już po!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |
jak pierwsze wrażenia po pisemnym?
ja mam mieszane uczucia, szczególnie do listeningu, ale może to po prostu przemęczenie...
To prawda, 3 (albo 2) pierwsze akcenty na listeningu były przegięciem ;-) Use of English nie był chyba taki najgorszy, w readingu ostatnia częśc pokopana najbardziej ze wszystkich, writing ... no cóż, mnie nie poszedł najlepiej ;)
no cóż..;d
może nie poszło najlepiej, ale w sumie nie było tak źle. reading był w miare, na writingu report
w tych 5 słówkach ja miałam chyba left, (jakiś strzał) , fresh, means, taste ;)
left, carry( strzał ), fresh, means, style (źle, powinno byc taste, ale nie mam pojęcia, dlaczego na to nie wpadłam ;D )
gdy zdobędziecie mp3 z tego listeningu, to podeślijcie linka :) Ciekaw jestem czy to było takie 'zapierniczanie'.
Hm... ja mialam: left, survive, fresh, means, taste.
Hm... ja mialam: left, survive, fresh, means, taste.
Hm... ja mialam: left, survive, fresh, means, taste.
o nie mam dałna, nie wpadlam na to "lett"...a zamiast "means" wpisalam "mean" mzoe chociaz jeden punkcik za to dostane...:)
ej a pamietacie ta transformacje z use of english ze slowkiem PROCESS , pamietacie co wpisaliscie ? moze "in the process of "cos tam - zastanawiam sie czy dobrze bo to jakos malo skomplikowane...

a no i rozne byly wersje tych testow ( ja mialm D ) bo u mnie w listeningu nie bylo zadnego zakmu, ale tez w czesci 3 ( wspolpraca biznesu z artystami cos takiego) tez strasznie szybko gadali..

reading w miare ok, podobnie writing - ale bez zadnej taryfy ulgowej ( czyli listu )
Kurcze własnie doszłam do tego,że w readingu miałam 34 pkt a nie 40. To normalne czy jakiś wadliwy miałam test? wiem, że głupie pytanie ale wolę się upewnić ;)
left, do, possibility, fresh, taste.
Słuchanie było jak dla mnie przegięciem. Może sam nie sam poziom ale jakosc dźwięku we wroclawskim BC był beznadziejny. Z readingu najtrudniejsze dla mnie było wstawianie paragrafów. A grama 100 razy łatwiejsza niż myślałem.
Wszyscy tyle mieli, ale niektore zadania były za podwójne punkty.
dzięki ;) ja wpisałam left fresh carry standarts taste
Popieram kolege - z listeningiem, przymnajmniej we Wro, kompletna porazka niestety, oby to sie nadmiernie nie odbilo na calosci i oby chociaz to C było :D.
Mi chyba wszystko jakoś średniawo poszło... Modlę się o C ;X!
ja w tych co trzeba wpisac chyba tylko fresh mam dobrze, bo wpisałam tam mean a nie means.. nie pamietam czemu ale coś mi nie pasowało :D co do reszty nie miałam pojęcia ;/
reading też sredniawo, a tego akurat byłam pewna. z tym zamkiem to totalnie zwaliłam, pamiętacie mniej więcej co trzeba było wpisać?
ja wpisałam left, manage, fresh, means, look. a nie orientujecie się czy jak w writingu nie wpisze się w tej drugiej części numeru tematu, który się wybrało to czy oni w ogóle nie sprawdzają wtedy tej części?? bo chyba zapomniałam wpisać, który temat wybrałam :/
Mi tez wlasnie nie pasowalo means w pierwszym zdaniu (bylo przeciez there WAS no ... of transport - skoro bylo WAS to wydaje mi sie ze powinna byc liczba pojedyncza czyli mean a nie means). Dlatego tez w ostatniej chwili zmienilem odpowiedz ;/. Ogolnie wydaje mi sie, ze egzamin byl trudny (porownujac z tymi, ktore rozwiazywalem - oczywiscie CAMBRIDGE), ale byc moze to efekt stresu i zmeczenia. Zycze wszystkim zdania, choc jak mowia statystyki z dwoch ostatnich egzaminow zdawalnosc byla na poziomie 50% ;(). Nie mniej jednak warto miec nadzieje :D
wydaje mi sie ze powinno byc mean jednak ;).

a zdawalnosc troche wieksza chyba jest - troche powyzej 70%, wiec jest nadzieja :P.
co do mean, to może masz racje, natomiast jeśli chodzi o zdawalność to faktycznie jest na poziomie 50% http://www.britishcouncil.org/pl/poland-statistics.htm
mysle ze jednak poprawna odpwiedz to: "means " bo to niepoliczalny rzeczownik,
nie ma rzeczownika "mean"
sprawdziłam w słowniku. powinno byc means. means of transport, means of production i odnośnie money też się pisze means.
Coż, pomijajac fakt iz można się podłamac czytając jakie powinny byc odpowiedzi,chce się jak najwięcej poznac prawidłowych odpowiedzi, chociażby dlatego aby sie czegoś nauczyć. Szukałem w całej sieci ale nic wiecej nie znalazłem oprócz tego forum. Podzielam opinie, zreszta sprawdzona w słowniku że powinno byc 'means'. Co do listeningu zestawu D w drugiej czesci, bo reszty oczywiście nie pamietam to miałem: 'accountant' 'astronomer' 'jakieś ability' 'electric fances' srodek nie pamietam na końcu 'captivity'. Jak cos sobie przypomne to bede pisał
>nie ma rzeczownika "mean"
scislej: w tym znaczeniu (mean = srednia)
Wpisałem podobnie, tj. left - manage - fresh - means (zacząłem się zastanawiać czy czasem nie wpisałem "mean", ale już nie pamiętam) - flair (pierwszą myślą był "style", ale nie wiedzieć czemu zrezygnowałem z tego, choć i tak "taste" jest prawidłową odpowiedzią; a na to już nie wpadłem:))

Sprawdziłem w słowniku Cambridge i powinno być "means", przykłady takie, jak na egzaminie: 'live beyond your means' czy 'means of transportation'.

A co do egzaminu, to nie był chyba taki zły, chociaż zobaczę pod koniec stycznia jak mi poszło:) ; wydaje mi się, że UOE był w miarę przystępny, tak jak samo listening. Reading mi poszedł chyba najgorzej a to ze względu na to, że zacząłem od Part4 i spędziłem nad nim zbyt dużo czasu, a później musiałem się sprężać. Najczęściej miałem 11/15, a podczas egz. niestety wypadł mi najgorzej spośród innych części, pewnie Part1 też zawaliłem. Mam nadzieję, że nadrobiłem troche na 2 i 3. Writing średnio ;))
Zdawalnosc oznacza sume ocena A, b i C bo one zdają a nie tylko C.
Wyniki CAE z summer 2009 dla Polski pokazują, że zdawalność była 70 % (51%+6%+15%).

Czy ktoś pamięta jak poukładał paragrafy w readingu?
powyżej 70% (ucięło mi słówko)
Listening wersja C(o ile dobrze pamietam w kazdym badz razie wersja z zamkiem):
8-9 th (chyba), pails of wood , bricks, tea garden, ostatnie ladder nie pamietam kolejnosci
w pierwszym 13th ( 8-9 to był tam szlak handlowy), fully booked, piles of wood, stones, tea garden i nie pamiętam reszty :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego