Łódź...listening i speaking

Temat przeniesiony do archwium.
czesc wszystkim!:)
jutro mam pierwsza czesc-listening.jestem ciekawy jaką bede mial grupe.Strasznie sie boję...Jak przyjde to postaram sie cos napisac,chyba ze nie bede juz wstanie nawet slowa wykrztusic z siebie..;>

Pozdro dla wszystkich!

A apropo speakingu to mam w piatek o godz 10:05.Jesli ktos ma taka sama godzine niech sie zglosi.
dzisiaj miałam listening wersje A i mogę się z Wami podzielić moimi wrażeniami :P
najpierw ogólne odpowiedzi:
PART 1:
1. facet gadał o tym gdzie chętnie ludzie spędzają wakacje: a) morze b) gory c) miasto - ja zaznaczyłam morze ale chyba miasto jest dobrze
2. o gumie do zucia: a) historia b) jak się zmieniała czy coś takiego c) dlaczego jest popularna - ja zaznaczyłam historie i chyba to jest dobrze ;)
3. facet dzowni do radia: a) mowi o sowim rozczarowaniu b)narzeka c) zachęca ludzi do czegoś tam... ostatnie jest chyba dobrze
4. nie pamietam
5. facet o swojej matce: a)pomogla mu siac sie artysta b)zachecala go do badan c)chciala zeby duzo zarabial - poprawne jest ze zachecala go do badan
6.kim jest babka mowiaca: a)farmerką :D b)lekarzem c)nauczycielem - ja zaznaczylam tracher ale chyba ona jest lekarzem...
7.nie pamietam
8. facet o swoich książkach a)opisuje autentyczne zbrodnie b)realistycznie opisuje epoki c)dlugosc ksiazek zalezy od rodzaju epoki czy cos w tym stylu... - na pewno c) jest złe, ja zaznaczylam b)
PART 2
szło to mniej więcej tak: National Museum, final, glass work (pisane razem czy oddzielnie?), metal, industrial, gun, waiter, films, computer company, old maps
PART 3
a) wstaje rano żeby sie uczyć
b) słucha muzyki bo inne dźwięki mu przeszkadzają
c) uczy się z przyjaciółką
d) dziewczyna uczy się leżąc
e) uczy sie w nocy bo w dzień jej brat gra czy cos takiego ;)
PART 4
1: trener mówi że: a) bardzo ciężko zdobyc kase b) ma nadzieje na dofinansowanie c) poradzą sobie bez sponsora - ja zaznaczylam b)
2: trening to dla dziewczyny: a)przyjemnosc b)chcialaby wiecej wolnego czasu c)ciezki wysilek - ja zaznaczylam ze przyjemnosc ale cos mi intuicja kobieca podpowiada ze to mam zle :P
3: tutaj ona stwierdza ze nauka nie jest najważniejsza
4:nie pamietam
5: trener uważa że dziewczyna ma duży talent
6: a) boi sie ze nie odniesie sukcesu b)uwaza ze to jest super kariera czy cos w tym stylu c) ja to zaznaczylam ale nie pamietam o co tu chodzilo; w odpowiedzi bylo cos tam... "with other players"
7: a)ona jest bardzo sociable b) ma tendencje do bycia mood c) nie pamietam i nie wiem co tu powinno być

ogólnie poszło mi tak sobie, strasznie ciężko było mi się skoncentrowac! :/ no i mysle ze nie byl to najlatwiejszy listening
speaking mam w piatek - 9 grudnia o 14.00 wiec jesli ktos z Was ma o tej samej godzinie lub chce pogadac o tescie to podaje moj nr [gg]

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa