jakieś ciekawe miejsca w Londynie???

Temat przeniesiony do archwium.
Właśnie zaplanowałam sobie wakacje: jadę do Londynu. Kupiłam dziś dwa przewodniki i będę studiować:))
Co prawda byłam kiedyś daaawnooo dawno temu - 2 razy bardzo krótko, ale mam ochotę poznać Londyn dokładniej.

Co wam się najbardziej podobało w Londynie? Jakie miejsce was urzekło?

Chodzi mi raczej o te mniej popularne miejsca, bo ważniejsze zabytki mam zaliczone i będę jedynie odświeżać znajomość z nimi.
Ale czasami są miejsca, na które się nie zwraca uwagi czytając przewodniki, więc?
Richmond... Troche daleko, ale warto - zieleń, spokój, moje miejsce "ucieczki" :)
wiem że to śmieszne zwiedzać stacje metra ...ale polecam Canary Wharf Station, wyremontowaną niedawno w bardzo nowatorski sposób. A byłas w Tate Modern? to galeria sztuki nowoczesnej przerobiona z byłej fabryki....zazdroszczę ci amused.to.death!!!!
ja polecam design museum
W Tate akurat nie byłam, bo te moje wizyty do tej pory były takie 2-3 dniowe. Teraz jadę na ok. 3 tygodnie:)))) więc będę zwiedzać i zwiedzać:)
przejedz sie tramwajem (w poludniowym Londynie, jeden z przystankow koncowych to Wimbledon) i kolejnka naziemna (mija m.in. Canary Wharf). Mnie sie podobaly obie przejazdzki.
Jak zwiedzisz muzeum Sherlocka Holmesa na Baker Street, przejdz pieszo do London ZOO - idzie sie przez kawalek dzielnicy muzulmanskiej.
przed wyjazdem zajrzyj do British Council i popros o miesieczne informatory o imprezach (nie pamietam, jak sie nazywaja) - znajdziesz w nich tez kupony rabatowe. Z ksiegarni polecam Waterstones. Nie mozna przegapic targow roznosci - rozne dni w roznych boroughs, w Greenwich bylo w niedziele, ale moze akurat mialem szczescie przechodzic.

Milego zwiedzania.
No to miłe zwiedzanie dopiero w wakacje bedzie. Ale patrząc na jak szybko mi czas płynie - to już bardzo niedługo:)))

W Muzeum Sherlocka Holmesa już byłam i raczej nie planuję powrotu. A z reszty rad na pewno skorzystam:)

W księgarniach też zaszaleję:P
Hampstead Heath - kocham to miejsce! Byłam tam raz i mam nadzieję że jeszcze wrócę. trzeba poświęcić przynajmniej cały dzień:)
Mi osobiscie bardzo podobalo sie Imperial War Museum. Nie ma tloku, i nie jest tak slawne jak inne, ale mysle ze warto zajrzec:) Polecam tez Natural History Museum ale na to potrzeba bedzoe przynajmniej dwa dni. Mozesz tez wpasc do muzeum Sikorskiego. Nawet nie wiesz jak Polskie akcenty moga poruszyc czlowieka na obczyznie. Zawsze tez warto wybrac sie na "targ" do Noting Hill lub Camden Town. Kupisz tam wszystko. Co jeszcze... London Dugeon, ale na to potrzeba troche kasy... A! jak zdecydujesz sie na Tate Modern to zachacz o Milenium Bridge. Polecam tez muzeuz Szekspira czy jakos tak... Znajduje sie tam teatr "otwarty" (krecony byl tam "zakochany szekspir") Mozna tam sie udac na spektakl po rozsadnej cenie. Mysle jednak ze i tak wiecej wyczytasz w przewodnikach:)
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.