło, mają dobry internet, a życie kosztuje dwa razy mniej niż w Polsce. No, ale to jak już porządnie nauczę się angielskiego ^^

W Singapurze rzeczywiście wymiatają po angielsku, ktory jest na rowno z chinskim
To była kolonia brytyjska
Tak poszperałem trochę w necie i znalazłem kilka przydatnych rankingów, które mogą być przydatne przy wyborze szkoły. Ja osobiście maiłem kontakt z English For You i widać, że ta szkoła wysoko wypada w temacie. Według mnie sprawdzona jest ich metoda nauczania polski lektor robi co trzeba w sprawach gramatyki a native toczy dyskusje. Jest to dobre połączenie i daje wysokie spore korzysci. Z jednej strony uporządkowanie gramatyki a drugiej dawka dyskusji. Wysoko oceniam warsztaty konwersacyjne, bardzo wzbogacają cały kurs. Myślę, ze notowania szkoły są tak wysokie, gdyż szkoła specjalizuje się w angielskim.
... jak ktoś szuka tych rankingów to znajdzie je po tymi adresami

http://szkolyjezykowe.zumi.pl/
www.ocenwszystko.pl
Cytat: Skanner
kurde wlazicie na net, szukacie strony takie jak te, ogladacie filmiki z youtuba, jakies filmy czy wiadomosci po angielsku tylko z dobra wymowa, staracie sie powtarzac to co mowia i tyle. There, I've just solved your problem. Macie tyle angielskiego ile chcecie za free przez internet i w domowym zaciszu.

Taka nauka to fajne wsparcie, ale chyba dobrze mieć jakiegoś lektora-przewdonika
Cytat: Skanner
kurde wlazicie na net, szukacie strony takie jak te, ogladacie filmiki z youtuba, jakies filmy czy wiadomosci po angielsku tylko z dobra wymowa, staracie sie powtarzac to co mowia i tyle. There, I've just solved your problem. Macie tyle angielskiego ile chcecie za free przez internet i w domowym zaciszu.

Do nauki przydaje sie tez jakis moderator czyli lektor
Cytat: meteorr44
To była kolonia brytyjska

Formalnie we wszystkich byłych brytyjskich koloniach angielski pełni rolę języka urzędowego
wydaje mi się, że jedną z lepszych szkół, bo nie mam porównania ale z własnych doświadczeń stwierdzam, że świetnie uczą w skrivanku. prężny zespół, widać, że monitorują postępy i dbają o to, żeby ta nauka nie była sztywniacka. wplatają urozmaicenia, a to artykuł, a to film jakiś. atmosfera akurat, że aż się chce tam iść co wcześniej mi się w nauce czegokolwiek nie zdarzało. może dlatego, że i grupy są tak dobrane, żeby poziomem ale i wiekiem mocno nie odbiegać. sama poznałam kilka fajnych osób chyba jako gratis ;)
To chyba nowa szkoła w Warszawie, przynajmniej tak mi się wydaje
Co rok powstają nowe, choć teraz jest pewna stabilizacja w porównaniu z tym co było kilka lat temu
Cytat: smack
Co rok powstają nowe, choć teraz jest pewna stabilizacja w porównaniu z tym co było kilka lat temu

W Warszawie jest rzeczywiscie mega konkurencja, to dobrze dla nas jako klientów, możemy wybrać sobie najlepszą opcję i dopasować lokalizację. Choć to drugie ma mniejsze znaczenie gdyż do lepszej szkoły warto nawet trochę podjechać
Chodził ktoś do szkoły LEMON na Bemowie? Proszę o opinie, z góry dziękuję ;)
Na Bemowie to kojarzę Empik i British School, kiedyś też Angloschool
Powiem Wam jedno jeśli uczucie się od początku to trzeba tylko znaleźć nauczyciela który Wam odpowiada pod względem osobowości i wytrwać przy nim 3 lata. Wierzcie mi przez 20 lat próbowałem i za radą egzaminatora lektorów " na początku nie ma złych tylko musisz wytrwać 3 lata " udało się !!! mówię, rozumiem, czytam i piszę !!!!
Cytat: TupciaChrupcia
Powiem Wam jedno jeśli uczucie się od początku to trzeba tylko znaleźć nauczyciela który Wam odpowiada pod względem osobowości i wytrwać przy nim 3 lata. Wierzcie mi przez 20 lat próbowałem i za radą egzaminatora lektorów " na początku nie ma złych tylko musisz wytrwać 3 lata " udało się !!! mówię, rozumiem, czytam i piszę !!!!

Dobry nauczyciel to podstawa
Chec nauczenie sie czegokolwiek to podstawa. Gdy sam czlowiek nie chce sie nauczyc, bo nie widzi potrzeby najlepszy nauczyciel tutaj nic nie pomoze.
Cytat: terri
Chec nauczenie sie czegokolwiek to podstawa. Gdy sam czlowiek nie chce sie nauczyc, bo nie widzi potrzeby najlepszy nauczyciel tutaj nic nie pomoze.

Zgoda, ale dobry lektor to jednak przewodnik, który może zachęcić/zniechęcić do nauki jezyka
>>>>Zgoda, ale dobry lektor to jednak przewodnik, który może zachęcić/zniechęcić do nauki jezyka
Zgoda, ale to tak samo jak rodzice (ktorzy Ciebie naprawde kochaja z calego serca) ale przeciez jak kazdy mysli, oni i tak nic nie wiedza to po co ich sluchac....:-)
Cytat: kingi09
Na Bemowie to kojarzę Empik i British School, kiedyś też Angloschool

Angloschool nie wytrzymało konkurencji z British School a szkoda bo była to bardzo dobra szkoła na Bemowie. Nie ma ich tam już kilka lat
W ostatnich latach wiele szkół powstało, wiele się zamknęło
Cytat: kingi09
W ostatnich latach wiele szkół powstało, wiele się zamknęło

Szkoda, że nie ma już Metropolitana, byla to fajna szkoła w Wawie
Na ich miejscu działa teraz Profi Lingua
Profi Lingua przejeli kilka oddziałów British School w Warszawie
Nawet połowę oddziałów
Z oddziałów British School bardzo spoko jest szkoła na Bemowie
Każda British School działa na zasadzie franczyzy. Każda ma osobnego właściciela i odmienny poziom nauki
Jakaś nowość?
Jeżeli chodzi o Warszawę wiele mniejszych szkół się zwinęło. Niestety nie wytrzymali konkurencji większych szkół.
Rynek weryfikuje. Fakt jest rzeczywiście taki, że nie widzę aby w Warszawie pojawiały się nowe szkoły językowe.
Nowych to nie ma. Nawet Profi Lingua przejęła kilka oddziałów po British Council
541-570 z 615