Kurs angielskiego w English For You w Warszawie - Wasze oceny???

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 65
Ja wypowiem się, że jeżeli chodzi o English For You to zdecydowanie trafiłem na bardzo dobrą kadre. Magda Sprysak jest klasa samą w sobie.Po pierwsze bardzo dobry warsztat i doświadczenie. Nawet trudne zagadnienia potrafi wyłożyć po ludzku i wszystko staje się całkiem zrozumiałe. Dokładnie przygotowuje tematy pod dyskusje z native speakers.Ważne że na kursie jest sporo testów progresywnych.Jednak to motywuje do nauki. Jeżeli ktoś czegoś sie nie może zrozumieć tłumaczy aż do skutku.Grupy są małe więc jest czas dla każdego.Podobnie oceniam Kamile Turek. Lektorka z górnej półki.Uczyło mnie także 3 Native speakers. Jonathan z UK. Bardzo doświadczony ,posiada certyfikaty i doskonale prowadzi część konwersacyjna.Zachęca do mówienia i koryguje błędy. Każdy musi brać udział w dyskusji.Ma talent i nawet osoby bardzo nieśmiałe z dużą bariera zaczynają mówić. Podobie pozytwnie też wspomiam także Nolana i Brandona z USA. Obydwaj bardzo zabawni ale przede wszystkim wymagający. Dużo ciekawych dyskusji o bieżących sparawach zarówno ze świata ale także z USA. Można sporo poznać różnych ciekawostek. Native speakers którzy mnie uczyli nie tylko byli profesjonalnymi lektorami ale także osobami z ogromną wiedzą ogólną. Podsumowując Kursy w English For You mam pozytywny obraz zarówno polskich lektorów i native speakers.Osobiście jestem na tak jeżeli chodzi o te placówkę
Mam pytanie do Terri bo jest kobitka bardzo ogarnieta na forum. Czy polski lektor moze pelnic rolę native speakers.???
A jakich możecie polecić ewentualnie lektorów w tej szkole do CAE, będę wdzięczna za info:)))
Rozważam też kurs ogólny w tej szkole na poziomie C1
Byłam ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej, była przeprowadzona rzetelnie. Lektorka dokładnie wybadała mój poziom. Kurs zaczynam w przyszłym tygodniu i zobaczę jak będzie
To fakt, odpowiednio przeprowadzona kwalifikacja i odpowiedni dobór kursu to sprawa podstawowa i rzutuje na dalszą naukę języka
Rzetelnie prowadzone kursy, małe grupy, bardzo ciekawe warsztaty konwersacyjne w kafejce dyskusyjnej, taka moja ocena English For You
Cytat: kasia.mank
Rozważam też kurs ogólny w tej szkole na poziomie C1

Jak robić C1 to już warto iść na kurs egzaminacyjny i mieć CAE
CAE to już solidny papier, pracodawcy się z tym liczą
Od jakiegoś czasu chodzę właśnie do English for You i jak dla mnie to jest fajna opcja jeżeli chodzi o angielski. Z jednej strony liczy się tutaj wkład lektora polskiego który usilnie tłumaczy nam całą gramatykę a z drugiej spora dawka konwersacji z native speakers Sama myślę o wyjezdzie językowym ale obecnie chodząc na kurs porządkuję struktury języka i ogarniam się mówieniem. Zresztą na dodatkowych warsztatach można spotkać wielu różnych native speakers. Dzięki temu ćwiczymy różne odmiany języka. Nasi native speakers bardzo dbają o poprawność wymowy, wprowadzają sporo słownictwa, poprawiają błędy. Grupa liczy zaledwie 5 osób, więc każdy ma sporo czasu aby wziąć udział w dyskusji.Mnie to odpowiada, gdyż widzę jak z lekcji na lekcję mam mniejszy strach gdy trzeba coś powiedzieć Oczywiście wyjazd może być uzupełnieniem samego kursu i czemu nie może i sama kiedyś się wybiorę
edytowany przez madulka.know: 14 sty 2017
Cytat: smack
CAE to już solidny papier, pracodawcy się z tym liczą

