College - Praca - Home Office

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich! Mam pewien problem dotyczacy rejestracji w Home Office. Mianowicie: mieszkam w UK od trzech lat. W 2[tel]uczylem sie angielskiego w college na part-time. W 2008 rozpoczalem nauke w college na full-time, ucze sie tak do dzis i zamierzam kontynuowac przez najblizsze kilka lat. W te wakacje rozpoczalem prace i zamierzam ja kontynuowac tez w roku szkolnym (1-2 dni w tygodniu, aby to pogodzic ze szkola). Problem polega na tym, ze moj pracodawca wymaga ode mnie jakiegos dokumentu ktory mowi, ze mam pozwolenie na prace. Tym dokumentem jest oczywiscie potwierdzenie rejestracji w Home Office. Ja jednak staram sie jak najwiecej dowiedziec o tym czy musze sie rejestrowac, bo koszt to okolo £100, wiec nie tak malo, a niechce sie potem dowiedziec, ze wcale mi to bylo nie potrzebne. Moje glowne pytanie polega na tym czy moge uzyskac status rezydenta bez rejestracji w Home Office jak im udokumentuje ze od dwoch lat ucze sie na full-time? W internecie nie moge znalezc konkretnej informacji o tym, duzo czytalem i jest glownie napisane, ze o status rezydenta mozna sie starac po zarejestrowaniu w home office i przepracowaniu 12 miesiecy, ale jest tez napisane, ze studenci tez moga uzyskac status rezydenta, a przeciez studenci sie nie rejestruja w Home Office, wiec jak dostaja rezydenta? Mam juz w glowie konkretne zamieszanie, a chce to wiedziec, bo jezeli moge uzyskac status rezydenta jako full-time student to juz nie potrzebuje rejestracji w home office, a pozwolenie na prace mam jako rezydent, tylko wlasnie niewiem czy bez tej rejestracji moge tego rezydenta dostac. Niewiem czy to istotne, ale dodam jeszcze ze mam obecnie 19 lat i jestem na utrzymaniu rodzicow ktorzy mieszkaja w UK tyle samo co ja (3 lata), obydwoje sa zarejestrowaniu w Home Office i maja prace na full-time. Mam nadzieje, ze ktos kto sie dobrze orientuje w tych sprawach mi pomoze. Z gory dziekuje za zainteresowanie, pozdrawiam!

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia