Czy ktos uczy sie z ksiazki FCE Gold i nie chodzi na zadne dodatkowe kursy??

Temat przeniesiony do archwium.
Ucze sie sam w domu z ksiazki "FCE Gold" - cwiczenia i ksiazka i moze mi ktos powiedziec jakie mam szanse bo kursy na tej stronie wychodza mi zajebiscie i w speakingu tez nie jestem najgorszy?? Dzieki
Hej! Ja uczę się z tej książki, wprawdzie chodzę na kurs, ale myślę, że podręcznik jest całkiem fajny. Jeśli masz książkę z odpowiedziami to dobrze. Co do szans, ja też próbowałam rozwiązywać te testy, ale uważam, że testy FCE są nieco trudniejsze. Wejdź na stronę http://www.cambridge-efl.org/support/dloads/ums.cfm tam znajdziesz "Handbook", zobacz, czy umiesz rozwiązać te testy. Jeśli tak, zdawaj FCE:))))
Pozdrawiam.
Korzystalam z ksiazki FCE gold rozwniez z wielu innych , dzisiaj odebralam wyniki -PIEkNE C!!!
Jestem bardzo dumna z wyniku zwazywszy na fakt ze nie uczesczalam na zadne kursy przygotowawcze.
Jesli moge cos radzic , to silna wola , samozaparcie i papierek macie w kieszeni!!
Pozdrawam i zyvze sukcesow:))))
tez ucze sie z tej ksiazki. oprocz tego zaczelam chodzic prywatnie, ale 1 godz. w tyg. to prawie nic, sama sie ucze ale nie jestem z siebie zadowolona, mysle ze musze dokupic jeszcze troche testow itp. strasznie malo razy wymieniany jest tu ten GOLD moze inne sa jednak lepsze...
Ja dzisiaj sobie pożyczyłem fce gold i bede się uczył i na kursy przygotowujące tez nie chodze.
cześć, ja uczyłam się z Golda ale na kursie i nie za bardzo sobie wyobrażam jak można samemu przerabiać tą książkę? musisz byc bardzo cierpliwą i sumienna osobą. Jeśli zdajesz jednak FCE w czerwcu to trochę szkoda czasu, doradzałabym skupić się na :
- z coursebook- tylko review i progress check ( na końcu każdego rozdziału), oraz przejrzeć gramatykę na końcu + kawałki o writing ( są w każdym rozdziałe - nauczysz się jak ma wyglądac report a jak formal letter)
- gold exam maximaser - cały
- gold practice exams + kasety cały
- gold teacher's book - wszystkie review i progres check
Dodatkowo polecam skupić się na innych testach (ja przerobiłam ich masę) + słuchaniu z kaset + pisaniu + do speakingu sa specjalne podręczniki , które traktują słownictwo tematycznie - świetne potem na writing - bo możesz dostac essej na temat ochrony środowiska czy szkolnictwa - moge podać Ci tytuł ale musiałabym sprawdzić w domu. powodzenia

Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2003

 »

TOEFL