samolot czy autokar?

Temat przeniesiony do archwium.
chciałam zapytać czy jak wybieracie się do anglii to wybieracie podróż samolotem czy autokarem.ja mam straszny dylemat bo mam niedługo wyjeżdzać.podróż samolotem zjełaby mi tylko godzinę ale nigdy jeszcze nie leciałam i strasznie sie boję a autokarem ponad 20 godzin i na sama myśl o tułaczce autokarem mnie skręca!!!powiedzcie jak jest w samolocie????????
fajnie jest bo szybko:)))
Wiecie może mniej więcej jaka jest różnica w kosztach podróży samolotem a autokarem do Anglii?
jezeli zamawia sie bilet lotniczy np. pol roku wczesniej to roznica miedzy biletem autokarowym a lotniczym jest niewielka... z drugiej strony samolotem szybko bo kilka godzin a autokarem kilkadziesiat... moj kumpel jechal i mowi ze juz nigdy nie pojedzie autokarem do londynu... z drugiej strony te zamachy terrorystyczne wiec ja bym sie bal samolotem ...

pozdrawiam! :)
Powiem Ci tak: spróbuj samolotu, choć przy krótkim terminie do wyjazdu to bilety są pewnie w kosmicznej cenie. Ja PANICZNIE boję się samolotów, ale latam, bo muszę. Szkoda mi 2 dni z urlopu straconych na podróż. Z drugiej strony dla mnie podróż samolotem to przeżycie wykańczające na cały dzień... Także wybór naprawdę należ do Ciebie. A nuż nie będziesz się bać? Widziałam luzaków, ktorzy sobie smacznie śpią w samolocie. :)
sealpulp,
do mnie np przemawia to, że więcej osób ginie w wypadkach samochodowych każdego dnia niż w katastrofach lotniczych.
A w samolocie jak już tylko wystartuje i skończą się fajne widoki za oknem to od razu mi się oczy zamykają i zapadam w sen. I budzę się tylko wtedy jak czuję zapach jedzenia:)
to zależy jaki jest czas do podróży im krótszy to bilety duzo droższe ale autokar jest tańszy o więcej niż połowe.Wiem bo kupowałam bilet do angli na samolot a teraz na autokar
Samolotem:-)
hmm, wszystko ma swoje dobre i zle strony... w tym roku jechałam do anglii autokarem (eh no piekna sprawa, 24 h jawnie ;) ) i choć podróż męcząca jak nigdy, nóżki ciągle w jednej pozycji, spać trudno, filmy te same w kółko to jednak poznałam przesympatycznego człowieka i mogłam napawać się widokami wielu krajów przy dźwiękach mego discman'a...gdy wróciłam do Polski powiedziałam od razu 'autokarom mówię nie', ale z drugiej strony wszystko zależy od Twojej wytrzymałości i flexibility;) wiadomo samolotem sprawa szybka i bezbolesna, ale jest problem z bagażem i pewnie bym zabuliła ostro, bo wziełam duzzooo ciuchów :p
w każdym bądź razie porównaj opinie i decyduj :] pozdrawiam
jechałam autokarem (York - Kielce) bo mialam prawie 60kg bagażu.... 34 godziny!!!

samolotem wiele razy latałam...
polecam samolot!

pzdr
Zasadniczo odpowiedź na pytanie powinna brzmieć autokarem i samolotem.
Te dwa środki transportu powinny się uzupełniać w zależności od potrzeb.
Chcemy szybko dotrzeć na miejsce i podróżujemy do dużego miasta na którym jest lotnisko wybieramy samolot.
Mamy duży bagaż, liczy się dla nas cena bilety, są długotrwałe mgły na lotniskach, wybuch wulkanu ...
Wybieramy autokar, który jedzie przez eurotunel.
Grunt to mieć w głowie dobry i sprawdzony adres strony, na której możemy w każdej chwili kupić bilet i zapłacić karta lub przelewem online.

Mój przykład (leciałem z Paryża do Katowic) oczywiście strajki na lotnisku... Anuluje bilet lotniczy idę do kafejki i kupuje bilet autokarowy w 10 minut (tu nie ma ściemy).

Przez przypadek trafiłem na YouTube na film i mnie oświeciło:
Witam! Przepraszam za głupie pytanie, ale czy można wyjechać do UK na samym dowodzie? Czy paszport jest konieczny?
Cytat: sylwwwia
Witam! Przepraszam za głupie pytanie, ale czy można wyjechać do UK na samym dowodzie? Czy paszport jest konieczny?

mozna wjechac na dowodzie, ale paszport bedzie Ci konieczny doi zalatwiania innych rzeczy.
p.s. ja jezdzilam autokarem do Polski (36 godzin) w czasach kiedy nie bylo tanich linii lotniczych.
A można spytać jeszcze do jakich?
Z góry dziękuję.
Cytat: sylwwwia
A można spytać jeszcze do jakich?
Z góry dziękuję.

np. do otwierania konta w banku, do przyjecia do pracy, do wynajecia mieszkania
Cytat: terri
Cytat: sylwwwia
A można spytać jeszcze do jakich?
Z góry dziękuję.

np. do otwierania konta w banku, do przyjecia do pracy, do wynajecia mieszkania

Do w/w spraw nie jest potrzebny paszport, dowód osobisty wystarczy do wszystkiego, czasem możesz zostać zapytana o jakiś drugi dokument tożsamości, wtedy możesz użyć swojego prawa jazdy. Z paszportem jednak będziesz czuć się pewniej, bo jeśli zgubisz dowód osobisty, albo ktoś ci go ukradnie to nadal będziesz w posiadaniu dokumentu alternatywnego czyli paszportu. Po dotarciu do UK radzę przechowywać paszport osobno. ID nosić przy sobie a passport zostawiać w domu.
edytowany przez ChrisSmith: 04 cze 2011
prawo jazdy moze byc uzyte, jak jest nowe ze zdjeciem. Ja tego nigdy nie uzywam, bo mam stare papierowe i dlatego nigdy nie przychodzi mi do glowy jako dokument tozsamosci.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa