Matura ustna - 3. zadanie

Temat przeniesiony do archwium.
Małe pytanie ;) Nauczycielka pytała nas w tym roku z matury ustnej w ramach odpowiedzi i powiedziała że w ostatnim zadaniu, (z trzech obrazków trzeba wybrać jeden) do każdego obrazka trzeba podać 4 argumenty dlaczego się wybiera albo odrzuca i przy tym, który się wybrało wszystkie trzeba rozwinąć, a przy pozostałych trzeba rozwinąć dwa. Wydaje mi się to trochę bez sensu, bo ciężko jest w minutę wymyślić cztery argumenty do jednego głupiego obrazka, a z tego co patrzyłam na internecie to też nikt w ten sposób nie ocenia, ale chcę się upewnić. Wie ktoś coś na ten temat? ;)
dużo by tu można mówić. Tu jest b fajny filmik wyjaśniający ocenianie matury ustnej :
Ok, czyli generalnie chodzi o to żeby odpowiednio rozwinąć. Mojej nauczycielce się może pomyliło z 4 elementami, dzięki. :)
Lepiej bedzie, jak twoja wypowiedź bedzie dłuższa niż w pozostałych zadaniach.Zadanie to ma jednak cos z rozszerzenia, więc sam wiesz
Wiem, wiem. :) Tylko chciałam konkretnie wiedzieć czy ma być po 4 argumenty, bo to mi się wydawało trochę bez sensu, trudno wymyślić tyle na szybko i jeszcze jak się człowiek stresuje.
masz minutę :) na przygotowanie heh
nie można za bardzo się rozgadywać bo na odpowiedź są tylko 4 minuty a elementy (punkty) do omówienia 4 (dlaczego to wybieram, dlaczegop pozostałe odrzucam i odp na dwa pytania).
Musicie pilnować czasu, zerkać na zegarek, żeby nie było niespodzianki
korzystając z okazji ile powinno być mniej więcej zdań w zadaniu 3, żeby mieć maksymalną ilość punktów?? 4-6 zdania wystarczy??
Obawiam się że jak bym chciała w minutę wymyślić 12 argumentów to wymyśliłabym jakieś bzdury, których do tego bym nie umiała tego sformułować. :P
Skoro masz minutę na omówienie każdego punktu, to zależy jakiej długości są te zdania. Generalnie chodzi o to, żebyś podał argumenty i je rozwinął, chyba zdań liczyć nie będą. ;) No ale nie jestem ekspertem, wiadomo.
ale na pewno jelsi powiesz 2 zdania (wspomnisz i rozwiniesz) i tak będzie za mało. Słyszałem, że w zadaniu tym trzeba więcej mówić niż w pozostałych.
No bo rozwinięcie to ma być uzasadnienie, więc wiadomo że w jednym zdaniu tego nie ujmiesz. Ale myślę że 4-6 zdań spokojnie wystarczy.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa