TOEFL CZY ILTES

Temat przeniesiony do archwium.
Co łatwiej zdać TOEFL na 550 punktów czy ILTES na 6 punktów jeśli jestem na poziomie pomiędzy FCE a CAE?? dzięki za wszystkie odpowiedzi
jeslibys uzyla wyszukiwarki lub przejrzala tematy (jak jest zreszta zalecane przez Lukara) to bys nie musiala zakladac tego watku, odpowiedz juz dawno podana.
pozdrawiam
tak sie składa ze juz przejzalam te tematy i niestety nie znaleałam jednoznacznej odpowiedzi dlatego tez założylam ten wątek
pozdrawiam
no to chociaz na temat IELTS :)
http://www.cambridgeesol.org/support/dloads/ielts/examination_mapping.pdf
hope that helps a bit :)
pozdruffka
Według mnie, zdecydowanie TOEFL - znacznie łatwiejszy w obsłudze.
Pozdrawiam
a zdawales jedno i drugie? bo ja tylko IELTS wiec dla IELTS jest proscizna... i nie widze co jest w nim skomplikowanego w "obsludze"...
Jak juz kiedys pisalam - zalezy jaki papier ci potrzebny. Czyli jesli sie wybierasz za granice dowiedz sie a potem nie bedzie niespodziewajek typu "mam nie ten egzamin zdany"...
Prosze Cie Kasiul czy jak Ci tam. Skoncz sie wreszcie wymadrzac i zachowywac jak chamidło. Mialam nieszczescie natknac sie na kilka twoich odpowiedzi i coz, jedyne co moge stwierdzic, to ze chyba ktos bardzo Ci w zyciu zalazl za skore, bo jestes niezyczliwa i wredna jak mało kto.
Przy okazji dobrze, ze IELTS to dla Ciebie taka proscizna. A jest cos co wydaje Ci sie trudne czy wszystko jest smiesznie proste? Coz w koncu tylko debile boja sie czy egzamin nie bedzie za trudny.
Cześć,
ja z kolei nie zdawałam ILTES, ale wydaje mi się, że zdać TOEFL na 550 pkt będzie łatwiej choćby z tego powodu, że w każdej części egzaminu jest tylko jeden rodzaj polecenia - szybciej można się przystosować do tej formuły.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka