au pair USA z CC lipiec 2009

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |
Szukam dziewczyn które planują wyjazd do USA od lipca 2009.
Hej :) nie wiem czy chodzi ci o to biuro co mi, ale podejrzewam że tak. Ja się wybieram we wrześniu 2009 :D
Hej! Ja chciałabym wyjechać właśnie w lipcu, kiedy tylko definitywnie zakończę kwestię matury :-) USA to moje marzenie, ale nie mam pojęcia czy wypali bo nie posiadam prawa jazdy. Czytałam tu na forum, że nawet w takim wypadku wyjazd z CC jest możliwy, ponoć nawet nie robią większych problemów. Wczoraj napisałam do nich w tej sprawie i zobaczymy co odpowiedzą...;) Ale jakby co to fajnie byłoby pojechać w większej grupie, więc trzymajmy kontakt. Pozdrawiam!
Czesć dziewuszki! Równiez mam zamiar wyjechac do USA w lipcu 2009 kiedy wszystkie sprawy z maturami się zakończą. Tzn.ja jestem w tej komfortowej sytuacji że namówiłam koleżankę na ten wyjazd i razem się szykujemy. Jeszcze nie wiem gdzie pojedziemy ale nie ważne gdzie wylądujemy będzie fajnie(oprócz miejsc gdzie sa częste huragany itp.)Na początku myślałam o californii ale dowiedziałam się że niestety trzeba sobie wyrobić calofornijskie prawo jazdy (to dotyczy również amerykanów mieszkających w innych stanach a chcących się przeprowadzić do californii) taki jest wymóg stanowy. A poza tym oprócz polskiego prawa jazdy trzeba zrobić sobie do stanów międzynarodowe które jest ważne 3 lata. Najgorsze dla mnie jest właśnie to prawo jazdy ponieważ amerykanie nie lubią używać komunikacji mijeskiej samochody są używane bez przerwy więc dlatego ten wymóg prawo jazdy . Akurat jestem w trakcie robienia i zobaczymy jak to wyjdzie za pare m-cy. A pozatym jeśli komuś bardzo zależy na podl\szlifowaniu angielskiego za małe pieniądze praktycznei za darmo to w Nowym Jorku sa darmowe szkoły dla obcokrajowców. Mam nadzieję że koleżanka która pisałą przedemną napisze coś w kwestii prawa jazdy. (sorry za błedy zbyt szybko pisałam)
Dziewczyny, a skad jestescie?
jestem z wielkopolski mieszkam niedaleko Jarocina.
Hej, ja jestem z Opola. jak tylko dowiem się co do tego prawa jazdy to napiszę. Wiem, że jego posiadanie jest niby konieczne, ale wiecie same jak to jest: na robienie prawka trzeba mieć dużo czasu i oczywiście pieniędzy, a ja niestety pracuję i grafik mojego tygodnia jest całkiem zapełniony :-) może nawet bym się podjęła robienia prawka, ale - powiedzcie szczerze - czy dużo osób zdaje za pierwszym razem? Bo gdybym zaczęla od nowego roku, to do lipca jest niewiele już czasu, a jakbym egzamin zawaliła to cały wyjazd szlag trafia ( że sie tak wyrażę:-) ) Dlatego zrobię wszystko żeby pojechać bez niego! ;-)
Właśnie dostałam odpowiedź z CC w sprawie posiadania prawa jazdy. Odpisali mi, że można wyjechać bez prawka, ale wtedy trzeba opiekować się dziećmi poniżej 2 roku życia.
uu poniżej drugiego. trzeba zacząć się opiekowac na wszeli wypadek. jednak ja jestem dobrej myśli że zdam prawko. A tak nawiasem to z jakiej firmy macie zamiar jechać ???
Z Cultural Care Au Pair, www.culturalcare.pl
Dziewczyny, a kiedy zaczynacie załatwiać wyjazd i składać papiery?
Oczywiście z CC jak w wątku ponieważ gdybysmy wyjechały w tym samym czasie to mogły bysmy się wszytskie razem spotkać na szkoleniu w NY.
PolaK ja już złożyłam aplikację. Czym wcześniej tym lepiej. Ma się większe szanse na zlalezienie rodziny takiej jaką się chce np w konkretnym mieście, z okrśloną liczbą dzieci itd..
chyba żartujesz już złożyłas? masz zamiar jechać w 2009 roku w lipcu czy już teraz?
W lipcu 2009.
Niby normalnie formalności trwają ok 4-6 miesięcu. Ale ja nie mam zamiaru decydować się na pierwszą lepsza rodzinę.
Skad jestes 'Smutna Anielica'?
Jest ktos z kujaksko-pomorskiego?
Skad jestes PoLaK?
Ja jestem z Opola
Dobry pomysł. Fakt, im wcześniej, tym lepiej ( z reguły). Ja chyba też niedługo złożę papiery :)
Z zachodniopomorskiego.
No zobaczymy czy mi się ten "pośpiech" opłaci.
Wczoraj właśnie otrzymałam dokumenty z Warszawy a z nimi min hasło i kod do logowanie na culturalcare dzięki któremu będe mogła "śledzić" online rodziny które będą się mną interesowały. Juppi już nie moge się doczekac:)
Weź pod uwagę to że wypełnianie aplikacji, robienie albumu ( z wywoływaniem zdjęć) czekanie na referencje, spotkanie organizacyjne z CC też trochę czasu wymaga.
czegos tu nie rozumiem przeciez żeby sie zgłosic do programu trzeba miec ukończoną szkołe średnią. chyba że masz ukończoną albo dozwolone jest składanie papierów nie mając jeszcze ukończonej szkoły
Beagot ja akurat jestem po szkole średniej.Koncze licencjat:) Ale z tego co się orientuję to nawet jeśli kończysz szkole srednią w czerwcu 2009 to możesz złożyć aplikację a kopie świadectwa doslesz jak ją dostaniesz. To tak samo jak z prawkiem lub z pełnoletnoscią. W kazdym z tyc przypadkow aplikację możesz wysłać do biura ale udział w programie mozesz wziąść tylko kiedy już spełnisz te warunki:)
eee to ja np. musze i tak sobie poczekac złoże papiery dopiero po skończeniu szkoły czyli w kwietniu a teraz jeszcze robie prawo jazdy kurs opiekuna kolonijnego i dopiero pod koniec listopada dostanę referenje z przdszkola gdzie jestem w wolontariuszem. Czyli mam jeszcze troche czasu.
Dziewczyny a czy któraś z was jest w podobnej sytuacji jak ja i jedzie po studiach???
Hej
Ja wyjechalam po studiach... jestem au pair w Waszyngtonie. Ciezko bedzie ci spotkac kogos w twoim wieku, bo jak wiadomo wiekszosc poslkich au pair to maturzystki. Ale laski z innych krajow (zwlaszcza z Tajlandi, Brazyli) sa starsze.

Co do prawka... wiadomo ze w stanach bez auta jak bez reki, wiec prawko to przede wsyztskim dla au pair duze ulatwienie w codziennym zyciu. KAZDA AU PAIR MUSI WYROBIC STANOWE PRAWKO W KAZDYM STANIE !!! A NIE TYLKO W WYBRANYCH STANACH... KAZDY KTO MIESZKA PONAD 6 MIESIECY MUSI WYRABIAC STANOWE PRAWKO. JESLI MASZ MIEDZYNARODOWE MOZESZ NA NIM JEZDZIC 6 MIESIECY, JESLI TYLKO POLSKIE 3 (JA NIE WYRABIALAM MIEDZYNARODOWEGO BO TO JEST WYMYSL BIURA, ZDALAM PO 3 MIESIACACH STANOWE PRAWKO). W ZALEZNOSCI OD STANU MOZESZ ZDAWAC TYLKO TEORIE ALBO TEORIE I TEORETYCZNY. TEORIA NIE JEST TRUDNA, MA SIE 20 PYT NA 15 TRZEBA ODPWOEIDZIEC, ALE WYGLADA TO INACZEJ NIZ W POLSCE. U NAS DOSTAJESZ GOTOWE TESTY, A TUTAJ MASZ KSIAZKE DO PRZECZYTANIA :)

POWODZENIA WSZYTSKIM :)

PS. JESZCZE ZNUDZI WAM SIE TA CALA AMERYKA :)
Dzięki Menarta za wyczerpującą odpowiedź.

A swoją drogą jak tam dziewczyny Wasze przygotowywania do wyjazdu zaczełyście już wypełniać aplikacje???
Ja dalej czekam na aktywowanie konta a w między czasie zapoznaje się z dokumentami które przysłała mi agencja.
Już nie moge się doczekać kiedy odezwie się do mnie jakaś rodzinka. Wiem że jeszcz jest bardzo wcześniej w sumie na oficjalnej stronie biura napisane jest żeby zgłaszać się od 4 do 6 miesięcy przed planowanym wyjazdem ale w dokumentach które przyszły do mnie bezpośrednio z Bostonu napisane jest że na 2 -3 miesiące pokazują je rodzinom więc już sama nie wiem. Chyba troche sie pośpieszyłam - ale co tam. Lepiej za wcześniej niż za poźno:)
ja też jestem w klasie maturalnej i planuje wyjechać. Nie mam prawka ale jak widze po waszych wpisach z tym nie ma wielkich problemów. Mam pytanie: Planujecie pózniej zostać w USA na studia czy wracacie do Polski??
Zawsze można zostać na kolejny rok dłużej. Fajnie by było oczywiście skonczyć Uniwerek w USA ale wydaje mi się że to dosyć kosztowna przyjemność. A poza tym trzeba pewnie mieć jakiś certyfikat aby dostać się tam na uczelnie. Juz nie wspominając o super znajomości jezyka. A swoją drogą orientuje się ktoś może na jakim poziomie trzeba byc (no bo wątpie że FCE) żeby wogóle móc złożyć tam papier.
Jeśli macie duużo pieniędzy to możecie sobie studiowac w stanach jednakże niezależnie od wybranego universytetu koszt sytuuje się w granicach 20 000 $. Jeśłi komuś bardzO zależy na studiowaniu poza polską np. powiedzmy anglistykę czy amerykanistykę (chodż nie tylko)może się wybrac do Danii gdzie studia sa bezpłatne. Po zdaniu polskiej matury i TOEFL bądż FCE w Usa droga do studiowania na zagranicznych Uniwersytetach jest szeroko otwarta.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie