CAE marzec 2007

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |
Hej. Kto podchodzi do CAE w marcu??? JA sie juz zapisalam a teraz ciagle sie stresuje. W ogole sie nie ucze bo mam sesje na studiach a powinnam wlasnie siedziec i robic testy oraz pisac wypracowania. Co juz umiecie a czego jeszcze nie.

Ja nie wiem czy dobrze zrobilam ze sie zapisalam ale jesli nie teraz to chyba nigdy. @ lata temu chodzilam na kurs do CAE. Pozniej nie chodzilam juz ale caly czas uczylam sie sama, przeczytalam sporo ksiazek, robilam gramatyke, testy itd. Do tego w te wakacje siedzialam przez 3 miesiace w Anglii. Myslicie ze dam rade zdac? Powiem ze 2 lata temu zdawalam probne testy na okolo 70% Ale teraz nie wiem czy moj poziom sie pogorszyl czy poprawil. W domu jak pisze testy to zdaje ale wiadomo, ze to nie to samo :(

Czy ktos moze jest w podobnej sytuacji jak ja i mysli ze zda??

Czekam na odpowiedzi.

Egzamin juz niedlugo...
Ja Ci nie odpowiem ale zapytam, bo nie moge znaleźć: ile sie placi w tym roku za egzamin CAE?
560 zl

Czekam na wasze komentarze. Niemozliwe zebym tylko ja zdawala w marcu...
Witam,
Ja tez w marcu 2007 - dziwne ze tak malo zdajacych... tez sie zastanawiam czy dobrze zrobilam zapisujac sie na egz. teraz, ale jak nie teraz to juz pewnie nigdy :)
Hej!! Wreszcie ktos sie odezwal.

A czujesz sie przygotowany? I jak myslisz co teraz robic jak zostalo tak niewiele czasu? Jak Ty sie teraz przygotowujesz? Ja koncze sesje za 1,5 tygodnia i chyba wtedy bede robic juz tylko testy, powtarzac slownictwo formalne, naucze sie pisac wszystkie rodaje writingow i bede gadac do lustra, a w przerwach sluchanie bbc...
witam,
ja zdawałam CAE juz jakiś czas temu. Jeżeli chodzi o mój poziom angielskiego, to było to 2 lata po zdaniu FCE na B. Intensywne przygotowania do egzaminu rozpoczęłam miesiąc przed terminem pisemnych. I jakoś się udało - zdałam CAE na B :-). Bądźcie dobrej myśli - tu chodzi o ilość przerobionego materiału. Jedni będą się tego uczyć w rok, inni przerobią w miesiąc siedząc nad testami i podręcznikami po 12h dziennie.
Życzę powodzenia!

PS Jeśli moge coś doradzić, nie liczcie na fart - CAE jest dość trudne i nie ma sensu iść nieprzygotowanym.
ja tez zdaje CAE w sesji wiosennej i mimo to ze chodze do klasy angielskiej wykładowej boje sie zeby nie zawalic...wiadomo... ogólnie jednak musze stwierdzic ze rzuciłam tez okiem na CPE i przezylam szok dochodzac do wniosku ze use of english tam jest duzo prostsze...a może mi sie zdaje? sama nie wiem...
Czyli jest dla mnie szansa ze zdam :) Fajnie.

Beczuia a jak Ty sie przygotowujesz teraz??
cześć!!!:))
zdaje CAE w marcu, w Częstochowie. Jeżeli jest ktoś z C
Częstochowy, to dajcie znać, może poćwiczymy razem speaking??
Jest już nie wiele czasu, przyda się każda pomoc, jakies wskazówki od szczęśliwców, którzy już zdali CAE.
hmm w czasie ferii robiłam strasznie dużo use of english i readingów teraz staram sie częściej coś pisac lecz trudno mi znaleźc np wzór do jak napisac leaflet albo jakeis contribution więc robię to racej na wyczucie...jeśli chodi o speaking to niby wiem jak to wygląda, lecz nigdy nie miałam jeszcze jako takiej szansy, aby sie sprawdzic... a jak wam idzie?
Co do wskazówek od "szczęśliwców". Dzisiaj dowiedziałem się, że dostałem "A" więc może spróbuję Wam udzielić paru sugestii, może akurat się przydadzą.

1) Na prawdę sprawdza się metoda: testy, testy, testy... i to podczas writingu czy readingu MUSICIE zwracać uwagę i mierzyć sobie czas. Szczególnie reading. Podczas egzaminu 'czytanie' rozwiązuje się mechanicznie, nie ma czasu na powolne czytanie, wracanie itp. Gdybym miał się przygotowywać jeszcze raz to na pewno robiłym readingi z Testbuilder'a (dosyć trudne są, z innych źródeł najczęściej są o wiele łatwiejsze niż na egzaminie) na czas, nawet starając się robić cały reading w 1 godzinę.

2) Co do słuchania to oglądajcie ile się da po angielsku, najlepiej coś co Was interesuje, generalnie ja oglądałem wiele razy Friends w oryginale, bądź jakieś filmy i słuchanie wydało mi się na egzaminie dosyć łatwe.

Generalnie jest wiele wskazówek, które są nagromadzone w podręcznikach często lub na forum, warto to przejrzeć. :)

Powodzenia! ;) Jakby co to pytajcie ;)
"W domu jak pisze testy to zdaje ale wiadomo, ze to nie to samo :("

A na ile je robisz?

"Jeżeli chodzi o mój poziom angielskiego, to było to 2 lata po zdaniu FCE na B."

Ja chciałabym podchodzić do CAE po roku od zdania FCE na B, ale większość zależy od wyników mock exam. Obawiam się, że przełożę egzamin na sesję zimową, ale jeśli to zrobię, będę przekładać w nieskończoność.
Czy mógłbyś mi podesłać, odsprzedać itp te testy co robiłaeś z TEStbiulder'a?
Hej ludziki! Rzeczywiscie mało tych, co chca podejsc w sesji wiosennej, takie mam wrazenie... Czy jest ktos z Wroclawia? Przygotowuje sie sama i szukam kogos, kto moze nie ma partnera do speakingu - raczej na pewno bedzie 3 marca, razem z listningiem (bylam cos zalatwiac w British Council i pani mnie oswiecila:) Znaczy sie czasu coraz mniej... a liczba zadan do wykonania rosnie. W kazdym razie - powodzenia!
witam wszystkich:) ja również zamieram podejść do CAE w sesji wiosennej (w białymstoku), rzeczywiście czasu juz malo, a coraz pewniej wcale sie nie czuje;/ ja tez chodzilam na kursik CAE jakos w tamym roku, potem bylam na wymianie zagranicznej na studiach - troche sie pogadało po angielsku ale zadnych testów ani nic takiego nie robilam, a na wyćwiczeniu testów to głównie polega. nie wiem jak to bedzie -ale trzeba myslec pozytywnie ...
pozdrawiam:)
>ale zadnych testów ani nic takiego nie robilam

Nie chcę Cię martwić, ale znajomość CAE od technicznej strony jest niesamowicie ważna i nie wiem jak można podchodzić do niego bez robienia testów. Przecież to właśnie dzięki nim widzisz jakie masz szanse zdać i powinno się zapisywać w momencie kiedy już robi się testy na, powiedzmy minimum 70%.
Hej, ja też zdaje cae w marcu we Wrocławiu!A jak stoisz ze speakingiem, bo mi szczerze mówiąc ta częśc poszła nagorzej na próbnych. Też szukam partnera...?
Chodziłam na kurs do British Council, ale skończył sie w grudniu i od tej pory przygotowuje się sama. Pomału zaczynam sie stresować!Pozdrawiam
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!no to listening 3 marca 11.30, speaking 4 marca 11.30!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CZĘSTOCHOWA
Hej! Ciesze sie, ze ktos z wroclawia sie odezwal:) Moj mail [email] Odezwij sie prosze, to sie jakos umowimy. Stoje cienko... AAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! Tez przygotowuje sie sama, czasu malo, stres... Ale - glowa do gory!
Witam, mam pytanie do Kalorynki i/lub Marty-8: Znow (po semestralnym stypendium w Anglii) jestem we Wroclawiu i chce sie zapisac na CAE. czy mozecie mi powiedziec gdzie najlepiej chodzic na jakis szybki kurs przedegzaminacyjny? A gdzie sie zapisuje na egzamin w tym miescie? A skoro czas zdawania jest teraz w marcu to kiedy jest jakis nastepny? Wiem ze macie teraz duzo na glowie, ale wdzieczna bede za chocby najmniejsze podpowiedzi. musze szybko podejmowac decyzje i ustawic sobie zajecia w tygodniowym planie zajec, wiec stad moje pytania.
Dziekuje i pozdrawiam, Marta
a jaki masz numer kandydata? moze bedziemy zdawac razem, bo z tego co podejrzalam w bc to chyba tylko kilka osob podchodzi do egzaminu w tej sesji. Zastanawiam sie jeszcze nad wycofaniem, bo egzamin mam juz zdany, chociaz zawsze mozna dostac A, co nie?:)
kurcze, ta wypowiedz miala sie wstawic pod wpisem anety85:) chodzilo mi o bialystok oczywiscie:) pozdrawiam
W sumie najpierw odpowiem na pytanie nr 2: nastepny termin w czerwcu, zapisy sa gdzies na poczatku marca (budynek anglistyki na Kuzniczej, 3 pietro). Co do kursu - na pewno na miejscu jest organizowany jakis intensywny, ale nie wiem, jak jest. Jedyna szkola o ktorej moge cos powiedziec to International House na Leszczynskiego - droga jest, ale chyba warto. Jednak jest geste sito, zeby sie dostac na kurs intensywny przed CAE i chyba sie juz rozpoczal. Ale kto wie... Radze popytac.
do "Wańka-wstańka"

hey fajnie, ze bedziemy razem zdawac. tez slyszalam ze malo osob... nom masz racje , ze zawsze mozna poprawic wynik , ale i taq Ci zazdroszcze ze masz juz zdane:]
moze pogdamy na gadu lub cos takiego, jak mozesz to sie odezwij - jestem ciekawa jak tam Twoje doswiadczenia z CAE , [gg] [email]
pozdrawiam:)
Dzis byl listening. Pierwsze dwie czesci byly spoko, trzecia dalo sie przezyc ale czwarta koszmarna. Tak wszyscy stwierdzili. Na poczatku myslalam ze facet nie mowi po angielsku ;) a pozniej myslalam ze zabraklo mi koncentracji ale jednak ta czesc po prostu byla bardzo trudna
Zgadzam się czwarta częśc to jakieś nieporozumienie. Jutro speaking powodzenia wszystkim:)))))))
Zakuwam!!! a wlasciwie przegladam notatki i ksiazki, egz. za tydzien w Poznaniu - czy jest ktos kto zdaje w Poznaniu?
Pozdrawiam
Zakuwam!!! a wlasciwie przegladam notatki i ksiazki, egz. za tydzien w Poznaniu - czy jest ktos kto zdaje w Poznaniu?
Pozdrawiam
hej, ja mam listening 11 marca, jutro speaking, wszędzie pytania sa takie same czy może zmieniają ze względu na bezpieczeństwo?:P chodzi mi o listening;)
jest kilka wersji, ale szansa, ze trafi sie na ta ktora juz ktos mial jest bardzo duza!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa