Speaking - sesja zima 2010

Temat przeniesiony do archwium.
Wprawdzie zdawałam za granicą ale może się komuś przyda - oto mniej więcej moje pytania z dzisiejszego speakingu:
Part 1
Obie dostałyśmy pytanie skąd jesteś, co lubisz w mieszkaniu w UK
Part 2
moje obrazki: na jednym grupa pieszych na ulicy z parasolami w ręku, leje deszcz
na drugim ludzie siedzący na trawce, słoneczna pogoda, obok jakiś zabytkowy budynek, pytanie: porównaj obrazki, jak myslisz jak czują się ludzie w tych sytuacjach
pytanie do kolezanki:chyba ... czy lubisz deszczową pogodę

obrazki koleżanki: na jednym chłopcy grający w coś przypominające karty, na drugim siatkówka, niestety pytania jej nie pamiętam
pytanie do mnie: czy lubisz gry i w co lubisz grać

Part 3
obrazki: rodzina przed tv, kobieta opalająca się na plaży,zapracowana kobieta przy biurku, dziecko jedzące fast foody hamburgery itp,chłopiec grający na jakieś konsoli, dwóch obrazków nie zrozumiałam ale była to rodzina w samochodzie i inny- dziewczyny wyglądało to jakby na make -up albo wyjście na party nie wiem o co chodziło szczerze mówiąc ominęłyśmy te obrazki, pytanie: coś o tym.. jak te sytuacje wpływają na nasze zdrowie oraz zdecydować, które dwa nawyki są "najkonieczniejsze", aby je zmienić, bo mogą wpływać na nasze zdrowie
Part 4
pytania odnośnie części 3: jaki wiek jest najlepszy dla dzieci aby edukować je odnośnie zdrowego stylu życia; czy myślisz że wakacje/urlop pomagają poprawić...( nastrój albo zdrowie nie pamiętam); co zachęca ludzi do prowadzenia zdrowego stylu życia; dlaczego niektórzy ludzie nie chcą słuchać rad odnośnie zdrowego trybu życia; jak myślisz czy w przyszłości ludzie będą mniej czy bardziej aktywni

być może jest jeszcze gdzieś temat dotyczący speakingu w tej sesji ale ja szukałam wcześniej przed egzaminem i nie znalazłam
No nie ma nic o zimie 2010 :) a bardzo mi sie przyda bo mam speaking pojutrze.. Chciałam się zapytać czy osoba z którą wchodzimy na speaking jest całkiem przypadkowa czy może dobiera się ze względu na wiek coś innego?

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie