może TFLS..?

Temat przeniesiony do archwium.
Temat zamknięty
Help.. muszę coś wybrać, a mam coraz większy mętlik w głowie. Co możecie polecić? potrzebuję w miarę szybko nauczyć się jak najwięcej;) no i nie chciałabym zbankrutować..
Własnie....moze jacys uczniowie tej szkoły tu zagladaja i moga sie podzielic wrazeniami...???
Pewnie zaglądają również uczniowie, ale - co mnie niepokoi - wydaje się, że najczęściej sami przedstwiciele tej szkoły. Kiedy widzę takie posty mam obawę, że jest to krytporeklama tfls i nadużywanie forum.

Warto przyjrzeć się następującym tematom:
http://ang.pl/forumw.php?IDt=1228
http://ang.pl/forumw.php?IDt=1591
szkoła generalnie przeciętna, ale przynajmniej tania.
Mam wspaniałego lektora na kursie do egzaminu toefl, więc dla mnie to dobra szkoła. A linki do postów są sprzed 3 lat, więc troszkę nieświeże.
Byłam prawie zdecydowan zeby zapisac sie do tej szkoły, zrobiłam test przez net i poszłam na rozmowe, na wstepie zszokowała mnie liczba osób jaka tam zastałam-dziki tłum- no ale cóz w sumie to duza szkoła i podobno tania; moja rozmowa z pania metodyk trwała jakies 3 minuty...hmmm...chyba troche krótko...no ale nadal byłam zainteresowana szkoła,zostałam zakwalifikowana na poziom FCE i juz bym sie zapisała ale nie miałam czasu czekac w kolejce wiec postanowiłam przyjśc nastepnego dnia...w międzyczasie okazało sie ze:1- jest to kurs dwusemestralny i musze zapisać sie z góry na 2 semestry, 2-nie mogę zrezygnowac po rozpoczęciu kursu bo cos takiego jak lekcja próbna nie istnieje,jak chce zrezygnowac to trace pieniadze,moge teoretycznie zawiesić kurs i wrócić na niego kiedys w przyszłości ale myśle ze tu tez jest sporo warunków które trzeba spełnic, 3-musze zapłacic dodatkowo 60 zł/semestr za materiały- nie ma mozliwości zebym sobie sama załatwiła ksiązkę,4-jeśli cos sie stanie i bede musiała zmienic grupę musze zapłacić 80 zł,5- nie wiem jak wygladaja sale bo to gdzie bede miała zajęcia okaze sie po rozpoczeciu kursu....więc sie teraz zastanawiam czy ta szkoła jest az taka super...bo jakby była to po co tyle "zabezpieczen" przed edentualna rezygnacja kursantów...bardzo mnie to zrażiło...
dodam ze poszłam jeszcze do innej szkoły językowej, niewiele droższej gdzie poswięcono mi mnóstwo czasu starajac sie wybrac odpowiedni dla mnie kurs, podrecznik moge sobie kupić sama nie ma problemu, albo moge kupić od nich a później im oddac a oni oddadza mi pieniadze - 15zł i pomimo ze zajecia rozpoczeły sie juz prawi miesiąc temu zaproponowano mi lekcje próbna zebym mogła zobaczyć czy poziom jest dla mnie odpowiedni...i wogole nie uznaja czegos takiego jak zapisywanie sie na rok z góry....i to chyba sie nazywa profesjonalizm i dbałość o klienta...
Mogłabyś napisać jaka to szkoła? I jak wrażenia po lekcji próbnej?
A moja rozmowa z metodykiem trwała z 15 minut i odbyłem jeszcze lekcję próbną. Zapisałem się - odstając swoje w kolejce - bo cena była bardzo przystępna. Sam kurs bardzo fajnie prowadzony. Mimo więc dużych kolejek przy zapisach jestem zadowolony z dokonanego wyboru. Ale jak to w dużej szkole opinie mogą być - jak widać -podzielone.
[wpis usunięty]
Wymienione wyżej wpisy i tematy opisują sytuację sprzed 3 lat, to jedna sprawa, a druga jest taka, że mój wpis w żaden sposób nie wskazuje KTO popełnił te wpisy a miał na celu jedynie informację o sytuacji. Nie ma żadnych danych czy te wpisy dodał ktoś z konkurencji, ktoś z opisywanej szkoły czy ktoś inny zrobił to dla żartu (wątpliwej jakości). Proszę mieć to na uwadze i nie nadinterpretować mojego wpisu.
