Czy mam szanse?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!:) Chcę was zapytać czy myślicie że mam szanse zdać CAE końcem sierpnia? Jestem w liceum uczę się z książek upper intermediate już drugi rok i całkiem nieźle mi idzie. Od marca zapisuje się na dodatkowe lekcje z angielskiego a końcem lipca jadę na 3 tygodniowy kurs do Anglii, taki podnoszący umiejętności no i na końcu właśnie będę mogła zrobić sobie certyfikat. Gdybym od stycznia zaczęła się uczyć to mam jakiekolwiek szanse?
A na forum wróżki siedzą i przyszłość w fusach herbaty oglądają.
Czary mary.... Nie masz. W sierpniu nie ma egzaminu. :]

A tak serio bardziej - całkiem nieźle z uppera to dopiero podstawa do FCE. Do tego jeszcze trzeba umieć rozwiązywać testy. IMO w pół roku poziomu nie przeskoczysz, nie jeśli masz w tym czasie normalną szkołę. Ale spróbować możesz; jak w lipcu na testach nie będziesz zbierać potrzebnych punktów, to po prostu nie podchodź do egzaminu.
Ten egzamin nie będzie w Polsce także będzie w sierpniu. No cóż, dzięki:)
A no chyba że tak:) Terminów obcokrajowych nie znam. W PL najbliższy sierpnia jest wrześniowy computer based.

Słabe.
Chyba,że się totalnie zaprzesz i będziesz się uczyć codziennie.
Wiem z doświadczenia, że raczej samą nauką w liceum nic nie zdziałasz. Poza tym, większość książek tego typu ma trochę zaniżony poziom słownictwa, nie oszukujmy się. Ale jeżeli egzaminy/testy piszesz z łatwością na 90-100% , a uczenie się słówek to nie jest żaden kłopot dla Ciebie, to czemu nie? :)
Lekcje to bardzo dobry pomysł, tylko zamiast czekać do marca zacznij już teraz. Wyjdzie Ci to na zdrowie. A kurs to bardzo dobry pomysł- polepszysz sobie akcent.
Jednak mimo wszystko, jeśli nie zdawałaś FCE, to radzę Ci go zdać w sierpniu zamiast CAE- będziesz miała rozeznanie, jak wygląda taki egzamin w ogóle, większe szanse zdania. Chociaż FCE a CAE, to dwie różne firmy, warto spróbować tego pierwszego- metoda małych kroczków się sprawdza:)
A pytanie spoza tematu: Z jakich podręczników się uczysz w szkole i z jakich masz zamiar korzystać ucząc się? :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie