gorąca prośba o przetłumaczenie!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Wiem, że powinnam sama się z tym pomęczyć, może tekst nie jest trudny, ale mój angielski jest baaardzo słaby i obawiam się, że zrobię masę błędów...
Gdyby znalazła się jakaś dobra osoba, która zechce mi pomóc, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna! Proszę!

1. Obowiązek szkolny obejmuje dzieci od 6 do 18 roku życia.
2. Dzieci zaczynają naukę w szkole podstawowej w wieku 6 lat.
3. Rok szkolny dzieli się na trzy trymestry: jesienny, wiosenny i letni
4. Nauka w szkole podstawowej trwa sześć lat - kończy się, gdy dzieci są w wieku 12 lat.
5. Z primary school dzieci idą do secondary school, którą kończą w wieku 16 lat i na tym kończy się obowiązkowa edukacja na Wyspach.
6. Po skończeniu szkoły podstawowej, wszystkie dzieci idą na trzy lata do gimnazjum, które kończą w wieku 15 lat.
7. Po gimnazjum dzieci w Polsce muszą uczyć się dalej, do skończenia 18 roku życia. Mają do wyboru naukę w: 1) szkole zawodowej, 2) liceum ogólnokształcącym , 3) liceum profilowanym, 4) technikum.
8. Po ukończeniu secondary school brytyjskie nastolatki mogą, ale nie muszą kontynuować naukę w college'u. Po trzech latach zdają egzamin A Levels, będący odpowiednikiem polskiej matury.


i z góry gorąco dziękuję :*
>>>Wiem, że powinnam sama się z tym pomęczyć, może tekst nie jest trudny, ale mój angielski jest baaardzo słaby i obawiam się, że zrobię masę błędów...

Ale jak NIGDY sama czegos nie zrobisz, to wytlumacz mi - w jaki sposob sie czegos nauczysz?

Tak, latwo jest to zrobic. Ale czy wtedy JA dostane dobra ocene w szkole, czy przyznasz sie nauczycielowi kto to robil? Bo jak tak, to podaj jego ime, szkole i ja sama mu to powiem.
Zacznij robić to błędy ktoś ci poprawi.To forum nie jest od odrabiania prac domowych dla osób którym przy odrabianiu zadań nie chce się samodzielnie nawet kiwnąć palcem.Jak zupełnie nic nie napiszesz sama to raczej nie licz na to,ze ktoś to tutaj za ciebie zrobi.

« 

FCE - sesja lato 2008

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie