Życie w Londynie

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Mam pytanko! Niedługo jade na miesiąc do Londynu na kurs jezykowy . Mieszkanie, kurs bilet już mam oplacone. Ile powinnam wziąc kieszkonkowego żeby wystarczylo na życie? Jakie tam są ceny?
>Jakie tam są ceny?

Ceny czego ?
to jest ciekawe - 'zeby wystarczylo na zycie' - ale 'jakie' zycie (prosze okreslic i to dokladnie) - takie gdzie sie nigdzie nie wychodzi (pub, club, kino itp), nie pije, nie pali, nie spozywa posilkow - czy normalne zycie?
Przerażająca jest pytających nieumiejetność do skonkretyzowania tego o co pytającym chodzi. To dokladnie takie myślenie jak u dzieci w wieku 3-5 lat, które myślą, że wszyscy wiedzą to co one i myślą tak jak one :). Więc ceny w londynie musza też dotyczyć tego o co mi chodzi. A, że inni nie wiedzą o jakie ceny mi chodzi, cóż...;)
Zakładam, że życie gdy się jedynie je i spaceruje to ok. 30-40 funtów na tydzień. Jeśli się jeździ po mieście autobusami, czy metrem, wychodzi do pubu, kina, itp. to od 100 wzwyż na tydzień, ale bez konkretów ani rusz.
moja dobra rada, minimum 150 funtów, ale najbezpieczniej 200, oczywiście lepiej więcej, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.
Chciałabym sie dowiedzieć ile kosztują średnio takie rzeczy jak:buty sportowe,spodnie koszulki.Podajcie kilka cen odziezy wzykłej i firmowych sklepów.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe