Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

61-90 z 615
Cytat: fonk11
To fakt, ze sporo gramyki można zrobić we własnym zakresie

Zawsze jednak pod okiem specjalisty wychodzi dużo lepiej
Mtoda dobra byle skuteczna
Pamiętajmy, ze wybór metody musi być dostosowany do naszych indywidualnych predyspozycji
Cytat: summma
W Indiach angielski ma status języka pomocniczego

Dzisiaj wiele krajów, byłych kolonii brytyjskich ponownie zwiększa znaczenie języka angielskiego, ze względu na międzynarodowy handel
Po latach "protestU' byłe kolonie wracją do angielskiego, jako łącznika pozwalającego nie tylko na kontakt z resztą świata, ale między róznymi plemionami
Cytat: summma
Po latach "protestU' byłe kolonie wracją do angielskiego, jako łącznika pozwalającego nie tylko na kontakt z resztą świata, ale między róznymi plemionami

Z tym jest różnie np w Kenii angielski jest używany powszechnie, a już np w Tanzanii mieszkańcy maja z tym kłopoty
O ile się nie mylę to w Kenii i Tanzanii jest Suahili
Cytat: kasadd
O ile się nie mylę to w Kenii i Tanzanii jest Suahili

Nie, to nie jest wszystko takie proste. Plemiona maja swoje jezyki, ale musi byc jezyk w ktorym wszyscy sie zrozumieja.
Cytat: fonk11
Pozwolę sobie przyłączyć do tej rozmowy, zdecydoewanie dla mnie fajną metodę ukirunkowaną na mówienie oferuje English For You, a to dlaczego. Zawsze grupka prowadzona jest przez 2 wykładowców, poskiego od grmatyki i NAtiva od mówienia, zajęcia dodatkowo wzbogacone są licznymi warsztatami w formie nieknonewencjonalnego kubu dykusyjnego, dodatkowo szkoła ta zajmuje się tylko angielskim i to jest dla mnie ważne, oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale taki system mi akutat odpowiada, chodziłem także do Newyork, podobały mi się zajęcia z fajną amrykanką Dari.

Właśnie na ten semestr wybieram się akurat English For You, dwie osoby poleciły mi osobiście tę szkołę. Potwierdzają, że taki system z dwoma nauczycielami ( polskim i Nativem) pomaga ogarnąć się zarówno z gramatyką, ale przed wszystkim z konwersacjami. Mnie osobiście zależy właśnie na ogarniciu się z gadką. Zwłaszcza, że grupki są kameralne.
Tak jak pisałem w wakacje byłem w berlitzu, mogę osobiscie polecić, ale niestety jest dosyć drogo, zwałaszcza za mniejsze grupy. Jednak jakoąść wysoka i otym należy pamiętać
edytowany przez kasadd: 08 wrz 2012
Cytat: terri
Cytat: kasadd
O ile się nie mylę to w Kenii i Tanzanii jest Suahili

Nie, to nie jest wszystko takie proste. Plemiona maja swoje jezyki, ale musi byc jezyk w ktorym wszyscy sie zrozumieja.

Tym łącznikem jest także angielski, tzw odmiana pidgin english
http://en.wikipedia.org/wiki/Pidgin
Rzeczywiście bezpośrednie polecenie dodatkowo sparte opiniami na forach może być bezcenne
Cytat: summma
Rzeczywiście bezpośrednie polecenie dodatkowo sparte opiniami na forach może być bezcenne

Nie jest to takie proste, jeżeli pochodzisz z innego miasta
Cytat: kasadd
Właśnie na ten semestr wybieram się akurat English For You, dwie osoby poleciły mi osobiście tę szkołę. Potwierdzają, że taki system z dwoma nauczycielami ( polskim i Nativem) pomaga ogarnąć się zarówno z gramatyką, ale przed wszystkim z konwersacjami. Mnie osobiście zależy właśnie na ogarniciu się z gadką. Zwłaszcza, że grupki są kameralne.
Tak jak pisałem w wakacje byłem w berlitzu, mogę osobiscie polecić, ale niestety jest dosyć drogo, zwałaszcza za mniejsze grupy. Jednak jakoąść wysoka i otym należy pamiętać

To chyba i w berlitzu mają jakieś promocje, trzeba się wstzelić
Z tymi promocjami to różnie bywa
Dlatego warto wówczas dokładnie przeczytać umowę
A znacie jakąś szkołę na Bielanach?
Na Bielanach otwiera się Jezykowe Domino na Bogusławskiego, mają fajnych lektrów i dobre ceny, ja w sumie się chyba zdecyduję napiszę opinie po pierwszych zajęciach.
Mają fajną opcję raz a dobrze, to mi pasuje bo nie mam szans dwa razy w tyg na zajęcia się wyrwać.

Jest jeszcze empik na kochanowskiego, ale tam raczej drogo wychodzi.
Ta szkoła to już nowość, Domino kojarzy mi się z Pizzą, ale kto wie może i dobrzy są
he, he ciekawe skojarzenie
Ktoś popchnął ciekawy ranking stołecznych szkół

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html
Cytat: summma
Dlatego warto wówczas dokładnie przeczytać umowę

Właśnie nie czytają, potem narzekają
Bo taka jest natura ludzka, a potem jak trwoga to do Boga
Ja zawsze czytam umowy
Cytat: summma
Ja zawsze czytam umowy

Czy jeżeli dostaniesz 10 stron tekstu do przeczytania dasz radę to ogarnąć
Cytat: terri
Cytat: kasadd
O ile się nie mylę to w Kenii i Tanzanii jest Suahili

Nie, to nie jest wszystko takie proste. Plemiona maja swoje jezyki, ale musi byc jezyk w ktorym wszyscy sie zrozumieja.

Tanazania to o ile wiem była kiedyś pod wpływem państw bloku wschodniego, więc angielski "wyaotowali" i zastąpiło wszystko Suahili" akuna matata"
Cytat: kasadd
Ktoś popchnął ciekawy ranking stołecznych szkół

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html

Te wszystkie rankingi to pic na wodę i zwyczajne napędzanie klienteli. Liczą się wyłącznie dany lektor, który powinien być wymagający i ciężka, systematyczna praca nad przygotowaniem do egzaminu.
edytowany przez WaylandTheSmith: 20 wrz 2012
Oczywiście, że lektor jest najważniejszy, to jest oczywista oczywistość
Cytat: kasadd
Właśnie na ten semestr wybieram się akurat English For You, dwie osoby poleciły mi osobiście tę szkołę. Potwierdzają, że taki system z dwoma nauczycielami ( polskim i Nativem) pomaga ogarnąć się zarówno z gramatyką, ale przed wszystkim z konwersacjami. Mnie osobiście zależy właśnie na ogarniciu się z gadką. Zwłaszcza, że grupki są kameralne.
Tak jak pisałem w wakacje byłem w berlitzu, mogę osobiscie polecić, ale niestety jest dosyć drogo, zwałaszcza za mniejsze grupy. Jednak jakoąść wysoka i otym należy pamiętać

Dzisaj większość szkół stara się ograniczać ilość osób w grupach, to jest trend od kilku lat, choć z drugiej strony kryzys sprawia, że szkoły konkurują ceną, a to winduje liczbę osób w grupkach w górę
Tu musi pojawić się kompromis, cena, liczba osób w grupach
Cytat: pafcio11
Tu musi pojawić się kompromis, cena, liczba osób w grupach

No nie ma zmiłuj
61-90 z 615