tematy speaking-co bylo

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 82
poprzednia |
hej.ja mialam speaking wczoraj. było nawet łatwo,chociaż tak się zezstresowałam, że już mysłałam, że zemdleję:( no i trochę stekałam,ale to przez stres
na poczatku pytano nas skąd pochodzimy,gdzie mieszkamy i jak tam jest
potem obrazki
1. ja mialam wielblady z bagażami an psutyni, wycieczke rowerowa i rodzinke jadaca samochodem- powiedziec jakie sa plusy i minusy kazdego ze sposobow podrozowania i wybrac ten,ktory tobie najabardziej odpowiada. Kolezanke zapytala jak ona lubi podrozowac
2. kolezanka miala 3 dziwne obrazki -ludzie w ciasnych miejscach, miala powiedziec dlaczego ludzie lubia ciasne miejsca(tam byl tunel,lodowiec i chyba wnetrze piramidy). Mnie zapytala, ktory obrazek wydaj mi sie najstraszniejszy

potem rozmowa o naszym hobby

a na końcu dyskusja zdziwnymi obrazkami o przechowywaniu wspomnien i doorbku kultur, to nam srednio wyszlo, bo byly glupie obrazki-jakiś stary pociąg
ale ogólnie myslalam, ze bedzie trudniej;)

POWODZENIA ZDAJĄCYM:)
dzieki za infooo :)
speakingowcy- łączmy się :)
ja zdawalam dzisiaj mielismy te same fotograie tez wielbłady itp ale juz wolalam to podrozowanie niz jakies grobowce...
czesc trzecia mielismy do omowiemia jak8ies tam wartosci a jesli wogole nie wspomnielismy o jednym obrazku... myslicie ze to duzy blad?
ale i tak najgorsza byla babka ktora zasuwala jak psychicznie chora i wogole nie rozumialam co do mnie gada :/
o co o tych wartościach było :>
czlowiek z psem czlowiek z dzieckiem czlowiek z pieniedzmi itd:D
>wogole nie wspomnielismy o jednym obrazku

Nie powinno się omawiać wszystkich tylko kilka wybranych. Często mówią, aby wybrać np. 2-3 obrazki i tylko o nich mówić.
nawet w czesci 3? byloby niezle ale i tak wtopa z tym ze wogole nie rozumialam o co mnie pytala a szkoda czuje ciecie po punktach ...
Miałam dzisiaj speaking - zestaw dostałam nawet dość prosty, ale nie jestem z siebie zadowolona.

Na moim zestawie zdjęć byli ludzie uprawiające różnego rodzaju hobby - mężczyzna kolekcjonujący znaczki, kobieta malująca obraz, jacyś wędkarze i mężczyzna z miniaturową kolejką. Miałam wybrać dwa, trzy obrakzi i je porównać. Pytanie dla mojej partnerki - które hobby podoba jej się najbardziej (czy coś w tym stylu).

Drugi zestaw zdjęć przedstawiał relacje dorosłych z dziećmi w różnych krajach - w Chinach, w jakimś kraju zachodnim i w kraju islamskim. Trzeba było obrazki porównać pod kątem bliskości relacji międyz ludźmi. Pytanie dla mnie - który obrazek, według mnie, przedstawia najbliższą więź z dzieckiem.

Materiał do dyskusji - różne zawody: budowlaniec, kucharz, naukowiec, pielęgniarka, tancerze, pracownica zoo, ogrodnik. Musiałyśmy wybrać dwa zawody które dają satysfakcję w długim okresie czasu.
2, 3 obrazki to w part 2.

wyczytałam ostatnio, że jak nie zrozumiesz polecenia i poprosisz, żeby powtórzyli, to nie tracisz za to punktów...
Dziś miałem speaking w Warszawie.
Weszliśmy jako grupa 3-osobowa, jako że nie było nikogo po nas.
Na początek polecę Wam ten dokument: http://www.cambridgeesol.org/support/dloads/cae/cae_hb_samp_p5.pdf
Na s.60 po lewej są przykładowe pytanka do part 1. Polecam choć trochę przygotować się do wszystkich, bo z tego, co widziałem, babka miała u siebie wypisane mniej więcej te same pytanka.

Ja jako pierwsze dostałem: how long have you been studying english? Później, jeśli dobrze pamiętam spytała mnie co lubię w nauce angielskiego. Następnie mieliśmy nawzajem zapytać się o plany na przyszłość.

W 2 części dostaliśmy obrazki dotyczące preparations. Kolega miał kelnera rozkładającego sztućce i jakąś babcię wygniatającą ciasto. Drugi ziomek miał kobietę, nad którą pracują róźni wizażyści (nakładają jej make-up etc.) oraz jakąś hinduskę, którą starsza babka też przygotowuje (prawdopodobnie do jakiejś tradycyjnej uroczystości). Na moich obrazkach byli goście dłubiący coś przy samolocie i matka z dwójką dzieci pakujący coś do bagażnika samochodu. Mieliśmy chyba powiedzieć, dlaczego te preparations są dla nich ważne i które są ważniejsze. Później mieliśmy chyba razem wybrać najważniejsze z 3 zestawów.

W części trzeciej powiedziano nam, że będzie przeprowadzona ekspedycja na nieodkryte tereny i z pewnej grupy ludzi musimy wykluczyć 2 osoby (2 obrazki), które najmniej się nadają. Dostaliśmy kilka obrazków, na których byli:
-archeolog
-fotograf
-kucharz
-ziomki z mapą
-typki grzebiący coś przy samochodzie
-ludzie siedzący na łące (nie wiedzieliśmy co robili, więc ich wywaliliśmy)
-jakaś babka ze zwierzątkiem (stwierdziliśmy, że pewnie biolog)

W 4 części zadawali nam po 2 pytania:
-Jaka jest rola poczucia humoru w pracy
-Zalety teamwork
-Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że na Ziemi wszystkie tereny zostały już odkryte
-Wady teamwork
-Jakie cechy powinien mieć dobry lider bądź szef.

To wszystko, co pamiętam, mam nadzieję, że komuś pomogę.
mialam identyczny zestaw! to oni w ogole ich nie zmieniaja?
słuchajcie, zdaję w białymstoku, 9.06. listening i speaking. Mam godzinę 15.15 na speaking. Ktos jeszcze ma tak samo???? odnajdzmy się!!!:)
Białystok, speaking 9 czerwca g. 14.30
ale ona mi powtorzyla i ja drugi raz nie zczailam o cochodzi :/ to zapytala partnera... ech niedobrze
heh odnaleźliśmy się:) odezwij się na [gg] , podrawiam
speaking - białystok - 9.[tel]:15?
może znajdę "parę"? fajnie by było...
jakby co: [gg] ;)
Hey ludziska :)..mam ogromna prośbę do was wszystkich...czy moglibyście zamieszczać na tym forum...tzn. te osoby, które są już po speaking'u => co miały...jakie rysunki..zdjęcia..pytania... gdyż uważam, że to jest najlepszy sposób abyśmy mogli sobie wszyscy pomóc...zamiast szukać owej "połówki".... gdyż moim zdaniem lepiej jest aby każdy z nas mógł sie przygotować indywidualnie(enrich vocabulary) dzięki informacjom podanym przez poprzedników (dziękuję tym paru osóbkom powyżej:), które to zrobiły)... bowiem większe jest prawdopodobieństwo, że komuś z nas trafi się ten sam zestaw na speakingu..jaki był opisywany na forum:] (ja tak miałam zdając FCE)... niż tego, iż znajdziemy "druga połówkę":] ...co nam w rezultacie za wiele nie daje..oprócz mniejszej ilości stresu spowodowanej niewiadomą: z kim będę zdawać speaking... myślę, że niektórzy się za mną zgodzą ... pozdróweczka 4 all ;) ...i z nieciepliwością czekam na jakieś wiadomości CO BYłO NA SPEAKING'U... ;)
i co jak bedziesz wiedzial to lepiej wypadniesz ?

co za marazm !!

co z tego ze zdasz to CAE jak w konfrontacji z rzeczywistiscia nie bardzo bedziesz wiedzial jak cos opisac lub wyjdzie ci to gorzej niz przewidywales.

zreszta przez takie wycieki potem zawyzaja poziom bo mysla, ze ludzie tak wspaniale mowia, nic bardziej mylsnego.

Fajnie, ze ludzie powiedza co bylo , a jak!! Szkoda, ze ludzie nie zdaja sobie sprawy, ze skubancy maja potem przewage nad tymi, ktorzy być moze nie korzystaja z tego forum. I co ? idziesz na speaking i wiesz o czym bedziesz mowil, to paranoja !!
witam, ja rowniez chcialabym sie dowiedziec co bylo na speakingu. zdaje pojutrze w lodzi!!!! moze jest ktos kto juz zdawal w tym miescie??dzisiaj albo wczesniej i moze podac co bylo???proszeee. moj mail: [email]
merix
chyba nowe slowo dla mnie...>co za 'marazm'
Calkowicie masz racje. To, ze ktos sie dowie jaki temat byl omawiany to NIC nie daje - bo jedno pytanie i juz widac co kto umie.
Na CAE sprawdzaja nauczyciele ktorzy troszeczke znaja sie na wszystkim.
ja zdawałam ustny KET we wtorek (29.05) w Szkocji
było bardzo sympatycznie, ale nie wiem jak "ostro" oceniają...
wczoraj miałam pisemny i słuchanie
a wyniki z całosci egzaminu dopiero we wrzesniu...

też będziecie tak długo czekac na wyniki?

pozdrawiam
oh sorry
mój wpis jest całkowicie nie na temat
mam pytanko: o tych wielbladach i ciasnych miejscach to bylo w jakim miescie?
ja wlasnie po

najpierw tradycyjna gadka - szmatka
skad pochodzisz, jak dlugo uczysz sie ang, po co itp.

obrazki - ja mialam powiedziec ktore zajecia sa najdzwiwniejsze, najbardziej zaskakujace - ludzie ryujacy wew budynku konia, piknic posrod sniegu czy kobiety stojace na wystawie zamaist manekinow

potem bylo to z tymi zawodami (juz ktos to opisywal)- trzeba bylo ustalic ktore dwa sa najbardziej satysfakcjonujace czy cus

i gadka o pracy
jaka lepsza w firmie czy samemu
co jest wazne przy wyborze pracy
dlaczego ludzie chca pracowac w meidzynarodowych firmach

wiecej nie pamietam - strasznie rozpraszajacy byl angol z tylu co to wygladal na tak bardzo znudzonego zyciem ze malo brakowalo a dlugalby sobie w pepku, sprawial chamowate wrazenie :(
o ktorej masz listening?
ja zdawalam dziajs w lublinie. w part 2 mialam 3 obrazki:
1.koles ktory wygral konkurs z statuetka w rece,
2.para przybijajaca sobie piatke na korcie tenisowym, z rakietami w rekach
3. dziecie z obrazkami polaczonymi w jeden duzy,
trzeba bylo powiedziec czemu sa dumni:) a kolezanka miala
1.kobietki jedzace chyba lunch kolo sterty jakiegos sniegu
2.zywe kobiety robiace za manekiny na wystawie sklepowej
3.ludzie malujacy obrazy, a za modela mieli konia.
musiala powiedziec co jest najbardziej dziwne i why:P
w part 3 maialysmy
1.Obraz w muzeum.
2. Chiński starzec zapisujący na pergaminie wielkie znaki ichniego alfabetu siedząc w pomieszczeniu o ścianach wyłożonych takimi pergaminami już zapisanymi.
3. Półki z książkami o historii w bibliotece.
4. Para małych dzieci prawdopodobnie tańczących przebranych w stroje etniczne.
5. Kilku mężczyzn konserwujących (czyszczących, naprawiających) malutką (około metr wysokości) lokomotywę starego typu (parową) - prawdopodobnie w jakimś skansenie.
6. Starszy mężczyzna siedzący w polu na głazie i trzymający w ręku owalną ozdobę chyba metalową (może to tarcza) na długość tułowia z malowidłem jakiegoś mężczyzny i artystycznym wykończeniem - może jakieś godło albo herb rodowy. W tle stoi jakaś chata.
7. ludzie robiacy renowacje jakiegos pomieszczenia (powiedzialam ze to moze kosciol, chociaz niezbyt tak wygladal :P)
trzeba wybrac 2 ktore najlepiej podtrzymuja historie
i pytania na koniec:
1.czy powinnismy znac historie naszej rodziny
2. czy z historii nic nie mozemy sie juz nauczyc
powodzenia dla reszty zdajacych :)
Hej! Dzisiaj zdawałam w Rzeszowie speaking, tj. 03.06. Niewiele pamietam, ale postaram się coś napisać:

1. Skąd jesteś?Gdzie mieszkasz? Powiedz mi coś o tym mieście.
Ile lat uczysz się ang.? Dlaczego?
2. Ja miałam 4 obrazki: rybacy nad stawem, babka malująca obraz, stacja kolejowa, a czwartego obrazka nie pamiętam. Compare i contrast, ale dalszych 2 pytań nie pamiętam, coś z hobby.
Kolego obrazki związane z relacją niędzyludzką( wiem że był jakaś rodzina może arabska pzy stole i ojciec w domu z 2 dziećmi.)Pytań nie pamiętam:(
3. Obrazki z róznymi zawodami: chemik, weteryniarz, budowlaniec, kucharz, pielęgniarka i coś tam jeszcze). Dlaczego oni to robią i jak długo można to robić. Nie jesten pewna tych pytań, dlatego niedokładnie zrobiłam to zadanie.
4. Czy wolisz pracować dla siebie czy dla kogoś?
Zalety pracy w międzynarodowej firmie?
Kolega miał 2 pytania też związane z pracą, ale jakie???

Powodzenia zdającym! Jeśli któs miał listeaning proszę o opis :)
Hejka wczoraj mialam speaking i oczywiscie nic poza tym co w/w ni ebylo:
Minowicie ja mialam obrazki Pan kolekcjunacy znaczki, facet z makietami kolejek, babka malujaca obraz i dwoch facetow lowiacych ryby.
Potem pytania jaka jest rola hooby w zyciu. Moja partnerka miala obrazki o relacjach z dziecmi tez wczesniej wymieniane - nauczycielka skosnooka z dzieckiem przy tablicy, hindusi jedzacy obiad - wielopokoleniowa rodzina no i facet bawiacy sie z dwojka dzieci. Pytanie do mni ektora z tych relacji wydaje sie byc najblizsza.
Kolejne pytanie. Dostalysmy plansze z obrazkami i pytanie na temat wartosci. Byly tam obrazki:
1. Rodzina w samochodzie
2. Babka w ogrodzie,
3. PIeniadze, euro i dolce
4. facet gadajacy przez telefon
5. kobieta z dzieckiem na reku pokazujaca corce fotografi chyba dziadkow
Geberalnie trzeba bylo omowic obrazki i powiedizc co jest najbardziej wartosciowe w zyciu.
Potem jeszcze zadawali nam pytania Czy pieniadze wazne sa w zyciu
Co jest najwazniejsze
Co chcielibysmy zmienic w naszym zyciu.
I to tyle;))
Mam nadzieje ze sie przyda
Oczywiscie poczatkowe pytania jak dlugo sie uczymy angielskiego i skad jestesmy
potem rysunki.
Powodzenia;))
ja miałam egzamin dzisiaj, od razy piszę, że miałam to samo: wielbłądy, transport; druga osoba miała te ciasne miejsca, a potem z ta kulturą, ale nam to chyba nawet nie najgorzej poszło... Nie jestem zadowola generalnie, zestresowałam się i zacięłam pod koniec compare&contrast... myślicie, że mam szansę zdać..;(? resztę powiedziałam, mogłam tylko słownictwo troche bogatsze zastosować. Do tych co jeszcze nie zdawali- to naprawdę nie jest trudne, mnie mimo wszystko najbardziej chyba przeszkadzal czas... zreszta nasza egzaminatorka patrzyla na zegar nad nami a nie na nas, i przerywała... hm, dosc ostro, moja polowka tez byla zaskoczona. Zła jestem na siebie o to zacięcie:/ POWODZENIA ZDAJĄCYM:)
hey.. ja miałam speaking wczoraj w K-ce.. w I. części.. były tradycyjne pyt. typu skąd jesteś.. co lubisz w swoim mieście.. co możesz w nim robić... jakie są Twoje plany na najbliższą przyszłość.. kto wywarł największy wpływ na Twoje dotychczasowe życie.. itd. II. część : rysunki : ja miałam : rybaków, kobietę malującą obraz, faceta z kolejką i nie pamiętam czwartego rysunq... 3ba było je compare & contrast w opraciu o pyt. czemu ludzie wybrali własnie to hobby... i jakie trudności mogą w nich napotkać... koleżanka miała : zdjęcia z dziećmi..(co też było juz wcześniej przez kogoś opisane) relacje dorosłych z dziećmi.. III. część: zestaw ze zdjęciami i mieliśmy wybrać te, które uważamy, że najbardziej będą pasowały do reklamy linii lotniczych ..przedstawiały one m.in. : stewardesse podającą posiłek pasażerowi... załogę lotniczą... mapę z połączeniami lotniczymi.. faceta zmęczonego codzienna biurową pracą i bodajże marzącego o odpoczynq... i banknot złożony w samolocik.. IV. część : ogólnie pytania związane z podrózami..podróżowaniem..rozwojem technologicznym (sporo nam ich zadała) i w sumie juz ich niestety nie pamiętam.. gdyż w tej części nagle stres wziął górę :( miałam okropna o kamiennej twarzy egzaminatorkę (Polkę) ..która patrzyła na nas zdających tak jakby all co mowiłyśmy było źle:/.. i non stop zerkała na zegarek..ponadto pyt. mamrotała pod nosem,ze ciężko było ją zrozumieć..porażka :( nie życzę wam takiego egzaminatora;)... nie ma to jak native speakerzy;) którzy skutecznie dbają o to ażeby szybko wyluzować w trakcie examu... POWODZONKA DLA ZDAJąCYCH :) !!!! GOOD LUCK :)

PS. do merix ;] ..za ów "marazm" to ja uważam Twój brak życzliwości.. człowieku przeczysz sam sobie.. skoro za bezsens uważasz to, iż możemy dzięki temu forum dowiedzieć się czego możemy się spodziewać na speakingu czy listenigu.. to ja nie wiem co Ty na nim tu robisz :|..?! bo jakby nie było czytasz wszystkie te wypowiedzi.. i wiesz już co za zestaw może Ci się trafić.. nie będzie zaskoczenia... NO COMMENTS ;]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 82
poprzednia |

 »

Brak wkładu własnego