Wymienione wyżej wpisy i tematy opisują sytuację sprzed 3 lat, to jedna sprawa, a druga jest taka, że mój wpis w żaden sposób nie wskazuje KTO popełnił te wpisy a miał na celu jedynie informację o sytuacji. Nie ma żadnych danych czy te wpisy dodał ktoś z konkurencji, ktoś z opisywanej szkoły czy ktoś inny zrobił to dla żartu (wątpliwej jakości). Proszę mieć to na uwadze i nie nadinterpretować mojego wpisu.
moje wrażenia z rozmowy z metodykiem były b.dobre. (poświęciła mi sporo czasu). potem już było gorzej. tłum o którym wspominała Jaka Ja, zamieszanie, pan z recepcji przeokropnie darł się na hostessę (może nowa była, ale..) poza tym dzikie kolejki do zapisów. zadzwoniłam potem i chciałam się zapisać to okazało się, że nie ma zajęć poziomu do którego zostałam przydzielona w interesujęcych mnie godzinach (to było głównym powodem wyboru szkoły). a pani beztrosko zaproponowała mi wyższy poziom.. bo pasowały mi godziny. to najlepszy dowód jak tam traktują słuchacza. o reszcie dziwnych zabezpieczeń nie wspominam, bo dowiedziałam się o nich z forum:) w każdym razie wybrałam inną szkołę i na razie jestem zadowolona.
To dziwne Ptysiu. Z Twojego postu wynika, że w ciągu 2 dni szalenie dużo się wydarzyło w Twoim życiu. A może po prostu zaczęłaś ten cały wpis, aby zdyskredytować TFLS? Znana metoda czarnego PR - rzuca się temat, a potem ,,anonimowi internauci'' dopisują negatywne komentarze. Widać to zresztą po ilości i częstotliwości, z których można odnieść wrażenie, że komuś chyba bardzo zależy aby dokuczyć tej szkole - może komuś z konkurencji puszczają nerwy? U nas pusto, a u nich ,,dzikie tłumy''.
Z Twojej natomiast wypowiedzi ewidentnie wynika ze ze szkoła o której mowa w temacie jesteś "zwiazany"...a o tym drogi Panie ze nie jest to walka konkurencji swiadczy najlepiej to że nie padaja tu nazwy szkół które osoby wypowiadajace sie na forum ostatecznie wybrały...własnie zeby nie byc posadzonym o reklame nie podałam nazwy szkołay o której po lekcji próbnej sie zapisałam...i nie uwazam żeby szkoła tfls była zła -bo słyszałam równiez pozytywne opinie na jej temat, kwestia szczęscia i trafienia na dobrego lektora, jak wszędzie...nie podoba mi sie to ze szkoła nie daje mi zadnego pola manewru...po co reklamuje sie jako tania skoro dodatkowo musze płacic za 60 zł za materiały (nie obchodzi ich ze mam ksiażkę z której bym korzystała i tak bede musiała od nich kupic drugą taka sama) czy 80 zł za zmiane grupy czy godzin zajęć?I, nie wiem czemu ale, jakos nie mam zaufania do szkół których ulotki dostaje na kazdym skrzyzowaniu...
Też miałem we wrześniu podobną sytuację w tfls - miałem swój podręcznik headwaya, ale okazało się że to stare wydanie. Ale za te 60 zł naprawdę dużo dostałem: podręcznik, ćwiczenia i słownik longmana. Porównałem sobie z cenami księgarni internetowej Bookcity http://www.bookcity.pl/index.html?pid=3968 i wyszło, że sama książka z ćwiczeniami by kosztowała 67 zł 80 gr. A przecież w cenie 60 zł znalazł się też słownik Pocket Dictionary Longmana, który kosztuje 29,90 zł wg Bookcity http://www.bookcity.pl/?q=pocket+dictionary+longman&Submit=Szukaj... Krótko mówiąc za 60 zł dostałem materiały warte 97 zł 70 gr!!! Uważam więc, że zwyczajnie szkalujesz tu tfls. Co do 80 zł to nie jest to wygórowana kwota za zmianę grupy, jeśli coś mi się zmieni na uczelni - w kilku innych szkołach, w których byłem nie zauważyłem takich korzystnych rozwiązań - a naprawdę umię liczyć i porównywać oferty. Co więcej mogę nawet kurs zawiesić bezterminowo i wznowić go od początku - co już raz zrobiłem 1,5 roku temu i to bez żadnych opłat. A co do zaufania do szkół rozdających ulotki na skrzyżowaniach to jest to rzecz gustu. Ale jest tam same doborowe towarzystwo - Archibald, Profi-Lingua, Tfls, OK, Lingua Nova, English First. No i uważam, że coś Cię ten tfls uwiera - chyba biznes nie idzie, czyż nie?
uppps oszczędność wyszła jeszcze większa bo za 60 zł dostałem: New Headway Intermediate New Edition (student's book i workbook - warte na Bookcity 75 zł 40 gr) plus Pocket Dictionary Longmana za 29 zł 90 gr. Czyli za 60 zł dostałem materiały warte w Bookcity 105 zł 30 gr - czy to zły deal koleżanko ,,jaka Ja''?
Smierdzi sciema na kilometr!!! rnMimo ze TFLS cenie za dobry kurs CAE odbyty u nich. rnSekretariat tej szkoly to pomylka, weksle i brak dbalosci o klienta to kolejny minus. Ale ceny sa przystepne, trzeba przyznac... W tym roku zapisalam sie znowu, choc po przejsciach z sekretariatem obiecywalam sobie, ze nigdy wiecej. rnPowod prozaiczny - nie starczylo mi pieniedzy na inna szkole. Pozdrawiam
A konkretnie jaką ściemą?
Skoro tak pytasz ufoludkuzwawy to ci powiem, że dla mnie ściemą jest to, że podajesz się za ucznia a piszesz tak jak ktoś z tej szkoły. Jaki uczeń robił by takie detaliczne wyliczenia na formu z podaniem linków a potem jeszcze sugerował że ktoś inny krytykuje ten Tfls bo mu biznes nie idzie. Uczeń tak myśli?Sciema jhak nic!
SteveM. jak nie odróżniasz września od października, to już Twój nie mój problem. spójrz, maleńki na datę postu a potem dyskutuj. Pozdrawiam;)
Ale faktycznie ceny mają bardzo dobre - ogromna oszczędnośc na książkach. Co się tak czepiacie? Nie rozumiem takiego zachowania. Przecież dobrze uczą (sami to piszecie), ceny niskie, a to że sekretarka nie chce dać np. kursu za darmo - to czy to jest powód żeby tak judzić?
Chyba czegoś nie rozumiesz... nie chodzi mi o to, żeby sekretarka dała kurs za darmo, ale żeby podczas rozmowy z osoba zapisująca się nie rozmawiała przez telefon z innymi zainteresowanymi. Tyle, to jest bardzo odstraszające/nieprzyjemne dla klientów.
Czy było warto wystawać w tych kolejkach u nich ( 5 godzin w sumie )? Zobaczę na pierwszych zajęciach. To zawsze jest loteria, nie wiadomo na kogo się trafi a bardzo dużo zależy od lektora.
Nie mogę też zrozumieć tego, że w godzinach, które wybrałam na początku był kurs na mój poziom, ale mnie o tym nie poinformowano. ;( Więc jak głupia już czekam od 3 tygodni na rozpoczęcie zajęć. I podkreślam to, gdyby nie dobra cena, to nie wahałabym się wybrać innej szkoły ( zauważ, że nie pisze jakiej ).
Rozumiem lilith007. Ona chce zapłacić za hotel jednogwiazdkowy, a mieszkać w pięciogwiazdkowym. Ewentualnie wybrać ofertę last minute i wściekać się, że nie jest to all inclusive. Typowe myślenie życzeniowo-roszczeniowe.
Napisalam swoja subiektywna opinie. TFLS oferuje swoje uslugi, a ja place, wiec moge chyba tez wymagac?? A moze juz nawet nie moge, poniewaz place tak malo (ponad 1000 zl za sem ), tzn, gdybym zaplacila 2000 gdzie indziej, to byliby dla mnie uprzejmi, moze nawet o czyms poinformowali?!?... Z takim podejsciem w biznesie daleko sie nie zajdzie. TFLS aspiruje do miana dobrej szkoly, ale jesli chodzi o organizacje, to im nie wychodzi. A to jest wlasnie cos, co odstrasza klientow.
A dlaczego wpis mysza125, że został usunięty?
Wydaje mi się że dlatego, że była bliska popełnienia przestępstwa z art 212 § 1 kodeksu karnego oraz nauszenia dóbr osobistych
Do ufoludekzwawy--->cyt."Ale jest tam same doborowe towarzystwo - Archibald, Profi-Lingua, Tfls, OK, Lingua Nova, English First"...zalezy co kto rozumie pod pojęciem "doborowe towarzystwo"....ja tam z wiekszoscia z tego towarzystwa nie chciałabym mieć nic wspólnego...i nie wiem czemu tak sie uparłes ze mam cos wspólnego z jakakolwiek szkoła-Twój problem...Cieszę sie ze zaoszczedziłeś na podrecznikach- ja nie potrzebuje 10 słownika i kolejnego identycznego podrecznika...wiec dla mnie nie byłaby to zadna super oferta...
Miła,fajna,grzeczna,kolerzeniska. Miła,fajna,grzeczna,kolerzeniska.
MIESZKAMY W WARSZAWIE.
Temat przeniesiony do archwium.