tematy speaking-co bylo

Temat przeniesiony do archwium.
61-82 z 82
| następna
aggie_ch, jesteś z English Perfect z grupy A25?
mam do Was bardzo ważne pytanie :)
czy w part 3 trzeba opisać wszystkie obrazki czy wybrać tylko te, o które nas pytają ? ( w sensie od razu wybrać najważniejsze)
Z tego co przeczytalam na stronie cambridge powinno sie przedyskutowac wszystkie obrazki a dopiero na koncu wybrac dwa naj...;-)powodzenia wszystkim, czy ktos jeszcze mial dzis speaking?
Do tych co mieli dzis speaking, prosze podzielcie sie, please;-)
Nom hej Marta ;)do zobaczenia jutro na zajęciach i w środę ;)
UWAGA!
Osobę, która ma speaking w Karkowie 17.06 o 14.45 bardzo prosze o kontakt nr to [gg] !
Czy nie uważasz, że lepiej nam będzie najpierw się chociaż troszkę poznać, żeby potem się zbytnio przy sobie nie stresować??!!
mnie sie nic nowego nie trafiło tylko ze stresu mi wszytskie zwroty i słowka wyleciały z głowy :/ ale mówiłam więc chyba źle nie bedzie.
PART 1
Skąd jesteś? Czy podoba Ci się w tym mieście? Jakie masz plany na przyszłość? Co chciałabyś zmienić w swoim życiu? Jak długo uczysz się angielskiego? Dlaczego ludzie uczą się języków obcych?

PART 2
*student A:
1.facet bawiący się miniaturowymi pociągami
2.facet malujący obraz
3.facet trzymający kolekcję motyli
czwartego nie pamiętam
-Czemu ci ludzie mają takie zainteresowania? Why do they enjoy their hobbies?
-Which one of these hobbies is the most interesting?
-What is the meaning of hobbies in our lifes?
*student B:
1.indyjska rodzina przy obiedzie (jacyś ludzie w turbanach siedzący na podłodze)
2.ojciec bawiący się z dziećmi
3.uśmiechnięta nauczycielka z dzieciakiem przy tablicy
4.jacyś ludzie na leżakach chyba na wakacjach nie pamiętam do końca
-Jak ważne są na tych obrazkach relacje dzieci z dorosłymi?
-Na którym obrazku są najważniejsze?

PART 3
(dyskusja)
kilka obrazków przestawiających różne zawody:
*pielęgniarka opiekująca się niemowlakiem
*tancerki
*kobieta trzymająca roślinkę (ogrodniczka)
*murarz/budowniczy
*kucharze
*chemik w laboratorium
jeszcze coś ale nie pamiętam
-Which are the advantages and disadvantages of these jobs?
-Which one is the most interesting in long term?

PART 4
-What are the advantages and disadvantages of working for yourself and of working for someone else?
-What is nowadays most important when you are looking for a good job?
-Do you think people should have less work and more leisure time?