Dokładnie, choć często pracodawcy sami sprawdzają poziom kandydatów
Sama byłam na takiej rozmowie i wiem co to znaczy
Cytat: madulka.know
Od jakiegoś czasu chodzę właśnie do English for You i jak dla mnie to jest fajna opcja jeżeli chodzi o angielski. Z jednej strony liczy się tutaj wkład lektora polskiego który usilnie tłumaczy nam całą gramatykę a z drugiej spora dawka konwersacji z native speakers Sama myślę o wyjezdzie językowym ale obecnie chodząc na kurs porządkuję struktury języka i ogarniam się mówieniem. Zresztą na dodatkowych warsztatach można spotkać wielu różnych native speakers. Dzięki temu ćwiczymy różne odmiany języka. Nasi native speakers bardzo dbają o poprawność wymowy, wprowadzają sporo słownictwa, poprawiają błędy. Grupa liczy zaledwie 5 osób, więc każdy ma sporo czasu aby wziąć udział w dyskusji.Mnie to odpowiada, gdyż widzę jak z lekcji na lekcję mam mniejszy strach gdy trzeba coś powiedzieć Oczywiście wyjazd może być uzupełnieniem samego kursu i czemu nie może i sama kiedyś się wybiorę

Znajoma w taki sposób uczyła się niemieckiego i osiągnęła dobre rezultaty, sama wreszcie muszę ogarnąć swój angielski, i może wskoczę do tej szkoły. Zobaczymy jak będzie
Rzeczywiście korzystny rozkład zajęc
Zachęcona pozytywnymi opiniami na temat szkoły ENGLISH FOR YOU postanowiłam się do niej zapisać. Niestety bardzo mocno się rozczarowałam, szkoła od początku nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, ale mimo wszystko postanowiłam dać jej szansę, której niestety nie wykorzystała.

Na wstępie brak klarownej informacji odnośnie ceny kursu. Pomimo, iż zapisy odbywały się na I semestr to z góry była pobierana zaliczka na semestr następny.

Brak profesjonalnego podejścia do klienta. Wpłaty dokonałam na miejscu w biurze tydzień przed rozpoczęciem zajęć, po czym podczas I zajęć do sali wszedł „szef” szkoły wywołując mnie po imieniu i nazwisku oraz zarzucając mi, że nie zapłaciłam za kurs. Gdy po zajęciach podeszłam na recepcję, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację, recepcjonistka bardzo mnie przepraszała, za to nieporozumienie. Była to dla mnie mega krępująca sytuacja, ponieważ odbyła się przy całej grupie osób. Ta sytuacja świadczy o nastawieniu firmy na zysk zamiast na klienta.

Chaotyczny sposób prowadzenia zajęć. Szkoła prowadzi kurs w systemem dualnym (I część zajęć odbywa się z Native Speakerem, natomiast druga część z polskim lektorem), co teoretycznie ma na celu przełamywanie barier w mówieniu. Prawda jest taka, że jeżeli jesteś osobą, która boi się mówić po angielsku to ta szkoła napewno nie pomoże Ci zwalczyć tego strachu. Native Speaker woli rozmawiać z osobami, które nie mają takiej bariery, bo po prostu tak mu jest wygodniej. Osoby, które gorzej radzą sobie z mówieniem, większość zajęć bezczynnie się przysłuchują, ponieważ Native nie stara się ich motywować. Na zajęciach z polskim lektorem miały być omawiane wyrażenia oraz słownictwo, które teoretycznie powinny być wykorzystywane podczas dyskusji z Nativem. Niestety tak nie było, zajęcia były prowadzone niezależnie od siebie, co się kompletnie nie pokrywało z założeniami kursu. Lekcje z polskim lektorem były prowadzone chaotyczne bez żadnego programu. Dużym minusem było prowadzenie zajęć głównie w języku polskim, co z pewnością nie ułatwiało nauki języka angielskiego.

Z powyższych powodów zdecydowałam się na rezygnację z kursu. Na początku stycznia złożyłam wypowiedzenie ze skutkiem na koniec miesiąca. W międzyczasie moja grupa miała 1 zajęcia do odrobienia i wspólnie ustaliła termin na ostatnią sobotę stycznia (w normalnym trybie zajęcia odbywały się w ciągu tygodnia). Dla mnie miały to być ostatnie zajęcia w tej szkole. Gdy w sobotę dotarłam do szkoły, okazało się, że zajęcia zostały odwołane. Wszyscy uczestnicy zostali poinformowani, z wyjątkiem mojej osoby, ponieważ zostałam już wykreślona z listy uczestników! Straciłam czas, pięniądze za lekcje, nikt z pracowników nawet nie wykazał skruchy czy chęci rekompensaty.

Podsumowując NIE POLECAM szkoły ENGLISH FOR YOU. Straciłam tylko czas i pieniądze, a jedyne co z niej wyniosłam to zszargane nerwy.
Niestety mogę potwierdzić opinię gosc33344.
Ja jak i moja grupa nie jesteśmy specjalnie zadowoleni z tego co się dzieje na zajęciach, i jestem pewna że grupa się rozpadnie po tym semestrze. Może i kontakt mailowy (z grupą) zostanie ale szkoła na bank straci kilkoro słuchaczy.
Zapisałam się do tej szkoły ze względu na opinie zamieszczone na tym forum oraz po przeczytaniu opisu na ich stronie www jak to wszystko wygląda od środka.
W rzeczywistości jest poniżej oczekiwań - takie mamy odczucie jako grupa.
Szkoła korzysta z podręczników New Total English (różne poziomy), który trzeba sobie kupić we własnym zakresie. Dobre chociaż to, że dają kupon rabatowy -10% na zakup w księgarni BookCity. Wtedy po rabacie cena podręcznika wychodzi ok. 75 zł czyli i tak nie mało :/ Choć zawsze można też poszukać na znanym portalu aukcyjnym ;)
Śmiało można przyjąć, że cały podręcznik zostanie przerobiony w 4 semestry (oby tylko!).
Niestety trzeba będzie go ogarnąć we własnym zakresie w domu bo kolejny semestr w tej szkole nie wchodzi w grę!
Wiadomo, że zajęcia trwają "od - do" i niestety prawie zawsze jest kilka minut obsuwy, ale zajęcia i tak się kończą o wyznaczonej porze, bo następna grupa już czeka na swoją kolej... Raz zdarzyło się 15 minut obsuwy a 1 lekcja to 45 min.! Na pewno wrócę jeszcze do tego tematu na forum.
Część II mojego powyższego komentarza :)
Nastąpiła mała pomyłka więc się poprawiam... szkoła przy zapisie na semestr daje kupon rabatowy -15% do wykorzystania na podręcznik w księgarni językowej BookCity. A nie -10% jak jest w poście powyżej.
Kuponu nie wykorzystałam bo znalazłam lepszą cenę na znanym portalu aukcyjnym ;)

Co do podręcznika New Total English to występuje na poziomach: Starter, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced.
Każdy z nich jest w cenie 87,90 zł ale dzięki rabatowi 15% można zejść do ceny ok. 75 zł ;)
Link do księgarni: https://www.bookcity.pl/search/New+Total+English

Podręcznik ma 10 unitów i mam wrażenie, że po 2 semestrach nie zostanie nawet "przerobione" pełne 5 unitów. A nawet jeśli... to ja nie mam zamiaru utopić tam więcej cash'u.
Lepiej przeznaczyć kaskę na samouczki których jest multum a i tak będzie dużo taniej niż 1 semestr w English For You. Może w innym składzie czyli inny lektor + inny NS byłoby inaczej (może lepiej?) ale tego się nie dowiem, bo wystarczy mi to co już zobaczyłam. Reasumując: jestem zawiedziona.
Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja chodziłem na kilka kursów do English For You i moje odczucia, zresztą jak zdecydowanej większości osób na tym forum są zdecydowanie jak najbardziej pozytywne.

Osobiście trafiłem na wielu bardzo dobrych i zaangażowanych w pracę lektorów. Na początek wspomnę o Pani Kamili. Pracuje ona w tej szkole kilka lat. Każde zajęcia prowadzone przez nią są dobrze przygotowane, dostosowuje tempo i realizowany materiał do potrzeb konkretnych grup. Doskonale potrafi wytłumaczyć zagadnienia związane z gramatyką. Kurs wzbogaca licznymi dodatkowymi materiałami co w znacznym sposób uatrakcyjnia spotkania. Bardzo motywuje do działań poprzez testy progresywne ze słówek i gramatyki. Ponieważ grupy w English For You są male każde zagadnienie jest dokładnie wyjaśnione. Uczyła mnie także Ania Brzoska. Nowy narybek w tej szkole i też w moim przypadku to było bardzo dobre rozwiązane. Dynamiczna osoba z bardzo rozbudowanym warsztatem. Do podręcznika podchodzi bardzo selektywnie także dopasowując się do słuchaczy. Prowadzi kursy bardzo interaktywnie i skraca dystans pomiędzy poszczególnymi osobami, jest to otwarta osoba.

Podobnie na plus wygląda moje doświadczenie z native speakers. Moim zdaniem to wysoka półka teacherów. Bardzo rzetelny Jonathan z Anglii. To co cechuje jego zajęcia to umiejętność moderowania dyskusji tak aby każdy musiał w mówić. Bardzo dokładnie poprawia błędy, zwraca dużą uwagę na czystość wymowy i odpowiedni akcent. Stara się pomóc osobom bardziej nieśmiałym wciągając ich w dyskusje. Zresztą sama tematyka zajęć fajnie wpisuje się w grupę wywołując często zażarte dyskusje. Podobnie Brandon i Mary. Każdy z native speakers wniósł sporo dobrego w rozwój języka. Widać, ze ludzi ci mają odpowiednie przygotowanie i chęć do pracy. Ważnym i bardzo pozytywnym elementem w tej wyliczance była dobrze przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Dzięki temu wszystkie grupy w których miałem okazję się uczyć były dobrze dobrane wiekiem i poziomem.

Reasumując i podsumowując temat osobiście jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem English For You. Placówka specjalizuje się w angielskim i rzeczywiście pomaga ogarnąć strach przed mówieniem. Zresztą sam fakt, że działają od 1999 o czymś świadczy. Tylko dobre firmy mogą się tak długo utrzymać na rynku a jak dla mnie English For You to bardzo sprawdzone miejsce, gdzie można poprawić swój angielski. Polecam
edytowany przez car321: 11 kwi 2017
Cytat: madulka.know
Od jakiegoś czasu chodzę właśnie do English for You i jak dla mnie to jest fajna opcja jeżeli chodzi o angielski. Z jednej strony liczy się tutaj wkład lektora polskiego który usilnie tłumaczy nam całą gramatykę a z drugiej spora dawka konwersacji z native speakers Sama myślę o wyjezdzie językowym ale obecnie chodząc na kurs porządkuję struktury języka i ogarniam się mówieniem. Zresztą na dodatkowych warsztatach można spotkać wielu różnych native speakers. Dzięki temu ćwiczymy różne odmiany języka. Nasi native speakers bardzo dbają o poprawność wymowy, wprowadzają sporo słownictwa, poprawiają błędy. Grupa liczy zaledwie 5 osób, więc każdy ma sporo czasu aby wziąć udział w dyskusji.Mnie to odpowiada, gdyż widzę jak z lekcji na lekcję mam mniejszy strach gdy trzeba coś powiedzieć Oczywiście wyjazd może być uzupełnieniem samego kursu i czemu nie może i sama kiedyś się wybiorę

Fakt o warsztatach tematycznych w English for You też trzeba pamiętać, ciekawy bonus w postaci dodatkowych dyskusji. Ogólnie sumując kurs plus warsztaty to co najmniej 50 procent spotkań . Tak jak pisałem sprzyja to przełamywaniu barier. Pamiętajmy, że chcąc zdobyć certyfikat bardzo dużo punktów otrzymuje się za mówienie, a jak widać na właśnie stawa English for You
edytowany przez car321: 11 kwi 2017
Przyłączam się na tak jeżeli chodzi o English For You:)))
Po kilku latach przerwy ostatnio powróciłem do tej szkoły. Trafiłem na przemiłą i bardzo umotywowaną na nauczanie Milenę. Z jednej strony bardzo miła atmosfera zajęć z drugiej osoba ta rzeczywiście bardzo dużo od nas wymaga. Widać, że ma plan jak poprowadzić kurs. Jest nas w grupce tylko 4 osoby, więc każdy ma szansę pytać i kazda sprawa jest dokladnie wyjaśniona. Jeżeli chodzi o native speakerów to bardzo dobrze układa mi się współpraca z Jacksonem. Tak jak w poprzednim poście napisano ja także staram się obecnie wykorzystywać dodatkowe konwersacje. Jest to bardzo dobry bonus jezeli ktoś chce szybko poprawić konwersowanie. Muszę napisać, że podoba mi się formuła kursu, duża i rozbudowana dawka rozmów ale też części gramatyczne prowadzone przez polską lektorkę. Dla mnie nauka w English For You to od lat czysta przyjemność. Nie bez podstawy szkoła ta od lat prowadzi w różnych rankingach. Osobiście polecam, sam dużo skorzystałem. Jedna z ostatnich i nielicznych szkół, które specjalizują się tylko w angielskim
edytowany przez pafcio11: 12 kwi 2017
...i jeszcze jedno, chodząc do tej szkoły poprawiłem na tyle swój angielski, że udało mi się dostać lepszą pracę. W sumie pieniądze wydane w English For You były dobrą inwestycją w siebie
Znajoma na początku tego roku miała chęć zapisać się do English For You dzięki opiniom na paru stronach. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo jak stwierdziła... strona www i rozmowa na infolinii a spotkanie w biurze to w Jej przypadku 2 różne "sprzeczne" rzeczy.
Pracuje w tygodniu i myślała o kursie weekendowym.
Pamiętam tylko, że była zdecydowana na opcję "comfort" (max 7 osób) gdzie miało być 50 godz. lekcyjnych za ok. 1000 zł i na infolinii była zapewniana że taka weekendowa grupa będzie.
Na miejscu po wypełnieniu testu i określeniu Jej poziomu przyszedł czas na zapis.
I wtedy okazało się, że grupy 7-osobowej NIE ma i NIE będzie.
Zaproponowano inną opcję... oczywiście droższą ;) tj. grupa 4 osoby, 40 godz. lekcyjnych za ok. 1200 zł.
Powiecie że coś za coś bo grupa mniejsza, ale 10 lekcji mniej i 200 zł więcej.
Potem przy piwku żaliła mi się i jak możecie się domyślić do zawarcia umowy z English For You nie doszło ;)
2 tygodnie później zapisała się gdzie indziej i podobno jest zadowolona.
Cytat: pafcio11
Przyłączam się na tak jeżeli chodzi o English For You:)))
Po kilku latach przerwy ostatnio powróciłem do tej szkoły. Trafiłem na przemiłą i bardzo umotywowaną na nauczanie Milenę. Z jednej strony bardzo miła atmosfera zajęć z drugiej osoba ta rzeczywiście bardzo dużo od nas wymaga. Widać, że ma plan jak poprowadzić kurs. Jest nas w grupce tylko 4 osoby, więc każdy ma szansę pytać i kazda sprawa jest dokladnie wyjaśniona. Jeżeli chodzi o native speakerów to bardzo dobrze układa mi się współpraca z Jacksonem. Tak jak w poprzednim poście napisano ja także staram się obecnie wykorzystywać dodatkowe konwersacje. Jest to bardzo dobry bonus jezeli ktoś chce szybko poprawić konwersowanie. Muszę napisać, że podoba mi się formuła kursu, duża i rozbudowana dawka rozmów ale też części gramatyczne prowadzone przez polską lektorkę. Dla mnie nauka w English For You to od lat czysta przyjemność. Nie bez podstawy szkoła ta od lat prowadzi w różnych rankingach. Osobiście polecam, sam dużo skorzystałem. Jedna z ostatnich i nielicznych szkół, które specjalizują się tylko w angielskim

Chodziłem do English For You i osobiście potwierdzam, ze lektorzy na których trafiałem byli dobrze przygotowani do zawodu. Native speakers potrafią "rozkręcić dyskusje" sprawiając, że człowiek wciąga się w temat. Potwierdzam z własnego doświadczenia, że dużo pogadanek było z wykorzystaniem stron BBC czy CNN. Dzięki temu dyskutowaliśmy o bieżących sprawach dziejących się w różnych częściach świata. Na pierwszy rzut mogę powiedzieć, że osoby pracujące w tej szkole posiadają duże kompetencje do prowadzenia szkoleń. Rzeczywiście duże uznanie mam dla Jonathana i Mary. Kiedyś uczył mnie także Chad, zabawny Amerykanin z zapałem do pracy. Tak jak większość także i ja bardzo poprawiłem angielski. Dobra szkoła i spoko kadra. Jestem też na tak jeżeli chodzi o naukę w tej szkole. Sporo można się tam nauczyć
edytowany przez bolko12: 13 kwi 2017
Cytat: magdaddd
Właśnie zastanawiam się nad zapisaniem się do English for you tylko nie nie wiem, który ich punkt wybrać- na Grochowskiej czy Marszałkowskiej? Proszę o pomoc. Gdzie jest lepsza kadra?

Ci sami lektorzy pracują w dwóch placówkach. Nie ma większego znaczenia
Jakiś czas nie było mnie na tym forum, ale wchodząc postanowiłem coś drapnąć w zapodanym temacie. Ja tam skorzystałem z nauki w English For You i to bardzo. Miałem jakiś niedowład językowy a tu proszę wszystko udało sie poukładać, uporządkować. To co kiedyś wydawało mi się bardzo trudne dziś nie stanowi większego problemu. Zasługą lektorów w tej szkole jest fakt, że potrafię wykorzystać teorię( czyli odpowiednie czasy) w praktycznym użyciu (czyli w mówieniu). Oczywiście cały czas popełniam jakieś błędy ale zdecydowanie mniej niz kiedyś. Oczywiście nie jest to jest to tylko zasługa szkoły ale także mojej osoby, gdyż sporo włożyłem pracy w moją edukację
Cytat: kasia.mank
Sama byłam na takiej rozmowie i wiem co to znaczy

Taka rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym pracodawcą rzeczywiście mocno stresuje, miałem kiedyś taką rozmowę z Irlandczykiem w jakieś zagranicznej firmie i było trochę ciężko
edytowany przez masar: 13 kwi 2017
Sama kiedyś szukałam opinii w necie o English For You i ponieważ szkoła ta ma prawie same pozytywne recenzje zdecydowałam się na tę placówkę. Moje zdanie potwierdza pozostałe komentarze. To dobra i rzetelna firma z dobrą i dobrze przygotowaną kadrą. Rzeczywiście Nolan, Jonathan czy Brandon to sama klasyka najlepszych native speakers. W ciągu kilku miesięcy bardzo rozkręciłam swoje mówienie. Swobodnie dogaduje się po angielsku. Myślę, że sama procedura zapisania się do English For You przebiega starannie. Grupy są dobrze formowane, atmosfera bardzo sprzyja nauce. Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Polubiłam angielski i nigdy nie przypuszczałam, że tak szybko tak wiele się nauczę. Widać gołym okiem, że native speakers mają kwalifikacje i odpowiednie przygotowanie merytoryczne. Podobnie zresztą jak polscy lektorzy od teorii. Polecam
edytowany przez kosma-nasza: 22 kwi 2017
Cytat: korba1
W English For You spokojnie można wybrać sobie zarówno kurs ogólny, konwersacyjny czy do FCE/CAE. W każdej z opcji nauka odbywa się w podziale pracy miedzy lektora polskiego i native speakers. Oczywiście na kursach konwersacyjnych jest znacznie więcej dyskusji i spotkań z native speakers niż egzaminacyjnych, gdzie trzeba ćwiczyć struktury i zadania egzaminacyjne. Według mnie lektorzy którzy tam pracują są dobrze ogarnięci. Magda, Kamila i Patrycja naprawdę dobrze przygotowują do egzaminów.

Z tych polskich lektorek uczyła mnie Patrycja, kobieta z długim stażem, zna się na rzeczy, potrafi przekazać wiedzę i pracuje bardzo długo w English For You
Cytat: kasadd
A po uzyskaniu poziomu B1/B2 w szkole językowej warto także rozważyć wyjazd na kurs językowy do UK lub na Maltę

Na Malce jest sporo taniej
Cytat: pafcio11
...i jeszcze jedno, chodząc do tej szkoły poprawiłem na tyle swój angielski, że udało mi się dostać lepszą pracę. W sumie pieniądze wydane w English For You były dobrą inwestycją w siebie

Generalnie nauka języka to dobra inwestycja w siebie
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 65

« 

English only

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie