Jak po CAE?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 75
poprzednia |
Jak wrażenia? Chyba nie było jakoś specjalnie wyszukane. Reading był przystępny (szczególnie part 2), proste było też part 4, ale tam trochę namieszałem, tylko jedną odpowiedź E chyba miałem. Writing OK, list całkiem prosty, w drugiej części pisałem article o se i nie było tak źle. UoE też jakieś nie najtrudniejsze, mam nadzieję, że po słabym speakingu w moim wykonaniu wyciągnę średnią 60%. A jak tam u Was?
Ja pisałam raport ;) A reading był taki-sobie, ale raczej trudniejszy niż łatwiejszy. Za to use bardzo przystępny, opórcz pierwszego, które było STRASZNE.
Reading - za mało czasu, czwartą część robiłam już na szybko. Writing - part 1 dość łatwy, a w drugiej części pisałam proposal, który wydał mi się łatwy. Use - nie taki zły, nawet trochę za łatwo mi poszedł, szczególnie register był dla mnie zaskakująco przystępny.Boję się tylko troszkę o listening i o ten reading na który omal brakło mi czasu.Mam nadzieję że zdam. A jak pozostali?
Ja też pisałam raport, chyba tak jak większość:) Writing był bardzo przystępny, a bardzo sie go bałam..;p Natomiast zawiodłam się na readingu, bo normalnie świetnie sobie z nim radzę, tak na ok 90% lub więcej, a ten był...po prostu beznadziejny:/ Szczególnie pierwszy, spędziłam nad nim mnóstwo czasu przez co zabrakło mi go trochę na przemyślenie reszty:(
Jeśli chodzi o Use, to zgadzam się, że part 1 było tragiczne i bawiłam się w strzelankę trochę, tak samo głupi był tekst o gigantycznej śwince morskiej...reszta nawet przystępna;p
A no właśnie ten register transfer o dziwo jakiś prosty...zdziwiłam sie, bo zazwyczaj to najgorsza część dla mnie - wraz ze słowotwórstwem (które też tragiczne nie było tym razem;p)
Mnie najgorzej poszedl reading.. Zwykle robilam go na najwięcej punktow,
ale dzisiaj zabraklo mi czasu i wg mnie slownictwo bylo miejscami zbyt wyszukane:(.
Use of English nieco lepiej, ale tez bez rewelacji.
Writing mi spasował, i chyba ten paper wypadl u mnie najlepiej.
W drugiej części pisałam raport.
Speaking ok, listening tez.
dla mnie najtrudniejszy byl reading.

mam pytanie odnosnie oceniania. z jezeli z jakiejs czesc powiedzmy z readingu bede miala nawet ponizej tego 60% a inne czesci 80 to liczy sie z tych % srednia czy jak jedno zawalilam to juz koniec ?
masz zdobyc 120 punktow na 200(kazda z czesci jest rownowazona do 40 ponktow) i jak to zrobisz to juz Twoja sprawa:)mozesz miec niezdane czesci, jezeli inne poszly Ci duzo lepiej
A ja o dziwo spokojnie wyrobiłam się z readingiem. Gorzej natomiast było z writingiem - zazwyczaj to mi najszybciej szło a tym razem ledwo się wyrobiłam :P Use part 1 to jest ruletka - NICZEGO stamtąd nie jestem pewna :P a register faktycznie niezły ;) co do świnki to mi się to nawet podobało :P przynajmniej ten tekst był dużo łatwiejszy niż się spodziewałam ;)no i jeszcze tylko dodam że wykazałam się niewiarygodną kreatywnością przy tworzeniu niektórych wyrazów w słowotwórstwie ;] ale to pomińmy :P
Moi lektorzy jak jeden mąż mówią że można nie zdać tylko jednej jedynej części... Jeżeli masz jakiś fragment w regulaminie który to obala byłbym wdzięczny za info.
@Matthew25
i jeszcze sprecyzuj prosze
"mozesz miec niezdane czesci, jezeli inne poszly Ci duzo lepiej"
to >> duzo lepiej
A ja spierdzieliłem 2 część writinga ... Tak pokreśliłem, że szkoda gadać.:/ W dupie mam to CAE ;)
Mnie sie wydaje, że można miec niezdane jakieś części. No bo jeśli np 2 części nie zdałeś, masz z nich powiedzmy ok 50% ale z reszty masz koło setki, to i tak Ci wyjdzie zdany;p I chyba regulamin nic nie mówi na ten temat, tylko że masz miec 60% na C i tyle:)
tzn szczerze to jest malo realne ze zdajac jakas czesc na 50% np. reading, zdaje nagle np. use na 100% az takiego rozwarstwienia raczej bym sie nie spodziewal ;) interesuje mnie sytuacja czy np majac np układ czysto hipotetyczny:
czesc x - 50%
czesc y - 50%
czesc z - 65%
czesc s - 65%
czesc t - 70%
jest pass czy fail? teoretycznie 60%, a jezeli fail to od kiedy byloby pass? ha
to jest pass, po prostu musisz miec 60% z calosci. moj nauczyciel wyrysowal nam nawet taka sytuacje ze 4 czesci zdajesz na 59% i jedna chyba na 80% i masz pass. Pozdrawiam.
dzięki za sporstowanie :) to totalnie kłóci się z tym co mi mowili, nie wiem co o tym myslec, anyway ;-)
Słuchaj się nas, hehe:D
spox, to sobie nawet mozna napisac 59%, 59%, 59%, 59% i 64% i pass
A w ogóle to jak wygląda taki certyfikat i to co od nich dostajemy? Tam jest tylko ocena czy są też procenty z danych części? Albo procenty z całości?:>
jest diagram słupkowy odpowiadajacy procentom z poszczegolnych czesci (ktore sa ukryte)
zgadzam sie z pzredmowcami. mam to na jednymz reportow z zeszlych lat z CAE tylko w Adobe readerze i nie moge sobie skopiowac i wkleic:)
generlanie, masz miec 60% ze wszystkiego. inni lektorzy moga mowic rozne rzeczy bo prawda jest taka, ze ile osob tyle teorii,ale Cambridge to Cambridge i oni ustalaja normy, ktore wcale nie sa takie oczywiste...ale o tym juz nie bede pisal bo szkoda mieszac.poszukajcie na necie reportow z poprzednich lat, ktore publikuje Cambridge i tam zawsze w pierwszym akapicie jest wszystko jasno wytluamczone
pozdraiwam
Mi tam poszło tak sobie... Na reading było za mało czasu i trochę za trudne słownictwo, writing chyba nie poszedł mi tak źle, ale nie jestem pewien czy nie odbiegłem trochę od tematu w report o fitnessie w 2 części i czy layout jest odpowiedni... Na Use of English już nie byłem w stanie się skupić i marzyłem żeby mieć to jak najszybciej za sobą, więc nie poszedł mi za dobrze. W niedzielę czeka mnie speaking i mam nadzieję, że odrobię sobie na tyle żeby zdać. Bo listening też nie poszedł mi dobrze...
Powodzenia wszystkim, którzy zdają 13 :)
I obyśmy wszyscy zdali :)
na 120% trzeba mieś w SUMIE min 60% ze wszystkich czesci. a mozesz oblac jakaś jesli tylko bedziesz miał wiecej punktów z innych. wystarczy sobie matematycznie obliczyc i juz widac jak to jest mozliwe. nie jstem tylko pewna czy mozna oblaj jedna czy wiecej czesci...
słuchajcie, moze w ogole takie inf nie bede nam potrzebne! :)
policzyłem sobie i... chyba dupa ;) ale teudno, nie będę jak co jeszcze raz podchodzic do tego. Poczułem się trochę confused ;) na part 1 w Readingu. Piszą, że 1 i 4 polegają na skimming i acanning, ale w przypadku part 1 zeskimowałem i skanowałem i gówno miałem za przeproszeniem, dopiero po dokładniejszym wczytaniu odpowiedziałem na wszystkie pytania, ale ile to czsu zajęło...
A propos readingu to ja też w jednym zadaniu (ale wydaje mi się, że to było pierwsze) miałam tylko raz E - też to mnie skonfudowało, ale dziewczyna obok mówiła, że też tak miała:)

To do kogoś powyżej.

Ja mam nadzieję, że nie zawaliłam writingu. Wiem, że napisałam świetnie, ale trochę po swojemu (np. to pismo w 1 skierowałam do tej pani z ulotki - ale napisałam dlaczego to robię i ze chcę, by ktoś się zajął moją skargą osobiście i przekazał właściwej osobie). Niestety przez takie pomysły wyszło mi ciut dłużej (ale mam nadzieję, że jak się mieszczę w tych linijkach co nam dali to nie będą liczyć słów:) - jak myślicie?)

W drugim pisałam w zasadzie na podstawie swojej pracy i branży 9mamy takie programy) więc myslę, że OK.

Tylko, że ja dawałam śródtytuły w tekście, a koleżanka nie - jak myślicie kto miał rację?

Use of English mnie załamał z ćwiczeniem ze słowotwórstwa :

czy powinno było być alertment, endurability, specifically (czy specially było by OK?)

Napisałam undetachment a chyba winno być detachment? Qrczę!

Jedynka też była trochę confusing :(

żeby mieć 60% można było zrobić 16 błędów, mimo wszystko mam nadzieję, że nie mam tyle...
Najgorsze to teraz doczekać do 1 sierpnia:(
z tym alert to niezła zabawa w zgadywanki
szukałam w słownikach i tu: http://dictionary.cambridge.org/define.asp?key=2012&dict=CALD jest alertness
oczywiście tak nie napisałam...
no ale przeciez bylo 80 podpunktow na UoE, wiec zeby miec 60proc. mozesz zrobic az dwa razy wiecej bledow. Jak Ty to policzylas?:)
Matzika policzyła na Reading ile można miec źle. Super ja 16 to dobrze pewnie będę miec... :) co do UoE to jak dla mnie za bardzo tricky był. Ci z Cambridge nie wiem czy zdają sobie sprawę, że ludzie są już naprawdę zmęczeni rozwiązując tę częśc i robią sobie normalnie jaja(chodzi mi szczególnie o part 1 i 3 które zawsze był ok, a wczoraj porażka). Co do part 5 to wszyscy zadowoleni byli, a później się okaże, że z tej części będzie średnia 6-7/13, bo nie będą miec odpowiedzi niektórych w tym swoim kluczu...
jaki był kontekst zdania z tym alert? bo nie pamietam o co chodziło, jakie to mialo miec znaczenie.
co do detach miało byc na pewno detachment.
czesc na pierwszy rzut oka myslałam ze prosta a teraz sie okazuje ze to po prostu bylo tricky..
:/ kurde.. jak tu czekac w spokoju do sierpnia..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 75
poprzednia |