Generalnie to nie radzę się uczyć się tych tematów bo nawet jak traficie na jakiś i zaczniecie sobie przypominać swoje opracowanie to prędzej się zatniecie albo pomylicie niż jak byście mówili normalnie. Więc proponuję iść na żywioł : ). I nie stresujcie się bo ja się strasznie stresowałam a jak weszłam do tego pokoju z egzaminatorami to wszystko ze mnie opadło : ). Nawet nie zauważycie jak się egzamin skończy. Życzę powodzenia i pozdrawiam!
Witaj!!
Tak się składa, że mam speaking 17 czerwca o 14.45. Więc jest szansa ,że będziemy razem, ale wydaje mi się, że jest kilku egazaminatorów. Niestety nie mieszkam w Krakowie, więc chyba nie będziemy miały okazji się spotkac. Nie mam zainstalowanego gadu- gadu. Podaje mój numer, jeśli masz ochotę zadzwoń [tel].Ewa
p1
- jak wygladalby twoj idealny dom
- czego nauczyles sie w szkole
p2:
1. 4 rysunki ludzi ukazjuace wiezi miedzyludzkie: w szpitalu pielegniarka i pacjent, para na polu golfowym i jakies jescze trzeba bylo 2-3 wybrac i powiedziec jaki rodzaj wiedzi panuje i dlaczego chyba. a pytanie do drugiej osoby - ktora wiez jest najwazniejsza
p3:
juz bylo gdzies o chinczyku, lokomotywie, muzeum, ksiazkach... - wybrac 2 sposoby zachowania przeszlosci
p4:
- czy mozna uczyc sie jezyka bez znania historii
- co jest wazniejsze - patrzenie w przyszlosc czy w przeszlosc
wow! jakie nietypowe putania na wstępie!
tzn nie tyle ze trudne tylko bym sie takich nie spodziewała!
btw gdzie zdawałeś/aś?
no jeszcze bylo skad jestes. ale dla mnie tez bylo zaskoczenie :| zdawalem w wawie
ulalala... bo ja też w Wawie zdaje.. jutro w hotelu Kyriad :)
możesz podac tez gdzie zdawałes? takie wyczesane pytania :P
ja tez zdaje jutro w Kyriad, o 14.15, speaking to moja najslabsza część, juz nie moge sie doczekac :P
ooooo a ja o 11:45 :) 2 lata temu na FCE miałam oceniony speaking na A ale pojęcia nie mam za co bo wcale rewelacyjnie nie mówiłam :P ale nawijałam i się nie jąkałam wiec mam nadzieje ze teraz na chociaz na C powinno być OK :)
tez kyriad :]
czyli moge sie spodziewać WSZYSTKIEGO :P
Mam pytanko jak się ludzie ubierają na speaking? Konkretniej, jak chłopak ma się ubrać i jak byli ubrani inni na Waszych speakingach ;)
ja ide w krotkich spodenkach ;]
chyba zartujesz...
ja już po... i fakt - 3/4 facetów przychodzi w krótkich spodenkach i T-shirtach :) wiec luuuuzzz... :)

Ok to tak:
na początek tradycyjnie pytanie 'where do you live?'
a potem mielismy sie popytac o zmiany jakie chcemy wprowadzic w naszym zyciu :)

Potem obrazki które (oba zestawy) byly juz tu omawiane.
Moje o ludziach robiących coś razem i powiedziec czemu wazne jest aby robic to together?
1. dzieciaki ogladajace zółwie
2. faceci na pustyni siedzacy nad jakimiś papierami (powiedzialam ze sie zgubili i ogladaja mape :P)
3. synowie piekący z tatą ciasto
4. kobieta która dwie dziewczynki malują (tzn make-up)

kolega miał:
1. ludzie grający w szachy
2. para na korcie tenisowym
3. dzieci grajace w gry komputerowe
4. grupa grająca w koszykówke

i powiedziec jakie umiejętnosci sa potrzebne do kazdej z tych gier.
pytanie do mnie: która z gier wydaje mi sie najciekawsza?

potem dyskusja o zadowach:
1. budowlaniec
2. naukowiec
3. kobieta w zoo
4. kucharze
5. kobieta przesadzajaca roślinki
6. tancerze
7. pielęgniarka

wady i zalety tych prac oraz powiedziec który z zawodów daje największa satysfakcje w długim okresie czasu.

potem jeszcze na koniec pytania:
1. czy lepiej pracowac samemu czy w firmie?
2. co jest ważne przy szukaniu pracy?
3. czemu ludzie chcą pracować w firmach międzynarodowych?

To by było na tyle :)
Ogólnie nie było zle :)
Kobieta która nas egzaminowala caly czas sie usmiechala i byla bardzo sympatyczna :)
Podobno ta co nas oceniala miala grobową mine ale ja jej w czasie egzaminu nie widzialam bo siedziala za ta pierwszą :P

POWODZENIA WSZYSTKIM ZDAJĄCYM!
Ma ktoś jakieś zwroty do speakingu?? Proszę o pomoc:(
Temat przeniesiony do archwium.
61-82 z 82
| następna

 »

Brak wkładu własnego