FCE listening szybko nadgonić

Temat przeniesiony do archwium.
Jak mógłbym szybko nadrobić listening, bo jak zdawałem próbny FCE to miałem z tej części
17/40. Dla mnie to bardzo zły wynik i nie będę oszukiwał, że zawsze miałem problem
ze słuchaniem, a na dodatek ta część w której trzeba uzupełniać luki zawsze mnie martwi.
Uczę się angielskiego przez 8 lat i zawsze nie chciało mi się słuchać listeningów.
Co prawda trzeba mieć 120 na 200 punktów, aby zdać FCE. Słownictwo znam dobrze i to nie jest powód, że mi słabo idą listeningi. Mam miesiąc na naukę tego.
Czy myślicie, że miałbym szanse zdać, nadrobić listening ; czy miał ktoś taki problem co ja?
C'mon niech ktoś mi poradzi, mam mało czasu
Nie wiem jak ma Ci ktoś pomóc. Nie oczekuj, że przyjdzie ktoś i napisze, że jest taka pigułka jak ją łykniesz, to będziesz rozumiał o 30% więcej. Osłuchiwanie się to długotrwały proces. Metoda jest w gruncie rzeczy banalna: słuchać, słuchać, słuchać, słuchać i tak przez lata. Ale Ty masz tylko miesiąc. Niemniej jednak i tak musisz słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. Postaraj się największy nacisk położyć na słuchanie i wypisywanie słów, których nie znasz (w stosunku do innych aktywności, jak czytanie, które jak mniemam opanowałeś znacznie lepiej). Na pewno w tej sytuacji przydadzą się podcasty z napisami ang. (zaoszczędzą Ci sporo czasu, którego nie masz). No i nie kwestia słuchać wszystkiego co popadnie. Jak każdy egzamin fce też ma swoje „obszary wysokiej częstotliwości”, czyli tematy, których prawdopodobieństwo natrafienia jest znaczne. Możesz sobie to wyestymować na podstawie egzaminów z lat poprzednich i różnych przykładowych egzaminów. Szukaj więc takich podcastów, które będą dotyczyły tematyki często spotykanej na egzaminie. Tak czy inaczej warto też moim zdaniem słuchać ogólnie audycji na BBC.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa