FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Rozpoczęłam dziś kurs FCE w szkole językowej i mam do was pytanie czy jeśli po ukonczeniu kursu nie zdecyduje się na zdawanie egzaminu FCE i pójde na kurs CAE a potem na egzamin CAE to jest możliwe żebym zdała CAE? Nie chce po prostu wydawać niepotrzebnie kasy na te wszystki egzaminy.
wydaje mi się, że jest to możliwe, ale tak naprawdę jeśli nie zdasz egzaminu po kursie to skąd będziesz wiedzieć czy ten kurs nauczył Cie do poziomu FCE... to, że skończysz kurs nie oznacza wcale, że musisz zdać egzamin... chociaż to w zasadzie nie jest najważniejsze
ja też się zastanawiałam czy jest sens wydawać kasę na te certfikaty po kolei.. ale zdałam w tym roku FCE, zaczynam przygotowanie do CAE i ciesze się, że zdawałam FCE bo przynajmniej teraz wiem jak to wszystko wygląda i może nie będę się tak bardzo stresować
niektórzy w ogóle idą od razu na kurs do CAE.. a może masz taki poziom języka że mogłabyś zrobić właśnie tak..
ale ogólnie wydaje mi się, że decyzja powinna zależeć od tego jak się czujesz ze swoim językiem..

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie