Speaking od kuchni...

Temat przeniesiony do archwium.
Wielka prosba do wszystkich, ktorzy maja juz za soba Speaking FCE: bardzo prosze o wszelkie przydatne informacje, od wejscia na sale do jej opuszczenia - jak sie zachowywac, czego sie wystrzegac itp. itd.
Z gory wielkie dzieki za odp..
ja tez nic nie wiem, a myslę, że to trzeba widzieć ,zeby nie wypaść na ignoranta. Pomóżcie!
c'mon people... powiedzcie cos co sie nam przyda... ile tak w ogole jest czasu (2 osoby, w sumie 14 min) hmm na czym sie mozna przejechac...?
FCE nigdy nie zdawalem co prawda (od razu Advanced), ale zasady są mniej wiecej te same. Na pewno trzeba zachowac wszystkie zasady kurtuazji typu dzien dobry, dowidzenia, dziekuje itp. Ubrac sie koniecznie galowo. A juz w samej rozmowie to najwazniejsze jest, zeby zywo prowadzic rozmowe, nawet jesli to troche sztuczne. Tam gdzie jest dialog ma być DIALOG. Egazminatorzy zwracaja uwage na takie pytania "And what do you think about it?" do kolegi itp. Dobrze sie jednak wczesniej dowiedziec o umiejetnosci partnera, zeby nie przesadzic z takimi pytaniami, bo jak zaginając swojego kolege on traci i ty zresztą tez.
No i jeszcze glosne mowienie. Masz slaby glos to krzycz :) Jak sie musza dopytywac, prosic o powtorzenie to tez jest minus. No i jeszcze uzywanie slow: lepiej powiedziec cos prosciej, niz zrobic blad "szpanujac" trudnym slowkiem, bo sie wchodzi pozniej w niezle maliny :) To na tyle. Pozdrawiam, Łukasz.
z czystej ciekawosci: ile pkt miales za Speaking?
co do tego, ze trzeba mowic glosno: sala w kotrej odbywa sie S. nie jest przeciez jakichs gigantycznych rozmiarow, a komisja to nie 10 osob, a 2... wystarczy mowic normalnie... chyba, ze ktos ma bardzo cichy glos, ale zeby od razu krzyczec?!
Hehe, nie tak dosłownie... Krzyczenie to byla metafora :) Wiem ze sala jest normalnych rozmarow, ale jest naprawde duzo osob, ktorych nie slyszac nawet z metra jak mowia :)
:-)
Temat przeniesiony do archwium.