Przyjemne książki w oryginale. :) Co polecicie?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |
Chodzi mi bardziej o literature współczesną ale niekoniecznie. Interesują mnie zarówno pozyjce angielskie jak i amerykanskie.:) Sama mogę polecić z pozycji które ostatnio czytałam:
1. Nicholas Sparks " A walk to remember" - może trochę banalne ale kosmicznie szybko sie czyta ;) Książka spodoba się na pewno fanom filmu "Szkoła uczuć' jako ,że wlasnie na niej został oparty film.
2. Niccolo Ammaniti " I'm not scared" - książka w sumie napisana przez Wlocha, ale i tak bardzo fajna.;) Moze żeby dać jakieś pojecie o czym ta książka mały link dla Was ;) http://italian-mysteries.com/NAM01.html

Czekam na Wasze propozycje.:)
Polecam BBC The Big Read - Top 100 - http://www.bbc.co.uk/arts/bigread/top100.shtml
Co prawda z 2003 roku, ale nadal dość aktualne :)
'Alice's Adventures in Wonderland & Through the Looking-Glass'
What can I say... :)
Nie trzeba czytać wszystkiego ;)
'1. The Lord of the Rings, JRR Tolkien' BBC Top 100
:D :D :D
Też polecam....
Właśnie się przez nią przedzieram...
Jeżeli czytaliście polskie tłumaczenie to nie powinno byc żadnych poważnych problemów
Z przyjemnych lektur niedawno odkryłam P.G. Wodehouse'a, a konkretnie serię o Jeevesie i Woosterze - banalne historyjki, zabawny, wyrafinowany język.
If you like mysteries/suspense novels, anything by Stuart Woods (especially his Stone Barrington novels).

Also, "The Virgin of Small Plains" by Nancy Pickard (also suspense).
Helen Fielding "Olivia Joules and Overactive Imagination"; obie czesci o Bridget Jones;
Julie Garwood: powiesci sensacyjne (pisze tez takze historyczno-przygodowo-romansowe - nie czytalam);
John Grisham: powiesci sensacyjne z "The Firm" na czele oraz wspaniala saga umiejscowiona w sredniowieczu pt. "Pillars of the Earth".
...wymieniac moznaby dlugo, ale mysle, ze na tzw. dobry poczatek wystarczy.
Przeoczylam: Ken Follet jest autorem "Pillars of the Earth" (polecam)
nie pamiętam dokładnie jak się pisze nazwisko ale Sophie Kinsela "Can you keep a secret" - dość prosty język, momentami płakałam ze śmiechu :)
No i zgadzam się całkowicie, że "A walk to remember" ;-) czytałam 3 razy + raz po polsku, ale w oryginale o niebo lepsze.

Grishama w oryginale czyta się dość ciężko z uwagi na specyfikę języka, dużo pojęć prawniczych
ach i zapomniałabym "Gone with the wind" - klasyka, polecam bardzo :)
To Sophie Kinsella, seria ksiazek m.in. o dziewczynie, ktora zwie "Shopaholic" czyli np. "Shopaholic ties a knot" i inne. Jak dla mnie bohaterka wydawala mi sie przyglupia, stad gorzej mi sie czytalo... lubie choc czesciowo utozsamiac sie z ktoryms z bohaterow, a tam nie mialam z kim.
No i jeszcze stara dobra Agatha (Christie...).

Ja tam Grishama b. lubie a czyta mi sie go latwo; nie we wszystkich powiesciach jest pelno pojec prawniczych.
ostatnia książka Grishama jest dosyć fajna: "the Innocent Man" - i język jest dosyć prosty.
Ja polecam Mary Higgins Clark, np. "Remember me" jeśli ktoś preferuje suspens i kryminały:) A oto link do innych jej utworów:
http://www.fantasticfiction.co.uk/c/mary-higgins-clark/
dla milosnikow Coelho - The Witch of Portobello
zdanie, ktore mnie powalilo:
When I die, bury me standing, because I've spent all my life on my knees....

Powalajacych jest znacznie wiecej.. Polecam..
Poniewaz autorce watku chodzi o ksiazki w oryginale, zatem Coelho nalezaloby polecic po hiszpansku...:))

Cos jeszcze polece z tzw. lekkiej acz niezwykle wciagajacej literatury: "The Other Side of the Story" by Marion Keyes - a takze pare z innych jej powiesci.
hej, bardzo lubie czytac ksiazki w oryginale, mam jednak pytanie, wiecie moze gdzie mozna je kupic dosc tanio? ogladalam w ksiegarniach, ale sa o wiele drozsze w porownaniu z polskimi ksiazkami. pozdrawiam pa
najlepiej na allegro:)
- dużo fajnych książek za czasami naprawdę niewielkie ceny.
Ja właśnie czekam na swoją paczkę z sześcioma książkami:D
a mozesz podac jakis konkretny link albo jak szukac? dzieki papa
Tu coś dla miłośników Agathy Christie:

http://agatha.libsyn.com/

Są to słuchowiska radiowe. (W niektórych dźwięk jest kiepski. W Death on the Nile i After the Funeral jest dobry.)
szukać tak:
wwww.allegro.pl --> książki i komiksy --> książki obcojęzyczne --> po angielsku

http://allegro.pl/46335_ksiazki_obcojezyczne_po_angielsku.html
a ja polecam wszystkie książki autorstwa Janet Evanovich, miła i przyjemna literatura kobieca na pochmurne dni ;)
"Angry Housewives eating bon bons" niestety nie pamiętam autorki, ale książka przeourocza, przeciepła, nie przesłodzona i zaskakująca czasami

"Straight talking" też nie wiem kto to napisał, po polsku się zwie "Prosto z mostu" - zabawna kobieca literatura ;)
>Poniewaz autorce watku chodzi o ksiazki w oryginale, zatem Coelho
>nalezaloby polecic po hiszpansku...:))

hiszpańsku czy portugalsku? Bo z tego co wiem to on urodził się i mieszka w Rio.
??
>"Straight talking" też nie wiem kto to napisał, po polsku się zwie
>"Prosto z mostu" - zabawna kobieca literatura ;)

Jane Green. Pisze współczesne bardzo sympatyczne powieści - i napisane dosyć przyjemnym językiem.
Gdzieś natrafiłam na wątek, że której z książek oryginalny język to portugalski ;)
Poszukaj w antykwariatach. W wielu można dostać rowniez ksiazki po angielsku.
Isaac Asimov "Foundation" series. Niesamowity cykl, jedne z lepszych ksiazek (po "Lord of the Ring" )jakie czytalem.
The Lord of the Rings - powinno byc...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |