Wymagania na studia USA/UK: TOEFL, GRE, matura

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Ostatnio zainteresowałem się studiami w USA/UK szukałem wiele informacji na ten temat mam już pewnien mętlik i chciałbym się upewnić w paru kwestich.

Otóż co do USA znalazłem informacje że matura nie jest brana pod uwage, więc rozumiem że poprostu zdaje TOEFL później GRE i czekam na decyzje? No bo pierwsza tura kończy się w styczniu więc czekając na mature trzeba by czekać do II albo III tury naboru.

Proszę poprawcie mnie jeśli coś źle źrozumiałem.

I mam jeszcze takie pytanie czy można aplikować na uczelnie w UK w oparciu o certyfikaty TOEFL i GRE równocześnie z aplikowaniem na uczelnie w USA? Czy nabór w UK jest w tym samym czasie co u nas?

Pozdrawiam
Spórz na tę stronę, może Ci pomoże:

http://naukazagranica.pl/
Na USA nie znam sie, bedziesz musial samodzielnie znalezc na forum interesujace Cie informacje, ale do UK potrzebna jest matura rozszerzona (z czego i ilu przedmiotow musisz szukac na stronach uczelni - zwykle 3 rozszerzenia) + IELTS. Jesli aplikujesz na jakies specjalne kierunki typu artystyczne, to musisz doczytac na konkretnych stronach uczelni co jeszcze dodatkowo potrzebujesz. Aplikujesz przez UCAS do max polowy stycznia tego roku, w ktorym chcesz rozpoczac studia. Reszty szukaj na forum - wszystko jest.
Dzięki fajnie na tej stronie jest wszystko opisane, już wiem co i jak... :)
Na studia w USA polska matura nie jest potrzebna, ale wymagają egzaminów SAT 1 i SAT 2. Aplikowanie do Stanów jest jeszcze bardziej czasochłonne i dużo wcześniej trzeba się tym zająć.
@madzia63
No najłatwiej to będzie wogóle do mrągowa wielkiego(bez obrazy dla nikogo z mrągowa wielkiego) :D
Poza tym jedyna róźnica jaką widzę to to że trzeba zdać SAT'y a no i wygląda że tam będzie trudniej o stypendium a to też rozstrzygająca kwestia. Co prawda wiem że wcześnie się obudziłem (za rok matura) ale wcześniej do głowy mi nie przyszło że jest wogóle na coś takiego opcja a tu przeglądam youtube i różne blogi a tam ludzi się roi co studiowali za granica to ja też spróbuje a co :D

Teraz mam zamiar zdawać toefl'a za jakieś 2-3 miechy(na szczęście z ang u mnie nieźle) a do SAT'ow będe liczył na farta(nie będzie za bardzo czasu żeby sie do nich specjalnie przygotować) równocześnie będe aplikował na uczelnie w UK które będą akceptować toefl'a i podobno nawet niektóre nie wymagają certyfikatu więc też do nich będę próbował.
Nie chcę Cię zniechęcać do studiów w USA, wręcz uważam, że powinieneś spróbować i jednocześnie do UK-tak jak planujesz, ale prawdą jest,że aplikowanie do Stanów jest jeszcze bardziej czasochłonne. Wiem, bo się tym interesowałam i czytałam mnóstwo forów z opiniami innych kandydatów. Poza tym to bardzo kosztowna sprawa--oczywiście te najlepsze uniwersytety mają duże stypendia, ale dla cudzoziemców jest ich mniej. W ogóle mało Polaków dostaje się na te wiodące uniwersytety--jedna z moich znajomych po Liceum Marynarki Wojennej w Gdyni ( ocenia się je jako najlepsze liceum w Polsce) z maturą IB dobrze zdaną nie została przyjęta na żaden z wybranych uniwersytetów ( MIT, Harvard, Princeton etc ). Na stanowe ponoć łatwiej się dostać, ale tu się nie wypowiadam, bo nie wiem na pewno. Ale próbuj, po co masz potem żałować. Piszesz, że niektóre uczelnie w UK nie wymagają certyfikatu--chciałabym Cię uprzedzić, że wszystkie liczące się uniwersytety go wymagają. te dużo słabsze nie, ale czy jest sens studiować na uczelni, która nawet nie sprawdza czy mój poziom języka jest właściwy ? Lepiej postaraj się zdać jak najlepiej TOEFL by aplikować na przyzwoite uniwersytety.
hehe nie no MIT, Harvard etc... to za wysoko jak dla mnie, będe raczej celował gdzieś w średnią półkę chociaż może wyśle coś do jakiegoś topowego univerku :)
Pamiętam również, że do USA chcą świadectwa z liceum, nie wiem, czy nie od pierwszej klasy (w UK patrzą tylko na oceny maturalne). Poza tym studiując w UK tez możesz wyjechać do USA w ramach wymiany-wystarczy sprawdzic, który z uniwersytetów ma taką opcję. Weź też pod rozwagę fakt, że studia w USA są najpierw ogólne ( nie wybierasz od razu kierunku docelowego)--dopiero po 4 letnim college, pod tym względem jest lepiej w UK ( na stronie naukazagranica.pl masz to opisane).
No fakt jest tam wspomniane że wybór zapada zazwyczaj pod koniec drugiego roku, hmm to też jest spory minus ale do ostatecznej decyzji mam jeszcze trochę czasu. W sumie ostateczną decyzje podejmę chyba gdy zobaczę gdzie dostanę się do USA a gdzie do UK wtedy ewentualnie zawsze będę mógł zrezygnować z jednego na rzecz drugiego... dopóki nie zaczne studiów...
Wybierając uczelnie w USA patrz też na to, czy dana uczelnia ma porządne stypendia dla cudzoziemców ( wiem, że najlepsze mają te z najwyższej półki), w przeciwnym razie nie dasz rady się utrzymać, bo koszta są duże. I też pamiętaj, że liczy się liga uniwersytetu-- moim zdaniem nie ma sensu wybierać jakiegoś słabego uniwerku w USA po to by tam studiować na siłę--w to miejsce lepiej wybrać porządny w UK, ateż ma się otwarte okno na świat.
U dołu masz uczelnie, ktore przyznają pomoc finansową: http://naukazagranica.pl/USAstudia.html
No tak stypendium to priorytet. Jeśli chodzi o uniwersytet to oczywiście wiem nie będę brał z końca listy ale z drugiej strony wiem też że raczej nie ma sensu brać z początku bo tam się napewno nie dostane jeśli chodzi o UK myślę że mniej więcej między 20 a 50(miejscem w rankingu) będzie całkiem ok...
A co chcesz konkretnie studiować i kiedy zdajesz maturę ?
Studiować chce coś z Computer Science a matura za rok.
To wykorzystaj ten rok na porządną naukę. Poczytaj wątki Babe_2013 ( link do nich poniżej )--jej TRZEJ synowie studiują w UK własnie informatykę, dużo znajdziesz tam przydatnych informacji łącznie z tą, które uniwersytety są godne uwagi jeśli chodzi o computer science.

https://www.ang.pl/profil/580039/wpisy
Dzięki napewno się przyda
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa