Co muszę zdawać na maturze chcąc się dostać na UW, Instytut Lingwistyki Stosowanej?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 52
poprzednia |
Chodzę do II liceum i od pewnego czasu moim marzeniem jest dostać się na kierunek lingwistyka stosowana na UW, jednak nie wiem do końca jak to z tym jest. Byłam na oficjalnej stronie tego uniwerku, ale nie mogę pewnych rzeczy zrozumieć, np. jest tam napisane coś takiego: p. podstawowy 0.8xp, p. rozszerzony 1x. O co w tym chodzi?
To jest tu: http://informatorects.uw.edu.pl/pl/programmes-all/FL/DZ-FL-ILS/
Co zdawać na maturze? Jakie rozszerzenia? Podajcie mi na ten temat jak najwięcej informacji. Proszę o pomoc szczególnie tych, którzy tam studiują.
dwa języki obce z pięciu możliwych koniecznie na rozszerzeniu.
j. polski, matematykę, ewent. trzeci język obcy - na rozszerzeniu lub podstawie, z tym, że pkt z podstawy są mnożone przez 0,8, tzn. 100 pkt z podstawy liczy się jako 80.
ważne są też wagi poszczególnych przedmiotów.
matematyka ma wagę 5%, czyli ktoś, kto zdawał podstawę i uzyskał 80 pkt. będzie miał do punktacji wliczone:
80 x 0,8 = 64 x 5% (czyli 0,05) = 3,2 pkt
gdyby zdawał matematykę na rozszerzeniu i dostał 100 pkt, miałby przyznane
100 x 1 = 100 x 0,05 = 5 pkt.

Nie studiuję tam, pracuję na tym wydziale.
Wielkie dzięki, a czy miałabym jakieś szanse się tam dostać, gdybym zdawała rozszerzony polski, rozszerzony angielski, podstawowy niemiecki, podstawową matmę i plus jeszcze coś na podstawie?
mozna sie dostac nawet z dobrym podstawowym polskim, jezeli oba jezyki obce zostaly dobrze ocenione.
Algorytm podany na tamtej stronie dotyczy obecnej rekrutacji, za dwa lata cos moze sie zmienic. Zasady rekrutacji na rok 2013/14 (o te chodzi?) beda opublikowane w marcu-kwietniu przyszlego roku.
Co masz na myśli mówiąc ,,dobrze ocenione"? Chodzi o rozszerzenie czy liczbę punktów? Polski i tak zamierzam zdawać rozszerzony, to daje jakieś dodatkowe punkty, prawda?
liczbę punktów.
Ok, a gdybym jako dodatkowy przedmiot do zdawania wybrała francuski? Podstawę. Przy zdawaniu angielskiego, niemieckiego i polskiego rozszerzonego, musiałabym zdawać coś jeszcze(poza matmą)? Czy historia może się przydać?
Proponuję przeczytać jeszcze raz zasady rekrutacji. Rozumienie tekstu jest podstawową umiejętnością dla tłumacza.
No dobrze.
A czy są jakieś dodatkowe punkty za oceny przedmiotowe? Przeczytałam tam, że po '91 6 liczy się jako 100%, 5 jako 90%, 4 jako 75% itd. To się liczy tak samo jak z punktami z matury, tak?
Nie było tam nic wspomniane o średniej na koniec 3. liceum. Czy to się nie liczy?
A czy są jakieś dodatkowe punkty za oceny przedmiotowe? Przeczytałam tam, że po '91 6 liczy się jako 100%, 5 jako 90%, 4 jako 75% itd. To się liczy tak samo jak z punktami z matury, tak?

To ma znaczenie dla osób ze starą maturą.


Nie było tam nic wspomniane o średniej na koniec 3. liceum. Czy to się nie liczy?

Skoro nie było wspomniane, to się nie liczy.
Oceny z przedmiotów nie mają tu nic do rzeczy.
Na pewno MUSISZ mieć mature z dwóch języków obcych na ROZSZERZENIU (z jednym rozszerzonym a drugim podstawowym nie możesz startować w rekrutacji). Jeśli zdasz je dobrze (to znaczy na ponad 90%), to powinnaś dostać sie nawet bez rozszerzonego polaka czy matmy. Ale zawsze można spróbowac napisać rozszerzenie, szczególnie z polskiego, bo ten przedmiot na maturze to naprawde loteria-(mam znajomych którzy więcej dostali z rozszerzenia niż podstawy) - nawet jeśli źle pójdzie, to potem w procesie rekrutacji możesz zaznaczyć korzystniejszą dla Ciebie maturę. Na pewno nie ma nic do stracenia:) Ja się w tym roku dostałam bez rozszerzonego polaka i matmy, więc na pewno jest to robialne:) pozdrawiam i trzymam kciuki!
Aha, no i historia nie ma tu nic do rzeczy... liczą się języki (obydwa rozszerzone), polski i matma (podstawa LUB rozszerzenie). I tyle. To że zdasz coś tam jeszcze dodatkowo w niczym Ci nie pomoże...
Serio? Ale przecież w rekrutacji jest zaznaczone, że obowiązkowo musi być jeszcze matura z dodatkowego przedmiotu. Ten dodatkowy przedmiot ma wagę 15%. A to więcej niż matma.
Chodzi o to?
Przedmiot obowiązkowy

Język obcy nowożytny


p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1
Chodzi o to trochę wyżej...
Chwilka. Czy to nie jest konieczne? Uff! To by wiele zmieniało. Nie zdawałabym historii! Jupi :D wezmę za to francuski, jeśli zdążę się przygotować.
Cytat: AnaDee
Chodzi o to trochę wyżej...

Nie rozumiem.
Dowolny przedmiot do wyboru p. podstawowy (...)
ten fragment.
dotyczy osób, które nie zdawały obowiazkowej matematyki na maturze (matura 2[tel]). A skąd pomysł, że on jest wart 15%?
Bo tam jest tak napisane. Niżej jest podane jak się punktuje
*czytam uważnie, jak mi doradziłeś
Pod 'dowolny przedmiot" jest 5%
Pod matmę jest 5%. Sam tak mówiłeś wcześniej. A tam 5% się nie powtarza.
Dowolny przedmiot jest w tej samej kolumnie co matematyka - może przeglądarka źle pokazuje?
Możliwe. Korzystam z internetu w telefonie :/
http://i53.tinypic.com/291cizq.png <-- prosze, zrobiłam screena specjalnie dla Ciebie, nie okłamujemy Cie ;)
z tego jasno wynika, że 'dowolny przedmiot do wyboru' ma wagę 5 %.
Ok, teraz widzę. Dziękuję :)
tyle, że znów mam zagwozdkę. Skoro oddzielnie jest język obcy nowożytny i dwa języki z 5 do wyboru na rozszerzeniu, to znaczy, że mam zdawać trzy?
Nie, 'język obcy nowożytny' może być jednym z tych dwóch.

Przypominam, że zasady rekrutacji na rok akad. 2013/14 nie są jeszcze uchwalone.
To aż takie duże zmiany mogą być poczynione w zasadach przez te 2 lata?
Cóż, patrząc na to jak się teraz zmieniają matury (na razie ustne, ale już czytałam o jakichś planowanych zmianach w zasadach zdawania pisemnych) i egzamin gimnazjalny, to już chyba nic mnie nie zadziwi :)
Cytat: asia227
Ja się w tym roku dostałam
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 52
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa