TOEFL......?

Temat przeniesiony do archwium.
serdecznie pozdrawiam :)
mialam zamiar w najblizszym czasie podejsc do egzaminu TOEFL'a, ale teraz sama juz nie wiem za jaki egzamin sie brac; jak zauwazylam sporo wiecie o egzaminach z angielskiego, wiec moze tu znajde jakas wskazowke; czy nikt z was nie zdaje "tofla"? moze ktos moglby mi po krotce objasnic jakie sa roznice miedzy nim a tymi, ktorym jest poswiecona ta strona? jest jakas roznica w "prestizu" tych egzaminow? no i oczywiscie ogolnie jakie sa roznice- nie mam o tym pojecia, nie interesowalam sie wczesniej FCE, CAE...; wszelkie uwagi mile widziane :) z gory dzieki, K.
Zasadniczo różnic jest kilka, ale raczej ich wyjaśnianie na tym Forum mija sie z celem. Egzaminy tu promowane wymyślone są przez brytyjski University of Cambridge, TOEFL to egzaminy amerykańsko-kanadyjskie, stworzone i nadzorowane w ramach Educational Testing Service (ETS) z Princeton w USA. Generalnie egzaminy Cambridge oparte są na testach "papierowych" (póki co...), czyli kandydat uczestniczy w nich posługując się wydrukowaną formą pytań udzielając odpowiedzi na tzw. answer sheets. Egzaminy TOEFL opracowane są w dwóch wersjach, tradycyjnej (paper based) oraz elektronicznej w uproszczeniu polegającej na zdawaniu on-line podczas sesji komputerowej. Ogólnie oba egzaminy sprawdzają znajomość języka angielskiego w częściach writing, listening i speaking. Egzaminy Cambridge odbywają się podczas dwóch sesji w roku, TOEFL organizowany jest co 2 miesiące. Egzaminy Cambridge z grupy tzw. main suite, nazywanych tez general english ważne są bezterminowo, zaś TOEFL ma 2-letni okres ważności. Różni się też cena egzaminu na korzyść TOEFL.
Co do prestiżu to trudno powiedzieć, bo to zależy od wielu aspektów, choćby punktu widzenia klient-pracodawca. W Polsce tzw. uznawalność mają oba egzaminy, zarówno podczas matury, przy egzaminach wstępnych na studia, przy ubieganiu się o pracę...
Nie słyszałem, żeby któryś z tych egzaminów był jawnie deprecjonowany. Ich przydatność zależy również od miejsca, w którym zamierzasz go pokazywać. Jeśli decydujesz się na studia lub pracę za oceanem, to zdecydowanie popularniejszym dokumentem potwierdzającym znajomość języka jest TOEFL, choć wiele uniwersytetów północnoamerykańskich uznaje również brytyjskie egzaminy. Podsumowując wybór egzaminu zależy jedynie od Ciebie, w konsekwencji liczy się jednak znajomość języka a nie posiadane certyfikaty (tu też różnica: zdany TOEFL udokumentowany jest certyfikatem ze zdjęciem, popularne FCE, CAE i CPE pomimo zmiany wyglądu dyplomu od sesji zimowej 2002 zdjęcia posiadacza nie zawierają ;).
Jeśli jesteś dociekliwa, to po więcej informacji odsyłam niestety do stron organizatorów:
Cabmridge Exams - http://www.cambridgeesol.org
TOFEL i TSE - http://www.toefl.org

Pozdrawiam. TJ
>serdecznie pozdrawiam :)
>mialam zamiar w najblizszym czasie podejsc do egzaminu TOEFL'a, ale
>teraz sama juz nie wiem za jaki egzamin sie brac; jak zauwazylam sporo
>wiecie o egzaminach z angielskiego, wiec moze tu znajde jakas
>wskazowke; czy nikt z was nie zdaje "tofla"? moze ktos moglby mi po
>krotce objasnic jakie sa roznice miedzy nim a tymi, ktorym jest
>poswiecona ta strona? jest jakas roznica w "prestizu" tych egzaminow?
>no i oczywiscie ogolnie jakie sa roznice- nie mam o tym pojecia, nie
>interesowalam sie wczesniej FCE, CAE...; wszelkie uwagi mile widziane
>:) z gory dzieki, K.
ZDAWALAM TOEFL JAKIES TRZY LATA TEMU , W TEJ CHWILI PRZYGOTOWYWUJE SIE DO CAE KTORY MYSLE ZDECYDOWANIE JEST TRUDNIEJSZY. TOEFL SKLADA SIE Z TRZECH CZESCI LISTENING READING GRAMMAR ( NIE MA SPEAKINGU PRZYNAJMNIEJ JA NIE MIALAM) BYC MOZE TERAZ COS SIE ZMIENILO . BYLAM W STANACH PRZEZ 7 LAT PO 2 LATACH ZDALAM Z ILOSCIA PUNKTOW 581 DOSYC WYSOKO , WIEKSZOSC UNIWERSYTETOW WYMAGA 550 CHYBA ZE JAKAS NAPRAWDE DOBRA UCZELNIA TYPU PRINCETON. ALE OGOLNIE TO MYSLE ZE POZIOM NA TOEFL JEST PODOBNY DO FCE
POWODZENIA
mam pytanie? Jak zapłacić za przystąpienie do testu TOEFL jeśli mieszkam w polsce i nie mam karty kredytowej (VISA i tp.).
otóż to! Jak zapłacić! również szukam odpowiedzi.
musisz przejść się do banku i wysłać za jego pośrednictwem pieniążki czekiem bankierskim lub podróżnym. Pamiętaj jednak że nie we wszystkich bankach wiedzą co to jest. Pamiętaj też by sprawdzić czy informacje na czeku są prawidłowo podane. Kolejna rzecz to wziąć z banku kopię czeku i potwierdzenie nadania i wysłać to razem z formularzem zgłoszeniowym który otrzymasz w biuletynie(najpierw go zamów). Powodzonka
Niestety speaking też jest ale jest to oddzielny egzamin Test of Spoken English i oddzielnie płatny. Nie ma jednak komisji przed tobą tylko pytania zadaje lektor nagrany na kasetkę a na odpowiedź (również nagrywaną)masz przeważnie 2 minutki
jak mozna zdac toefl przez internet?
>jak mozna zdac toefl przez internet?
nie mozna zdac toefla przez internet !!!!!!!!!!!!
Ja płaciłen międzynarodowym przekazem pieniężnym (international money order) w banku Pekao S.A.(czek włożyć do koperty razem ze zgłoszeniem) Oni mają czeki jakiegoś angielskiego banku (nazwy nie pamietam) Opłata za wystawienie wynosi 6 funtów (po kursie dnia) Jeśli pracownik banku nie za bardzo ma ochotę nam pomóc można zadzwonić na infolinię i po ich interwencji okaże się że jednak jest to możliwe;) (ja tak zrobiłem) Cała impreza trwała w moim wypadku dwa dni - dzień pierwszy zlecenie, dzień drugi odebranie czeku.

PS
Pracownica banku przyznała, że ostatni raz ktoś korzystał z tego typu usługi 5 lat temu!!!
chciałam się zapytać czy odsprzedałabys mi książkę z której uczyłaś się to toefla. szczególnie zainteresowana jestem podręcznikiem, gdzie wytłumaczona byłaby cześć gramatyczna, testy już mam. proszę o kontakat: [email]
Temat przeniesiony do archwium.