hmmm

Temat przeniesiony do archwium.
Jak znaleść pracę za granicą bez dobrej znajomości jezyka???? Pewno szanse nikłe, ale zawsze jakieś są. Ja osobiście byłam 5 razy na pracy sezonowej w Niemczech (na zbiorach ogórków), a języka nie umialłam:). Chciałabym zmienić pracę, może ktoś się zlituje i da jakieś konkretne namiary;)???. Ponoć Nadzieja to Matka głupich, lecz "każda matka kocha swoje dzieci" ;). Czekam z niecierpliwością: [email] :]
Fakt, bez jezyka trudno bedzie. Ale trzeba probowac :D. Jesli sama nie znajdziesz to raczej nikt ci zbytnio nie pomoze. Jesli ktos ma "pewna" oferte pracy to znajdzie kogos wsrod znajomych. Jedynie mozesz sie zalapac na wyjazd "w ciemno" z kims rownie zdesperowanym ;). Ta ostatnia mozliwosc ma najwieksze szanse powodzenia. Pamietaj: "W zyciu nie ma nic za free - za wszystko placisz, tak czy inaczej". Zycze powodzenia i szczescia.
:) wiem,wiem ze nic za free sie nie dostaje, juz sie przekonalam, nawet na najblizszej kolezance, no ale coz, Polak Polakowi nie pomoze i z tym sie trzeba liczyc. Chociaz musze przyznac, ze jakies 5 lat temu znaazla sie taka osoba, dzieki ktorej i ja i moje rozdzenstwo moglismy wyjechac na prace sezonowa do Niemiec (ZA DARMO!!!) takich ludzi jednak szukac ze swiecza:).
Pozdrowionka

« 

Praca za granicą

 »

Szkoły językowe